FESTIWALOWY TYDZIEŃ - ANIME I KORONANEWSY

Konnichiwa!


Matt Predator desu! Witam w Dzień Zaduszny (w momencie pisania), który dla całej Polski był wyjątkowy przez ograniczenie emisji twarzołapa Sars-Cov 2 zwanego koronawirusem poprzez zamknięcie cmentarzy, a co za tym idzie braku możliwości spotkania się ze swoimi bliskimi. Chociaż zabrzmi to samolubnie, mnie te zamknięcia za bardzo nie ruszyły, bo sam w trakcie pandemii staram się nie wychodzić, jak nie mam potrzeby. Dla odmiany w ten dzień puszczam sobie piosenki nie żyjących już artystów. Aż powoli się zastanawiamy, jakie będzie Boże Narodzenie w tym roku? Czas pokaże.


Pozostając w temacie artystów, to półfinał Twojej Twarzy... był wyjątkowo emocjonujący, bo praktycznie każdy miał szansę na finał, ale jak wiadomo z ośmiu uczestników może przejść tylko połowa. Finał już 7 listopada o 22:00. Macie swojego faworyta (jeśli ktoś ogląda)?


Miniony tydzień upłynął m.in. pod znakiem Netflix Anime Festival i Nintendo Direct Mini, o czym w newsach. A zanim zacznę, zauważcie - jest pandemia, a Festiwale są organizowane (nie wiem czy stacjonarnie czy online więc dalej nie droczę tematu). Newsy czas zacząć:


KORONANEWSY

1. Organizatorzy San Diego Comic-Con (SDCC) zaktualizowali niedawno stronę internetową wydarzenia, aby ujawnić, że nie będą sprzedawać przypinek na wydarzenie 2021, które obecnie zaplanowano na 22-25 lipca 2021 r. Organizatorzy stwierdzili:


Ze względu na ciągłą niepewność zgromadzeń publicznych podczas pandemii Covid-19, nie będzie sprzedaży przypinek na Comic-Con 2021. Wraz z anulowaniem Comic-Con 2020, posiadacze przypinek otrzymali opcję otrzymania zwrotu pieniędzy lub przeniesienia przypinek dla Comic-Con 2021, z tego powodu uważamy, że w tej chwili nie jest możliwa sprzedaż dodatkowych przypinek.


SDCC 2020 zostało odwołane z powodu sytuacji związanej z pandemią koronawirusa (COVID-19). Tegoroczna impreza została pierwotnie zaplanowana na 23-26 lipca w San Diego Convention Center.


Zamiast fizycznej imprezy w tym roku organizatorzy SDCC zorganizowali wirtualne wydarzenie „Comic-Con @ Home” w dniach 22-26 lipca

2. Jeśli myśleliście, że ten tydzień minie bez informacji o przesuniętych na później premierach, to się grubo pomyliliście. We wtorek zmiany w kalendarzach dystrybucyjnych ogłosiły studia MGM i Paramount.


MGM postanowiło skasować marcową premierę widowiska Tomb Raider 2. Jednocześnie studio nie podało nowej daty. Nie wiemy więc, jak duże opóźnienie zaliczy film, w którym główną rolę zagra Alicia Vikander, a za kamerą stanie Ben Wheatley.


MGM zdecydowało się również porzucić plany o oscarowej kampanii Respect. Muzyczna biografia Arethy Franklin miała trafić do kin w styczniu. Teraz studio planuje pokazać go dopiero w sierpniu przyszłego roku.


Z kolei Paramount Pictures opóźni premierę animacji Liga Potworów o potworach będących zawodnikami wrestlingu. Zamiast w styczniu film zobaczymy dopiero w maju przyszłego roku

3. Europejska branża kinowa odniosła 28 października poważny cios. Najpierw kanclerz Niemiec Angela Merkel ogłosiła, że niemieckie kina zostaną zamknięte od 2 listopada, a chwilę potem francuski prezydent Emmanuel Macron zarządził zamknięcie kin od 30 października.


Decyzje te oczywiście mają związek z gigantycznymi wzrostami zachorowań na COVID-19. Oba kraje zmagają się z niezwykle wysokimi dziennymi przyrostami osób z potwierdzonym wynikiem na obecność koronawirusa. W związku z tym wprowadzane są coraz bardziej restrykcyjne przepisy.


Dla branży kinowej jest to olbrzymi cios. Zarówno Niemcy jak i Francja w ostatnich miesiącach obserwowały masowy powrót widzów do kin. Jak co środę, ogłoszono francuski box office (w kraju tym podaje się wyniki w skali tygodnia od środy do wtorku) i są one znakomite. Pomimo obowiązującej w wielu regionach Francji godziny policyjnej cztery najlepsze tytuły obejrzało w sumie dwa miliony widzów.


W Niemczech HDF Kino ostrzegło, że całkowite zamknięcie kin w listopadzie będzie ciosem, po którym wiele lokali już nigdy się nie podniesie. Organizacja uznaje decyzję rządu za nieracjonalną i zdumiewającą w świetle tego, ile kina zrobiły, by zapewnić widzom bezpieczeństwo.


Europejskie kina zaprzestają działalności w czasie, kiedy na Dalekim Wschodzie branża funkcjonuje jak w czasach, kiedy koronawirusa w ogóle nie było

4. Europejska branża filmowa dostała kolejny potężny cios. Wielka Brytania została kolejny krajem w Europie, w którym kina zostają zamknięte.


Jest to efekt nowego lockdownu, jaki został zarządzony w Wielkiej Brytanii. To zaś spowodowane jest rosnącą falą zachorowań na COVID-19. Jak podają brytyjskie media premier podjął decyzję po tym, jak otrzymał ostrzeżenie od naukowców, że koronawirus rozprzestrzenia się szybciej niż zakładały to nawet najbardziej pesymistyczne modele i Wielkiej Brytanii grozi tej zimy nawet 85 tysięcy zgonów spowodowanych przez SARS-CoV-2.


W minionym tygodniu podobne decyzje zostały podjęte również w Niemczech, Francji i we Włoszech. Wszystkie te kraje należą do najważniejszych rynków kinowych na świecie.


Obecnie jedynie na Dalekim Wschodzie kina funkcjonują bez większych problemów


ANIME

1. Netflix ogłosił 27 października, że będzie transmitować na całym świecie anime Thus Spoke Kishibe Rohan (Kishibe Rohan wa Ugokanai), spinoff mangi JoJo's Bizarre Adventure Hirohiko Arakiego, wiosną. Netflix będzie transmitować strumieniowo cztery odcinki, które David Production animował z Takahiro Sakuraiem w roli tytułowej.

Thus Spoke Kishibe Rohan to seria one-shotów Hirohiko Arakiego, w których występuje jego postać z JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable - Rohan Kishibe, który jest także fikcyjnym alter ego Arakiego jako artysta mangi. Shueisha opublikował pierwszy tom różnych opowiadań Kishibe Rohan wa Ugokanai w listopadzie 2013 roku. Najnowsza odsłona mangi, zatytułowana „Episode 10: The Run”, zadebiutowała w lutym 2018 roku na łamach magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump.

Studio anime, David Production, zaadaptowało dwa opowiadania Thus Spoke Kishibe Rohan jako oryginalne DVD z anime z reżyserem Toshiyukim Kato i projektantem postaci Shunichim Ishimoto. Odcinek „Fugō Mura” (Millionaire Village) był dostępny dla osób, które zakupiły wszystkie 13 tomów DVD lub Blu-ray z anime JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable w 2017 roku. Odcinek „Mutsukabezaka” (Mutsukabe Hill) pojawił się wraz z drugim tomem mangi w lipcu 2018 roku. Crunchyroll pokazał zagraniczną premierę „Fugō Mura” na Crunchyroll Expo w sierpniu 2019 roku.


Następnie firma David Production wyprodukowała dwa nowe odcinki, Zange-shitsu" (Confessional Room) i „The Run”, które zagrały na dziewięciu pokazach w sześciu miastach w Japonii między 8 grudnia (hala TFT 1000 w Tokio) zeszłego roku a 29 marca (Sonic Omiya) City - Large Hall) na początku tego roku.


Manga zainspirowała także trzyodcinkowy miniserial Live-Action, który NHK wyemituje w Japonii 28, 29 i 30 grudnia


2. Wywiad ANN z twórcą mangi TONIKAWA: Over The Moon For You, na podstawie której obecnie leci anime, Kenjiro Hatą (Hayate no Gotoku)

3. NEWSY FUNIMATION: a) Funimation ogłosiło 26 października, że współpracuje z Viz Media, aby wydać angielski dub Yashahime: Princess Half-Demon (Han'yō no Yasha Hime), spinoff anime z serii Inuyasha Rumiko Takahashi. Erica Mendez wyraża głos Towy Higurashiego, Kira Buckland podkłada głos Setsunie, a Morgan Berry - Morosze.


Anime miało swoją premierę w Japonii 3 października. Viz Media rozpoczęło streaming anime z angielskimi napisami na Crunchyroll, Funimation i Hulu tego samego dnia na terytoriach Ameryki Północnej i Łacińskiej.


Mianowicie ma prawa do „cyfrowej transmisji strumieniowej, EST i domowego wideo” anime na terytoriach Ameryki Północnej i Łacińskiej

b) Funimation ogłosił 27 października, że 28 października rozpoczął streaming angielskiego dubbingu anime Our Last Crusade or the Rise of a New World. Firma ujawniła także angielską obsadę dubową.

Obsada obejmuje:


Emily Neves jako Aliceliese Lou Nebulis IX

Jason Liebrecht jako Iska

Anastasia Munoz jako Millavair Lou Nebulis VIII

Dani Chambers jako Risya In Empire

Emi Lo jako Sisbell Lou Nebulis IX

Sarah Roach jako Nene Alkastone


Dub reżyseruje Anthony Bowling.


Anime Our Last Crusade or the Rise of a New World (Kimi to Boku no Saigo no Senjō, Arui wa Sekai ga Hajimaru Seisen), które miało swoją premierę 7 października. Funimation transmituje anime podczas jego emisji w Japonii.


Oficjalna strona anime ujawniła dwóch kolejnych członków obsady serialu 26 października.

Hikaru Midorikawa jako Lord Mask (po lewej) i Konomi Kohara jako Kissing Zoa Nebulis IX (po prawej)

c) Funimation ogłosił 29 października, że współpracuje z chińską platformą streamingową bilibili, aby streamować Heaven Official's Blessing jako pierwszy streamowany chiński serial animowany Funimation, który rozpoczął się 30 października. Seria będzie początkowo dostępna w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii. Seria będzie również dostępna tej zimy w Meksyku i Brazylii. Funimation planuje wydać angielski dub w 2021 roku.


Premiera będzie jednoczesna z transmisją serialu bilibili w Chinach. bilibili i Haoliners Animation League są współproducentami 11-odcinkowego serialu opartego na powieściach fantasy Mo Xiang Tong Xiu opublikowanych po raz pierwszy online w 2017 roku.


bilibili rozpoczęło streamowanie zwiastuna serialu 18 lipca.


Funimation opisuje serię:


Heaven Official's Blessing opowiada historię byłego następcy tronu Xie Liana, który po 800 latach „kultywacji”, praktyki mającej na celu osiągnięcie życia wiecznego, nadprzyrodzonych mocy i niesamowitych poziomów siły, w końcu wstąpił do nieba. Jednak wkrótce zostaje wygnany z powrotem do królestwa śmiertelników z powodu niefortunnego ciągu incydentów. Następnie wpada na San Langa, Króla Duchów, który później zostaje lojalnym wyznawcą Xie. Niezwykła przygoda, w czasie której poznają prawdę o bogach w niebie.

Sony Corporation of America ogłosiła w kwietniu, że za zakup 17,3 mln akcji bilibili zapłaci około 400 mln $. Zakupione akcje stanowią 4,98% akcji chińskiej spółki. Firmy współpracują przy projektach na chińskim rynku rozrywki, w tym animacji i gier mobilnych, po podpisaniu umowy biznesowej.


Funimation i bilibili, spółka zależna Sony, ogłosiły w marcu 2019 roku partnerstwo w celu nabycia licencji na anime. Partnerstwo polega na wspólnym nabywaniu przez firmy licencji i obejmuje prawa własności intelektualnej do transmisji telewizyjnych, usług wideo na żądanie, sprzedaży elektronicznej, rozrywki domowej, gier i towarów w Stanach Zjednoczonych i Chinach


d) Funimation ogłosiło 29 października główną angielską obsadę dubową do anime Assault Lily Bouquet. Firma rozpoczęla streaming pierwszego odcinka z dubbingiem 30 października.


Angielska obsada dubu obejmuje:


Sarah Wiedenheft jako Riri Hitotsuyanagi

Lindsay Seidel jako Yuyu Shirai

Dawn M. Bennett jako Kaede Johan Nouvel


Dyrektorem ADR jest Tabitha Ray. Ryan Urbanovsky jest głównym inżynierem ADR, a Geoff Bisente jest asystentem inżyniera ADR. Madeleine Morris pisze scenariusz ADR.


Anime miało swoją premierę 1 października, a Funimation transmituje serię w miarę jej emisji. Anime przesunęło datę premiery na październik, aby nadać priorytet bezpieczeństwu obsady i personelu podczas pandemii koronawirusa (COVID-19). Pierwotnie anime miało mieć premierę w lipcu.


Assault Lily Project to mieszana franczyza oparta na figurkach lalek akcji w skali 1/12, stworzonych przez producenta lalek Azone International i grupę kreatywną acus w 2013 roku. Slogan na stronie internetowej anime brzmi: „Rapsodia płatków tańczących na linii frontu." Tematyka projektu skupia się wokół walk toczonych przez piękne dziewczyny z bronią.


Członkowie obsady serialu powracają do swoich ról w anime.


Shouji Saeki (He Is My Master, Mahoromatic: Summer Special, Medaka Box) reżyseruje anime w SHAFT, a projektantem postaci jest Mieko Hosoi (Aiura, Grimgar, Ashes and Illusions, Shōwa Genroku Rakugo Shinjū). Keita Nagahara jest zastępcą reżysera. Kazuya Shiotsuki (Gourmet Girl Graffiti) jest projektantem pod-postaci, a także jest głównym reżyserem animacji obok Sōty Suwy (Sakura Quest, Karakai Jōzu no Takagi-san 2).


RAISE A SUILEN (endingi Cardfight!! Vanguard) wykonuje OP anime „Sacred world”, a Hikaru Akao wykonuje jako swoja postać ED „Edel Lilie”

e) Funimation ogłosiło 30 października główną angielską obsadę dubową dla anime The Day I Became a God (Kami-sama ni Natta Hi) - trzeciego oryginalnego anime od Key, Aniplex i P.A. Works. Dub miał premierę 31 października.

Obsada - z dyrektorem ADR Cliffordem Chapinem, inżynierem ADR Jamalem Robersonem, pisarzem adaptacyjnym Jarrodem Greene'em i kierownikiem scenariusza Tylera Walkera - obejmuje:


Mark Allen Jr. jako Yota Narukami

Dani Chambers jako Hina Sato

Justin Cook jako Ashura Kokuho

Tabitha Ray jako Kyoko Izanami

Lydia Mackay jako Tokiko Narukami


Anime miało premierę 10 października i będzie miało 12 odcinków. Funimation przesyła strumieniowo anime, gdy jest emitowane w Japonii

f) Funimation ujawniło 31 października angielską obsadę dubów do anime By the Grace of the Gods (Kami-tachi ni Hirowareta Otoko). Angielski dub rozpoczął się 1 listopada.

Obsada obejmuje:


Emily Neves jako Ryoma Takebayashi

R. Bruce Elliott as Gain

Marissa Lenti jako Lulutia

Ciarán Strange jako Kufo

Suzie Yeung jako Eliaria Jamil

Anthony Bowling jako Reinhart Jamil

Caitlin Glass jako Elise Jamil

Kent Williams jako Reinbach Jamil

Chris Rager jako Ryoma Takebayashi (dorosły)

Francis Henry jako Sebas

Jeremy Inman jako Hughes

Jarrod Greene jako Zeph

Stephen Fu jako Camil

Ricco Fajardo jako Jill

CJ Critt jako Araune

Natalie Hoover jako Lilian


W skład angielskiej kadry dubu wchodzą:


ADR Director: Jad Saxton

Assistant ADR Director: Tyson Rinehart

Lead ADR Engineer: Rickey Watkins

ADR Scriptwriter: Jessica Sluys

ADR Script Supervisor: Tyler Walker

ADR Prep: Brandon Peters

Mix Engineer: William Dewell


Anime miało swoją premierę w Japonii 4 października, a Funimation zaczęło streamować anime z napisami tego samego dnia. Funimation jest współproducentem anime. Funimation miał premierę pierwszego odcinka anime podczas wirtualnego wydarzenia FunimationCon 3 lipca

4. ZAPOWIEDZIANE WYDANIA PŁYTOWE: a) Zaktualizowany grafik Manga Entertainment od 2 listopada do 25 stycznia 2021 roku (w tym ID: INVADED powyżej).

Tu grafik Manga Entertainment od 11 stycznia do 29 marca 2021 roku (w tym No Guns Life powyżej)

b) 2 listopada ukazały się: kolekcjonerska kolekcja Bluray set Dragon Ball Super od Manga Entertainment (Będzie zawierał cały serial telewizyjny; Super Sagi Battle of Gods, Resurrection „F”. Champa, Future Trunks i Universe Survival; 52-stronicowa broszura, 5 kart graficznych, arkusz naklejek i plakat. Manga wyda również standardowe kolekcje Blu-ray i DVD z serii Dragon Ball Super TV i Super Sagas), pierwsza część 4. sezonu My Hero Academia na Bluray i DVD od Manga Entertainment, piąta część drugiego sezonu Black Clover na Bluray i DVD od Manga Entertainment i film anime A Letter to Momo z 2011 roku na Bluray od Anime Limited

5. Weteran animacji Toshiyuki Inoue wydaje dwie książki o tym, jak tworzyć ręcznie rysowane animowane efekty. Obie książki My Thoughts on How to Animate Special Effects (Water Edition) i My Thoughts on How to Animate Special Effects (Explosions, Fire, & Smoke Edition) zawierają zupełnie nowe rysunki autorstwa Inoue, wraz ze szczegółowymi objaśnieniami i poradami dotyczącymi rysowania.


Książki będą dostępne w przedsprzedaży spoza Japonii w sklepie internetowym Tokyo Otaku Mode od 23 października do 24 listopada. Poza książką fizyczną zamówienie będzie zawierało wstępną animację (wyciętą z wszystkich ilustracji) oraz plik do pobrania PDF (wycięty z wszystkich ilustracji, pełna grafika). Książki kosztują 19,44 $ i mają zostać wysłane w grudniu. Fani w Japonii mogą zamawiać książki w sklepie internetowym P.A. Works.


Toshiyuki Inoue jest uznawany za głównego animatora przy Maquia - When the Promised Flower Blooms. Narysował także kluczowe animacje do filmów Akira, Podniebna Poczta Kiki i Evangelion Rebuild. Pracował też m.in. przy Jin-Roh, Uchouten Kazoku, GITS: Stand Alone Complex, Wilczych dzieciach, Paprice, Steamboy, Usagi Drop, Tokyo Godfathers i Shirobako. Jego wcześniejsza książka My Thoughts on How to Animate Characters Walking z 2018 roku również dostanie reedycję i będzie można ją kupić za granicą w Tokyo Otaku Mode

6. NEWSY NETFLIX ANIME FESTIVAL 2020: a) Netflix Anime Festival 2020 ogłosił anime Pacific Rim: The Black na 2021 rok i opublikował swoje pierwsze zrzuty ekranu, pokazane poniżej:

Polygon Pictures (BLAME !, trylogia filmowa Godzilla: Kaijū Wakusei) wyprodukuje animowany serial 3D oparty na fabularnych filmach Pacific Rim. Craig Kyle i Greg Johnson są współ-showrunnerami w serialu Legendary Entertainment, a opowieść będzie „śledzić dwoje rodzeństwa - idealistycznego nastolatka i jego naiwną młodszą siostrę - którzy są zmuszeni pilotować opuszczonego Jaegera przez nieprzyjazny krajobraz w desperackiej próbie odnalezienia zaginionych rodziców ”


Podczas odbywającego się on-line Anime Festival 2020 serwis streamingowy Netflix ogłosił swoje plany dotyczące produkcji anime, ujawniając m.in. tytuły pięciu nowych seriali, a także nowe informacje dotyczące ogłoszonych wcześniej projektów, m.in. Resident Evil: Infinite Darkness i Pacific Rim: The Black.

Platforma zaprezentowała bohaterów serialu Resident Evil: Infinite Darkness, którymi będą znani fanom serii Claire Redfield i Leon S. Kennedy. Pozostałe newsy

b) Netflix Anime Festival 2020 zaprezentował 17 października wprowadzenie do historii, film promocyjny i nowy zwiastun serialu anime Godzilla Singular Point. Historia będzie śledzić „młodych geniuszy Mei Kamino, badaczkę, i Yuna Arikawę, inżyniera, którzy wraz ze swoimi towarzyszami podejmują bezprecedensowe zagrożenie”.

Oficjalna strona anime również została otwarta i wymienia więcej pracowników. Satoshi Ishino (Date A Live, Excel Saga, No. 6) adaptuje oryginalne projekty postaci Kazue Kato do animacji. Ryuichi Ikeuchi, Yuushi Koshida i Masashi Suzuki reżyserują CG, a Kensuke Yamamoto reżyseruje efekty wizualne. Pozostali pracownicy to:


Military Researcher: Keigo Koyanagi

Art Design: Akihiro Hirasawa

Art Director: Norihiko Yokomatsu

Color Key Artist: Azusa Sasaki

Compositing Director of Photography: Yu Wakabayashi

Editor: Rie Matsubara

Sound Director: Kazuhiro Wakabayashi

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Atsushi Takahashi (film Blue Exorcist, Doraemon the Movie: „Kachi-Kochi” Nobita's Great Adventure in the Antarctic, Rideback) reżyseruje serial w BONES i Orange, które współpracują, aby połączyć „style ręcznie rysowanej animacji i CG”.


Kan Sawada (filmy Doraemon, Yowamushi Pedal) komponuje muzykę, a japoński pisarz science-fiction Toh Enjoe (The Empire of Corpses) nadzoruje i pisze scenariusze swojego pierwszego projektu telewizyjnego. Kazue Katō, twórczyni mangi Blue Exorcist, opracowuje oryginalne projekty postaci. Eiji Yamamori (główny animator Księżniczki Mononoke, Spirited Away, Zrywa się wiatr) projektuje potwory Kaiju.


Seria będzie miała swoją premierę na Tokyo MX i innych kanałach w kwietniu 2021 roku. Netflix będzie transmitować anime wyłącznie na całym świecie, chociaż Japonia otrzyma je jako pierwsza.

Netflix zadebiutował wcześniej trylogią anime Godzilla między listopadem 2017 a listopadem 2018 roku. Kobun Shizuno (Detective Conan: The Darkest Nightmare i inne filmy Detective Conan, Fist of the North Star: The Legend of Kenshirô, Fist of the North Star: The Legend of Toki) i Hiroyuki Seshita (Ajin, Rycerze Sidonii) wyreżyserowali filmy w Polygon Pictures. Gen Urobuchi (Puella Magi Madoka Magica, Fate / Zero, Psycho-Pass) z Nitroplus jest uznawany za koncepcję fabularną i scenariusz. Urobuchi był również odpowiedzialny za kompozycję serialu wraz z Yūsuke Kozakim.


Kultowy potwór TOHO poprzednio zainspirował amerykański serial animowany Godzilla z 1978 roku, dwuczęściową animację edukacyjną Susume! Godzilland w 1994 i 1996 roku, amerykańską animację Godzilla: The Series z 1998 roku oraz animowane shorty Tadaima! Chibi Godzilla do internetu i kin

c) Netflix opublikował 27 października nowy plakat i zaktualizowany zwiastun oryginalnego czteroodcinkowego anime Eden, a także ujawnił datę premiery w maju 2021 r. (anime było wcześniej zaplanowane na jesień 2020 r.)


Podczas transmisji na żywo z festiwalu Netflix Anime, Netflix ujawnił obsadę głosową:


Marika Kōno jako Sara

Kentaro Ito jako E92

Kyoko Hikami (Yuki Sakurakouji w Code Breaker, Hikaru Usada w Di Gi Charat, Nyan-Nyan w Fushigi Yuugi, Lotte Frank w Monster, Tsubaki Takamura w Sakura Taisen, Kotone Himekawa w To Heart, Cacao w VS Knight Lamune & 40) jako A37

Kōichi Yamadera jako Zero


Netflix opisuje anime:


Nadchodząca seria fantasy science fiction Eden rozgrywa się tysiące lat w przyszłości, w której miasto znane jako „Eden 3” jest zamieszkane wyłącznie przez roboty, których dawni mistrzowie zniknęli dawno temu. Podczas rutynowego zadania dwa rolnicze roboty przypadkowo budzą ludzką dziewczynkę z zastoju, kwestionując wszystko, czego ich uczono - że ludzie byli niczym więcej niż zakazanym starożytnym mitem. Razem dwa roboty potajemnie wychowują dziecko w bezpiecznej przystani poza Edenem.


Yasuhiro Irie (Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Alien Nine, Scorching Ping Pong Girls) reżyseruje anime w Qubic Pictures i CGCG, a Justin Leach jest producentem. Scenariusz przygotowuje Kimiko Ueno (Kuromajyo-san ga Tōru !!, The Royal Tutor). Toshihiro Kawamoto (Cowboy Bebop, Noragami) i Christophe Ferreira (BUTA, Napping Princess) pracują nad projektami postaci i koncepcją. Clover Xie jest dyrektorem artystycznym tła. Kevin Penkin (Made in Abyss, The Rising of The Shield Hero) komponuje muzykę

d) Netflix ujawnił zwiastun nowej serii anime David Production opartej na mandze Hiroshiego Takashige i Ryōjiego Minagawy (Arms (22 tomy mangi w latach 1997-2002, 2 sezony anime Project ARMS w latach 2001-02) - Spriggan (Striker).


Anime reżyseruje Hiroshi Kobayashi (asystent reżysera Rage of Bahamut Genesis, reżyser odcinka Kill la Kill). Hiroshi Seko (Atak Tytanów, Mob Psycho 100, Jujutsu Kaisen) nadzoruje i pisze scenariusze serialu, a Shūhei Handa (Little Witch Academia) projektuje postacie.


Netflix zadebiutuje na całym świecie w 2021 roku.


Historia mangi skupia się na Yū Ominae, licealiście, który jest również Sprigganem, agentem, którego ARCAM Corporation powierzyła ochronie starożytnych reliktów zaawansowanej, starszej cywilizacji przed wpadnięciem w ręce państw i bytów, które chcą je wykorzystać.


Takashige napisał mangę Spriggan z artystą Minagawą, począwszy od 1989 roku. Viz Media opublikowało edytowane wersje trzech z jedenastu tomów mangi jako Striker w Ameryce Północnej w latach 1998-1999. Manga zainspirowała film anime w 1998 roku (film jest w zbiorach Shirokuro). ADV Films wydał film w 2002 roku z angielskim dubbingiem

e) Netflix Anime Festival 2020 ogłosił 27 października, że postać San-X „Rilakkuma” wystąpi w nowym anime poklatkowym zatytułowanym Rilakkuma's Theme Park Adventure, który ma ukazać się „już wkrótce”.


Netflix opisuje tę historię:


Seria przedstawia aktywny dzień incydentów i spotkań, które mają miejsce, gdy Rilakkuma, Korilakkuma, Kiiroitori i Kaoru bawią się w parku rozrywki, który ma się wkrótce zamknąć.


Masahito Kobayashi ponownie reżyseruje anime w dwarf studios i TYO Inc., a Takashi Sumita i Makoto Ueda z Europe Kikaku piszą scenariusze. Mikako Tabe wraca do głosu Kaoru.


San-X wypuścił postać, którą Aki Kondo stworzył w 2003 roku. Netflix miał premierę wcześniejszej serii anime Rilakkuma and Kaoru (Rilakkuma to Kaoru-san) w kwietniu 2019 roku

f) Netflix ogłosił, że oryginalne anime Wit Studio - Vampire in the Garden zadebiutuje na całym świecie w serwisie streamingowym w przyszłym roku. Ujawnił również główny personel i dwa zrzuty ekranu, pokazane poniżej:

Ryoutarou Makihara (Hal, The Empire of Corpses) reżyseruje anime, a Hiroyuki Tanaka (Claymore, Hellsing Ultimate) jest asystentem reżysera. Tetsuya Nishio (Boruto -Naruto the Movie-, The Sky Crawlers) projektuje postacie i pełni funkcję głównego reżysera animacji. Dyrektorem artystycznym jest Shunichiro Yoshihara (Atak Tytanów, JoJo's Bizarre Adventure).


Anime opowiada o „dwóch dziewczynach Momo i Fine z różnych środowisk, które spotykają się przypadkowo. Opowieść o nieoczekiwanej przyjaźni między ludźmi a rasą wampirów, która przeplata się z potęgą muzyki”. Netflix opisuje historię dalej:


Był sobie kiedyś świat, w którym w „Raju” żyli razem wampiry i ludzie. To historia młodej dziewczyny Momo i królowej wampirów Fine, które podróżowały w poszukiwaniu „Raju”

g) Netflix zaprezentował 26 października tytuł, ekipę, zrzuty ekranu i debiut w 2021 roku drugiego sezonu anime B: The Beginning. Drugi sezon będzie zatytułowany B: The Beginning Succession.

Kazuto Nakazawa (animowany segment Kill Billa, Moondrive, Parasite Dolls) i Production I.G są wymienieni jako oryginalni twórcy. Itsuro Kawasaki (reżyser odcinka B: The Beginning) wyreżyseruje serial, a Nakazawa jest reżyserem nadzorującym. Za kompozycję serialu odpowiadają Nakazawa i Katsunari Ishida. Nazakawa, Akane Yano (And you thought there is never a girl online?) i Hideoki Kusama (Grand Blue Dreaming) projektują postacie. Aktorzy głosowi Yuuki Kaji, Hiroaki Hirata, Asami Seto i Satomi Satou powracają do swoich ról z pierwszego sezonu.


Netflix opisuje historię drugiego sezonu:


Po pomyślnym rozwiązaniu incydentów przez Keitha i Koku świat odzyskał panowanie nad sobą. Od tego czasu Keith wraca do RIS, aby przeprowadzić własne dochodzenie, a Koku prowadzi spokojne życie z Yuną. Odwiedza ich Kirisame, który kiedyś miał zerwać z Kurou w Instytucie Faura Blanca…


Production I.G wydało B: The Beginning w marcu 2018 na Netflixie.


Witryna anime opisuje serię:


W świecie napędzanym zaawansowaną technologią przestępczość i akcja rozprzestrzeniają się przez archipelagową nację cremona. Najważniejszym z głównych graczy jest „Killer B” - seryjny morderca, który wprawił miasto w chaos. Historie Koku, głównego bohatera, Keitha, legendarnego śledczego z Królewskiej Służby Śledczej, i tajemniczej organizacji przestępczej splatają się na drodze do osiągnięcia ich celów. Podczas podróży otaczają ich różnorodne niezapomniane postacie, które próbują zatrzymać łańcuch przerażających zbrodni w tym pełnym napięcia dramacie.


Nakazawa i Production I.G są wymienieni jako twórcy oryginalni. Nakazawa i Yoshiki Yamakawa (Little Busters!) wyreżyserowali serial, a Nakazawa zaprojektował również postacie i był głównym kierownikiem animacji. Katsuya Ishida napisał scenariusz. Muzykę skomponował Yoshihiro Ike (Rage of Bahamut Genesis, Tiger & Bunny). Piosenka przewodnia serialu „The Perfect World” jest wynikiem współpracy Marty'ego Friedmana (utwór-aranżacja-gitara), Jean-Ken Johnny'ego z MAN WITH A MISSION (wokal, (OP Golden Kamuy, openingi obu sezonów Log Horizon, OP i ED Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans, OP Nanatsu no Taizai), KenKena (bas) i Kōjiego Fujimoto (programowanie aranżacyjne, OP Kokkoku).


Shout! Factory i Anime Limited wydały anime na Blu-ray i DVD w Ameryce Północnej 6 października w wersji standardowej i limitowanej

h) Netflix ujawnił projekty postaci i wiosenny debiut w 2021 roku anime Yasuke LeSeana Thomasa i studia MAPPA.


Netflix opisuje tę historię:


W rozdartej wojną feudalnej Japonii, pełnej mechów i magii, największy nieznany ronin, Yasuke, walczy o spokojne życie po przeszłym życiu pełnym przemocy. Ale kiedy lokalna wioska staje się centrum społecznego zamieszania między walczącymi daimyo, Yasuke musi chwycić swój miecz i przetransportować tajemnicze dziecko, które jest celem sił ciemności i żądnych krwi watażków. Historia Yasuke, pierwszego afrykańskiego samuraja, który faktycznie służył legendarnemu Odzie Nobunadze zostanie wydana światu.


Bohater opowieści jest oparty na historycznej postaci Yasuke, samuraju pochodzenia afrykańskiego, który służył pod dowództwem Ody Nobunagi w okresie wojny w Japonii w XVI wieku.


LeSean Thomas (Children of Ether, Cannon Busters, The Boondocks) jest uznawany za twórcę, reżysera i producenta wykonawczego Yasuke, a Flying Lotus komponuje muzykę i jest producentem wykonawczym. Lakeith Stanfield (Atlanta, Sorry to Bother You) gra Yasuke. MAPPA (Yuri !!! on Ice, Kakegurui) produkuje animację

i) Netflix ujawnił 26 października grafikę anime Baki Hanma od TMS Entertainment autorstwa Keisuke Itagakiego, twórcy oryginalnej mangi Hanma Baki - Son of Ogre. Firma potwierdziła również, że Nobunaga Shimazaki powraca, by zagrać główną postać Bakiego Hanmy.


Baki Hanma będzie trzecią serią Baki w serwisie Netflix i kontynuacją najnowszej serii Baki: Dai Raitaisai-hen.


Netflix opisuje anime:


Historia ostatecznie rozwija się w pełnokrwiste starcie między Bakim Hanmą a jego ojcem, Yujiro Hanmą, znanym jako „najsilniejsze stworzenie na ziemi”. Punkt kulminacyjny wszechświata Baki, który w oryginalnej mandze przedstawiał „najsilniejszą bijatykę rodzic-dziecko w historii świata”, został zaadaptowany do długo oczekiwanego anime!


Oryginalna manga sztuk walki Itagakiego - Baki the Grappler (Grappler Baki) ukazała się w magazynie Weekly Shōnen Champion wydawnictwa Akita Publishing w latach 1991-1999, a 42 tomy mangi z wydawnictwa Akita Publishing mają w obiegu ponad 63 miliony egzemplarzy. Seria otrzymała dwa sezony anime i oryginalny tom anime wideo (OVA).


Prosto zatytułowana kontynuacja mangi Baki jest drugą główną odsłoną całej serii Itagakiego. Manga ukazała się również w Weekly Shōnen Champion od 1999 do 2005 roku z 31 tomami opublikowanymi. Manga zainspirowała dwie poprzednie serie anime na Netflixie, a także oryginalną adaptację anime DVD (OAD), która przedstawia historię "Most Evil Death Row Convicts". OAD został dołączony do limitowanej edycji 14. tomu mangi Itagakiego - Baki-Dou w grudniu 2016 roku.


Po zakończeniu mangi Baki w 2005 roku, Hanma Baki pojawiła się w tym samym magazynie od 2005 do 2012 roku. Seria sequeli Baki-Dou została wydana w Weekly Shōnen Champion w marcu 2014 roku jako trzecia główna kontynuacja oryginalnej mangi Baki the Grappler, a zakończyła się 5 kwietnia 2018 roku. Piąta główna część mangi, podobnie zatytułowana Bakidou, została wydana w 2018 roku

j) Netflix Anime Festival 2020 ogłosił, że animowana adaptacja filipińskiej powieści graficznej Trese zostanie wydana na całym świecie w serwisie streamingowym w 2021 roku. Ujawniono również zrzut ekranu przedstawiający bohaterkę Aleksandrę Trese, pokazany poniżej:

Shanty Harmayn i Tanya Yuson ze studia BASE Entertainment z siedzibą w Dżakarcie i Singapurze produkują serial animowany, którego producentem wykonawczym jest Jay Oliva. Powieść graficzna Budjette'a Tana i Kajo Baldisimo koncentruje się na Aleksandrze Trese, nadprzyrodzonej badaczce, która rozwiązuje przestępstwa w mieście Manila, gdzie postacie z filipińskiej mitologii wchodzą w interakcję ze współczesnym światem

7. Oficjalna strona Chikyūgai Shōnen Shōjo (Extra-Terrestrial Boys & Girls), reżysera i scenarzysty Mitsuo Iso, pierwszego nowego oryginalnego anime od Dennō Coil z 2007 roku, ujawniła nowe studio anime, debiut na początku 2022 roku i zwiastun anime 27 października. Studio Production + h powstało specjalnie w celu zrobienia tego anime, a pełnoprawna produkcja rozpoczęła się dzięki finansowaniu przez Avex Pictures i ASMIK Ace. Projektant postaci Kenichi Yoshida narysował grafikę poniżej.

Chociaż ekipa nie ogłosiła jeszcze formatu ani medium anime, w ogłoszeniu o debiucie na początku 2022 r. użyto japońskich terminów, które są zwykle używane w filmach. W ogłoszeniu użyto również terminu „hatsuharu”, który może oznaczać „wczesną wiosnę” lub „Nowy Rok” (styczeń / luty). Iso opublikował również nieoficjalne wideo promocyjne, które osobiście wyprodukował w zeszłym roku. Ostrzegł jednak, że nie może wykorzystać rzeczywistych materiałów animacji w czasie nagrania, więc wykorzystał wczesne materiały z etapów planowania.


Strona internetowa anime zawiera również ogłoszenie o rekrutacji dla pracowników produkcji.


Iso ogłosił anime na konwencie Anime Central w 2018 roku. Kenichi Yoshida (Eureka Seven, Gundam: Reconguista in G, Overman King Gainer) rysuje projekty postaci. Iso ogłosił, że SIGNAL.MD (Napping Princess, Atom The Beginning, Recovery of an MMO Junkie) będzie animować projekt, przed dzisiejszym ogłoszeniem, że produkcja + h będzie go produkować.

Akcja anime rozgrywa się w 2045 roku, gdzie Internet i sztuczna inteligencja są powszechne nawet w kosmosie i koncentruje się na grupie dzieci, które utknęły w kosmosie po wypadku na dużą skalę na stacji kosmicznej. Korzystając z sieci wąskopasmowych, sieci społecznościowych i drona, którym mogą manipulować za pomocą smartfonów i sztucznej inteligencji o niskiej inteligencji, pokonują wiele kryzysów.


Iso zauważył też, że „Widziałem mniej anime osadzonych w kosmosie, więc pomyślałem, że sam je stworzę. Kosmos nie jest już odległym miejscem, które możemy zobaczyć tylko w science fiction, ale miejscem, do którego możemy teraz naprawdę podróżować. Chciałem przedstawić historię grupy dzieci rzuconych w to środowisko, tak jakby to się naprawdę wydarzyło ”

8. Oficjalna strona internetowa anime Burning Kabaddi (Shakunetsu Kabaddi) ogłosiła 27 października nowego członka obsady. Tatsuhisa Suzuki gra Kyōheia Misumiego, ucznia drugiego roku w zespole kabaddi z liceum Nōkin. Misumi był przestępcą, który spędzał czas na bójkach do gimnazjum. Jego osobowość zmieniła się po wstąpieniu do liceum, a dołączył do zespołu dzięki Iurze, który miał dowód swojej przestępczej przeszłości. W kabaddi gra od 13 miesięcy.

W anime występują Yūma Uchida jako Tatsuya Hoigoshi (na zdjęciu powyżej po lewej) i Nobuhiko Okamoto jako Masato Ohjyo (po prawej). Gen Sato gra Sōmę Azemachiego, a Makoto Furukawa - Keia Iurę (na zdjęciach poniżej).


Kazuya Ichikawa (The World Ends with You the Animation, Clean Freak! Aoyama kun) reżyseruje anime w TMS Entertainment we współpracy z Domerica. Yuuko Kakihara (seria Aikatsu !, Digimon Adventure tri., Cells at Work!) pisze i nadzoruje scenariusze serialu, a Midori Gotou (Otogi Zoshi, Hozuki's Coolheadedness) również pisze scenariusze. Mari Takada (Bakugan: Armored Alliance, Bakugan Battle Planet) projektuje postacie. Shōji Hata (Oblubienica Czarnoksiężnika, Fairy Tail) reżyseruje dźwięk, a Ken Ito (Hina Logic - from Luck & Logic, I'm Standing on 1,000,000 Lives) komponuje muzykę.

Seria będzie miała swoją premierę w kwietniu przyszłego roku.


Historia mangi skupia się na licealiście Tatsuyim Yoigoshim, byłym asie w piłce nożnej, który nie lubi sportu. Zostaje zaproszony do drużyny na kontakt sportowy kabaddi. Na początku kpi z tego pomysłu, ale zaczyna go interesować po obejrzeniu praktyki kabaddi.


Manga Hajime Musashino zadebiutowała w aplikacji Manga ONE firmy Shogakukan i na stronie Ura Sunday w 2015 roku. 10 lipca Shogakukan wydał 14. tom. Seria znalazła się na liście 20 najlepszych mangi dla męskich czytelników w wydaniu 2017 przewodnika Kono Manga ga Sugoi! (This Manga Is Amazing!) Takarajimashy!

9. Wydawnictwo książek cyfrowych P.A. Works - P.A. Books wydało 30 października cyfrową kontynuację telewizyjnego anime Hana-Saku Iroha. Tohru Fujimoto napisał książkę zatytułowaną Hana-Saku Iroha ~ Itsuka Saku Basho ~ (Hana-Saku Iroha: The Place That Blooms Someday), podczas gdy Iroha Kohinata dostarczył okładkę i inne ilustracje.


Historia książki rozgrywa się siedem lat po zamknięciu Kissuisō pod koniec telewizyjnego anime. Ohana, która „chce zostać Sui Shijima”, pokazuje, że chce ożywić karczmę z gorącymi źródłami. Porzucając swoje tokijskie życie, ponownie spotyka się jako dorosły z tymi, których kiedyś znała i poznaje nowych ludzi, którzy mogą pomóc przywrócić Kissuisō do życia.


26-odcinkowe anime miało swoją premierę w kwietniu 2011 roku, a Crunchyroll transmitował je poza Japonią. Seria wygasła na Crunchyrollu w 2018 roku. NIS America wydała serię anime na DVD i Blu-ray w dwóch zestawach w 2013 roku. Wydała także film anime Hanasaku Iroha: Home Sweet Home z 2013 roku.


Historia Hana-Saku Iroha koncentruje się wokół Ohany Matsumae, 16-letniej mieszkanki Tokio, która kończy pracę ze swoją babcią w onsen ryokan (zajazd z gorącymi źródłami). Matsumae jeszcze nie zdecydowała o swojej przyszłości.


Masahiro Ando (Sword of the Stranger, Blast of Tempest) wyreżyserował serial w P.A. Works. Mari Okada (anohana, Kuroshitsuji, Toradora!) zajęła się kompozycją serialu, a Mel Kishida (So-Ra-No-Wo-To) zajął się oryginalnym projektem postaci. Muzyką zajął się Shiroh Hamaguchi (One Piece, Tari Tari, Girls und Panzer). Wszyscy wrócili do filmu

10. Oficjalna strona oryginalnego anime Aniplex - Warlords of Sigrdrifa (Senyoku no Sigrdrifa) ujawniła 27 października więcej członków obsady.


Nowo ogłoszona obsada obejmuje:

Marina Inoue jako Yayoi Amatsuka z F7F

Kanon Takao jako Kurumi Suzuhara z P-51D

Mayu Sagara jako Moe Isurugi z P-51D


Pierwszy odcinek anime miał swoją premierę na Tokyo MX, BS11 i innych kanałach jako godzinny odcinek specjalny 3 października. Funimation transmituje serial z Aniplex. Anime będzie miało 12 odcinków

11. Oficjalne konto na Twitterze dla anime Dropkick na My Devil! ogłosiło 29 października, że poprzednio zapowiadany trzeci sezon serialu nosi tytuł Dropkick on My Devil! X (Jashin-chan Dropkick X). Ekipa potwierdziła, że ​​anime będzie miało premierę w 2022 roku, czyli w 10. rocznicę powstania oryginalnej mangi. Personel powiedział fanom na początku tego roku, że chcą uczcić tę okazję.

Kampania crowdfundingowa na trzeci sezon rozpoczęła się we wrześniu i przekroczyła swój cel finansowania społecznościowego w 33 godziny, formalnie zapowiadając trzeci sezon.


Wspierający kampanię, który zadeklarowali 1,1 mln jenów (10 000 $), nazwali nowy sezon, twierdząc, że powodem było wyrażenie uczucia dla nadziei, że „Yurine i Jashin-chan nadal będą się krzyżować i walczyć wiecznie”. Franczyza będzie również współpracować z trzema miastami na Hokkaido (Obihiro, Kushiro, Furano) i jednym miastem w prefekturze Nagasaki (Minami Shimabara).


Strona internetowa anime, wcześniej potwierdzona, produkcja nowego sezonu potrwa co najmniej rok. Dylemat pracowników polega na tym, że chcą nadal dostarczać fanom treści, z których mogą korzystać do tego czasu, ale nie mają na to budżetu promocyjnego. Celem kampanii crowdfundingowej jest umożliwienie pracownikom pracy nad stworzeniem pełnometrażowej serii anime, przy jednoczesnym zapewnieniu fanom treści mniej więcej co miesiąc wcześniej.

Oryginalna manga komediowa Yukiwo (Ore no Nounai Sentakushi ga, Gakuen Love Comedy wo Zenryoku de Jama shiteiru (13 tomów nowelki w latach 2012-16, 10-odcinkowe anime jesienią 2013 roku, odcinek OVA w maju 2014 roku)) skupia się na Yurine Hanazono, studentce college'u, która przywołuje Jashin-chana, demona z podziemi. Teraz muszą mieszkać razem w zaniedbanym mieszkaniu w tokijskiej dzielnicy Jinbōchō. Jeśli Yurine umrze, Jashin-chan wróci do podziemi, więc nieustannie knuje, by zabić Yurine.


Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w lipcu 2018 roku. Anime jest transmitowane wyłącznie na Amazon Prime Video w Japonii i poza nią. Amazon Prime Video miał premierę ostatniego odcinka bonusowego w październiku 2018 roku.


Drugi sezon, Dropkick on My Devil !! Dash, miał swoją premierę 6 kwietnia i miał 11 odcinków. Crunchyroll transmitował wszystkie 11 odcinków sezonu.


Yukiwo wypuścił mangę w internetowym magazynie Flex Comix - Comic Meteor w kwietniu 2012 roku, a seria jest w toku

12. Witryna Deadline poinformowała 27 października, że Netflix chce „zbudować uniwersum Assassin's Creed TV” i pracuje nad stworzeniem „serialu Live-Action, animowanego i anime” w oparciu o serię gier Ubisoft.


Pierwsza opracowywana seria to adaptacja Live-Action. Zespół poszukuje obecnie showrunnera.


Na pierwszy ogień idzie aktorski projekt określany jako "epicka, naginająca reguły gatunku adaptacja". Producentami wykonawczymi przedsięwzięcia będą Jason Altman z Ubisoftu oraz Danielle Kreinik (Mythic Quest: Raven's Banquet).


Pierwsza część Assassin's Creed trafiła na półki sklepów w 2007 roku. Od tego czasu seria sprzedała się w łącznym nakładzie 155 milionów egzemplarzy. W 2016 roku wytwórnia 20th Century Fox wypuściła do kin ekranizację gry z Michaelem Fassbenderem w roli głównej. Film nie spotkał się jednak z ciepłym przyjęciem wśród fanów i recenzentów. Ponadto okazał się kasową klapą.


Akcja pierwszego Assassin's Creed rozgrywa się w 1191 roku. Trzecia Krucjata rozdziera Ziemię Świętą. Jako asasyn Altair gracz musi doprowadzić do zakończenia walk. Może przy tym skorzystać ze wszystkich, dostępnych środków. Skrada się po cichu i zadaje zabójcze ciosy. Jego działania wpłyną na historię i przyszłość całego świata.


Producent Adi Shankar poinformował w lipcu 2017 roku, że jego kolejnym projektem będzie serial oparty na Assassin's Creed. Opisał ten projekt jako „anime”. Szef działu treści Assassin's Creed, Azaïzia Aymar, potwierdził w 2017 roku, że Ubisoft był zaangażowany w projekt.


27 października w artykule Deadline nie wspomniano, czy Shankar był zaangażowany w planowany serial animowany czy anime.


Historia serii Assassin's Creed śledzi wojnę cieni między asasynami a templariuszami, która toczy się od zarania dziejów i toczy się o kontrolę informacji o tajnej historii ludzkości. Adaptacja filmowa Live-Action zadebiutowała w grudniu 2016 roku. Seria stała się inspiracją dla kilku mang. Titan Comics wydało Assassin's Creed 4: Black Flag -Kakusei- w języku angielskim w 2017 roku. Viz Media wyda pierwszy tom mangi Minojiego Kuraty - Assassin's Creed: Blade of Shao Jun 16 lutego 2021 roku.


Animowany serial Shankara - Castlevania oparty na klasycznej serii gier Konami zawierał trzy sezony, z czwartym w przygotowaniu

13. 29 października oficjalna strona internetowa została otwarta i ujawniła zwiastun telewizyjnego anime na podstawie mangi dwuosobowego zespołu twórców So-ma-to - Shadows House.

Anime zapowiedziano 16 października w 6. tomie mangi. Duet twórców opublikował również gif na ogłoszenie.


Historia mangi rozgrywa się w rezydencji w zachodnim stylu na klifie i śledzi arystokratyczną, pozbawioną twarzy rodzinę Shadow. Mieszkają razem z realistycznymi lalkami, którzy służą im za twarze. Fabuła koncentruje się na codziennym życiu mieszkańców domu i stopniowo odsłania jego tajemnice.


Manga została wydana w Weekly Young Jump we wrześniu 2018 roku. Twórcy są kojarzeni w Polsce z wydania 3-tomowej mangi Kuro przez Waneko

14. Oficjalne konto na Twitterze True Cooking Master Boy, anime na podstawie sequel mangi Shin Chūka Ichiban! Etsushiego Ogawy, ujawniło 29 października nowego członka obsady kontynuacji serialu. To Daisuke Namikawa jako Kaiyu.

Personel ujawnia pięciu członków obsady w ciągu pięciu tygodni. Wcześniej ujawniona nowa obsada obejmuje:

Aya Endo jako Mira

Daisuke Ono jako Juchi

Kenjiro Tsuda jako Ensei

Hiroki Yasumoto jako Alkan


Kontynuacja anime będzie miała swoją premierę w 2021 roku. Pierwszy sezon miał premierę w Japonii w październiku 2019 roku. Crunchyroll transmitował anime tak, jak było emitowane w Japonii. Pierwsza seria miała 12 odcinków.

Itsuro Kawasaki (The Legend of the Legendary Heroes, Arc the Lad, Chrome Shelled Regios, Shining Hearts) wyreżyserował anime i nadzorował scenariusze serialu, a Saki Hasegawa (reżyser animacji dla Flip Flappers, Seraph of the End: Battle in Nagoya, AICO -Incarnation-) zaprojektował postacie. Muzykę skomponował Jun Ichikawa. NAS wyprodukował anime we współpracy z Production I.G. JY Animation powierzono planowanie i produkcję.

Akcja mangi rozgrywa się w fikcyjnych, XIX-wiecznych Chinach, gdzie szefowie kuchni z całych Chin rywalizowali w kulinarnych testach umiejętności, a bycie mistrzem kuchni cieszyło się szacunkiem i autorytetem. Historia skupia się na Liu Maoxingu, młodym szefie kuchni z prowincji Syczuan, który uczy się gotowania od swojej matki. Po uratowaniu restauracji swojej matki Mao wyrusza w podróż, aby zostać super szefem kuchni, walcząc po drodze z innymi szefami kuchni z innymi stylami gotowania i zmagając się ze spiskami Dark Cooking Society.

Manga Chūka Ichiban! ukazała się w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy w pięciu tomach od 1995 do 1997 roku, a sequel manga Shin Chūka Ichiban! ukazała się w 12 tomach od 1997 do 1999. Manga zainspirowała 52-odcinkowe anime w latach 1997-1998. Chińska drama wyemitowana w 2005 roku.

Ogawa wydał mangę Chūka Ichiban! Kiwami w aplikacji Magazine Pocket w listopadzie 2017 r.

15. Siostrzana publikacja Anime News Network we Francji, AnimeLand (najdłużej ukazujący się magazyn anime w Europie), prowadzi kampanię crowdfundingową w celu pozyskania nowych subskrybentów. Magazyn rozpoczął działalność jako zin we Francji w 1991 roku i będzie miał 30 lat w przyszłym roku.


Wspierając magazyn i jego finansowanie społecznościowe, reżyser anime Shinji Aramaki (Megazone 23 Part III, Appleseed, Ghost in the Shell: SAC_2045) stworzył oryginalną ilustrację przedstawiającą postacie z MADOX-01, Megazone 23, Ghost in the Shell, Appleseed i Mospeada / Robotech. Limitowana edycja, numerowane odbitki zostaną przekazane wszystkim sponsorom, jeśli AnimeLand osiągnie swój cel finansowania do 25 listopada.

MADOX-01, Garland, Tachikoma, Briaeros i Stick Barnard (z Captain Harlock na okładce)


Więcej informacji o AnimeLand i jego finansowaniu społecznościowym można znaleźć na (po francusku): https://fr.ulule.com/animeland-une-nouvelle-formule/

16. Zdjęcie Shueishy przedstawiające obwolutę 12 tomu mangi Shō Aimoto - Kemono Jihen (Monster Incidents) ujawniło 30 października, że premiera anime odbędzie się 10 stycznia. Tom zostanie wydany 4 listopada.


Anime będzie miało przedpremierowy pokaz podczas imprezy Jump Festa '21, która będzie wydarzeniem online w dniach 19-20 grudnia.


Masaya Fujimori (You Are Umasou, Izetta: The Last Witch) reżyseruje anime w Ajia-do. Noboru Kimura (Amagami SS +, Nyaruko: Crawling with Love !, Gundam Build Divers) odpowiada za kompozycję serii i scenariusze. Nozomi Tachibana (reżyser odcinka i reżyser animacji Ensemble Stars !, ClassicaLoid) projektuje postacie.


Manga rozpoczyna się w cichej wiejskiej wiosce, w której wiele zwierząt domowych umiera w nienaturalny sposób w wyniku dziwnego incydentu. Aby rozwiązać ten incydent, do miasta przybywa dziwnie wyglądający mężczyzna z Tokio, który nazywa się „Inugami”, aby zbadać sprawę. W miasteczku spotyka młodego chłopca, który ma wokół siebie tajemniczą minę, zwanego „Dorotabō”.


Aimoto (Hokenshitsu no Shinigami) uruchomił Kemono Jihen w Jump SQ. Shueishy w grudniu 2016 r.

17. Oficjalna strona anime Kaifuku Jutsushi no Yarinaoshi: Sokushi Mahō to Skill Copy no Chōetsu Heal (Redo of Healer) rozpoczęła 30 października transmisję strumieniową pierwszego promocyjnego wideo tego programu. Witryna ujawniła również nową oprawę graficzną, dwóch kolejnych członków obsady, artystów openingu i endingu oraz styczniową premierę serialu na AT-X i Tokyo MX.


Nowa obsada obejmuje Tetsu Inada jako Brett i Mami Fujita jako Blade. Minami Kuribayashi (Haruka Suzumiya w Kimi ga Nozomu Eien, Erstin Ho w Mai-Otome, Minami Obuchi w School Days, openingi Carnival Phantasm, OP Highschool DxD Hero, endingi IGPX: Immortal Grand Prix, OP Katanagatari, OP Kampfer, endingi Super Robot Taisen OG: Divine Wars, OP Uchuu Senkan Yamato 2199, ED Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoushitsu e (TV)) wykona OP „Zankoku na Yume to Nemure” (Dream a Cruel Dream), a ARCANA PROJECT zaśpiewa ED „Yume de Sekai wo Kaeru nara” (If You Can Change The World in a Dream).

Obsada anime:


Yūya Hozumi jako Keyarga

Ayano Shibuya jako Freya

Shizuka Ishigami jako Setsuna

Natsumi Takamori jako Ewa

Minami Tsuda jako Norn

Natsuki Aikawa jako Kureha


Takuya Asaoka (reżyser odcinka Senran Kagura Shinovi Master) reżyseruje anime w TNK. Kazuyuki Fudeyasu (Girls 'Last Tour, That Time I Got Reincarnated as a Slime) nadzoruje i pisze scenariusze. Junji Gotō (High School DxD, Senran Kagura Shinovi Master) projektuje postacie. Muzykę komponuje Kenji Fujisawa (Baki, Baki-Dou).


Fabuła koncentruje się na Keyardze, uzdrowicielce używanej i rzucanej przez innych poszukiwaczy przygód, zakładając, że uzdrowiciele nie mogą walczyć samodzielnie. Kiedy jednak osiąga ostateczną magię uzdrawiającą i „leczy” sam świat, cofa się o cztery lata, aby odnowić swoje życie.


Rui Tsukiyo zaczął publikować historię na stronie „Shōsetsuka ni Narō” (Let's Become Novelists) w grudniu 2016 r. Kadokawa zaczął publikować tę historię w tomach drukowanych z grafiką autorstwa Shiokonbu (Koi Maguwai (jednotomowy hentai w latach 2013-14, odcinek OVA 26 grudnia 2014 roku)) w lipcu 2017 r. Sōken Haga uruchomił adaptację mangową w na stronie mangowej Kadokawy - Young Ace Up w październiku 2017 roku

18. Aniplus-Asia ogłosiło 26 października, że wyemituje simulcast anime Attack on Titan The Final Season, kiedy rozpocznie się ono 7 grudnia. Aniplus-Asia transmituje na żywo promocyjny film anime z angielskimi napisami.


Oficjalne konto na Twitterze anime Atak Tytanów ujawniło 2 listopada siedmiu kolejnych członków obsady anime Attack on Titan The Final Season. Wszyscy członkowie obsady to kandydaci na wojowników, którzy pracują dla rządu Marleyan.


Natsuki Hanae jako Falco Grice

Ayane Sakura jako Gabi Braun

Manami Numakura jako Pieck

Toshiki Masuda jako Porco Galliard

Ayumu Murase jako Udo

Yūmi Kawashima jako Zofia

Masaya Matsukaze jako Colt Grice


Anime będzie miało swoją premierę w NHK 7 grudnia. Funimation i Crunchyroll będą transmitować anime z angielskimi napisami, a Funimation będzie dodatkowo transmitować anime z angielskim dubem. Crunchyroll będzie streamować anime w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, RPA, Australii, Nowej Zelandii, Islandii, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Holandii i Ameryce Łacińskiej.


Yuichiro Hayashi (Dorohedoro, Garo the Animation, oba sezony Kakegurui) reżyseruje anime w MAPPA. Hiroshi Seko (seria anime Ajin, Saga Winlandzka, seria anime Mob Psycho 100) powraca, aby nadzorować scenariusze serialu. Tomohiro Kishi (Dorohedoro, 91 Days) projektuje postacie. Hiroyuki Sawano powraca, aby komponować muzykę wraz z Kohtą Yamamoto (Blue Exorcist: Kyoto Saga, The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments).


Film kompilacyjny zatytułowany Attack on Titan: Chronicle (Shingeki no Kyojin: Chronicle) został otwarty w Japonii w ograniczonym zakresie kinowym 17 lipca i podsumowuje 59 odcinków z pierwszych trzech sezonów. Aniplus-Asia otworzył film w Tajlandii i Singapurze.


Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w kwietniu 2013 r., a drugi sezon miał premierę w kwietniu 2017 r. Pierwsza część trzeciego sezonu miała swoją premierę w lipcu 2018 r., a druga połowa miała premierę w Japonii na kanale NHK General w kwietniu 2019 r. Aniplus-Asia wyemitowany sezon jako simulcast.


Twórca mangi Atak Tytanów, Hajime Isayama, przedstawił wstępny szkic układu końcowego panelu serii mangi w programie dokumentalnym MBS - Jōnetsu Tairiku w listopadzie 2018 roku i stwierdził, że zamierza zakończyć mangę w tym roku

19. Oficjalna strona anime World Trigger ujawniła zwiastun i sześciu dodatkowych członków obsady 30 października.


Nowo ogłoszeni członkowie obsady to:

Hisao Egawa (Tousei Yanagi w 7SEEDS, Arata Izumo w serii Aria, Wang Lung Lee w Banana Fish, Abrego w Black Lagoon, różne role w Dragon Ball, Bleach, Detective Conan, Tokumori Saigou w Gintama, Keishin Ukai w Haikyuu, Jun Kiwatari w Kakegurui, Killer Bee w Naruto, Kuroobi w One Piece, Shinichi Maki w Slam Dunk, Hitotsuki w Ushio to Tora, Hyuuma Geki w Yuusha-Ou GaoGaiGar) jako Gatlin

Toshiyuki Toyonaga jako Ratarikov

Mie Sonozaki jako Wen Sō

Kenjiro Tsuda jako Koskero

Ayumu Murase jako Reghindetz

Ryoko Shiraishi jako Yomi

Nowy sezon anime będzie miał swoją premierę 9 stycznia w ramach bloku programowego NUMAnimation TV Asahi.


Reżyserem serialu jest Morio Hatano (pierwszy sezon Saint Seiya Omega, saga Dragon Ball Super Future Trunks, reżyser odcinków Hugtto! Precure i Star Twinkle Precure). Hiroyuki Yoshino, Toshihisa Kaiya i Kenji Kawai powracają z poprzedniego anime World Trigger, by odpowiednio nadzorować scenariusze serialu, projektować postacie i komponować muzykę.


Anime będzie emitowane w TV Asahi i będzie zawierać następującą, powracającą obsadę:


Tomo Muranaka jako Yūma Kuga

Yuuki Kaji jako Osamu Mikumo

Nao Tamura (Emiru Aisaki w Hug tto! Precure, Minori w Log Horizon) jako Chika Amatori

Yūichi Nakamura jako Yūichi Jin

Nobunaga Shimazaki jako Hyuse


Daisuke Ashihara zadebiutował mangą w magazynie Weekly Shonen Jump w 2013 roku. Manga została zawieszona od listopada 2016 roku z powodu złego stanu zdrowia fizycznego Ashihary i powróciła do magazynu w październiku 2018 roku w pięciu wydaniach, po czym przeniosła się do magazynu Jump SQ. Shueishy w grudniu 2018 roku. Następnie manga zrobiła miesięczną przerwę w maju 2019 roku, aby Ashihara mógł wyleczyć się z powikłań związanych z niedrożnością jelit, które powstały po jego niedawnej cholecystektomii (operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego). Manga zrobiła kolejną miesięczną przerwę w listopadzie 2019 roku z powodu złego stanu zdrowia fizycznego Ashihary. Seria miała również miesięczną przerwę w sierpniu zeszłego roku ze względu na zdrowie Ashihary.


Ashihara zrobił tygodniową przerwę we wrześniu 2014 r., aby leczyć korzenie nerwowe dotknięte spondylozą szyjną (zużycie w okolicy szyi kręgosłupa) i od tego czasu zrobił kilka tygodniowych przerw z powodu nagłej choroby.


Viz Media publikuje serię jednocześnie w swojej cyfrowej antologii Weekly Shonen Jump. Manga zainspirowała dwusezonową telewizyjną adaptację anime w 2014 i 2015 roku

20. Digital Rights Media ogłosiło 29 października, że udzieliło licencji na osiem nowych tytułów anime dla swojej usługi strumieniowej RetroCrush. Firma ogłosiła również daty premiery tytułów anime, które będą transmitowane w serwisie streamingowym RetroCrush w listopadzie.


Tytuły pojawią się w kolejne piątki listopada:

 • GoShogun: The Time Étranger - 6 listopada

 • Kite: Liberator - 6 listopada

 • Dragon Half - 13 listopada

 • Yamibo - Darkness, the Hat, and the Travellers of the Books - 13 listopada

 • Kimagure Orange Road - 20 listopada

 • Kimagure Orange Road OAV - 20 listopada

 • Kimagure Orange Road: The Movie - 20 listopada

 • Cyborg 009 The Cyborg Soldier - 20 listopada

Kite: Liberator będzie transmitowane tylko z angielskim dubem. Trzy anime Kimagure Orange Road będą transmitowane w języku japońskim z angielskimi napisami. GoShogun: The Time Étranger, Dragon Half, Yamibo - Darkness, the Hat, and the Travellers of the Books oraz Cyborg 009 The Cyborg Soldier będą dostępne zarówno z angielskim dubem, jak i napisami.


RetroCrush to darmowa usługa wideo na żądanie z reklamami. Usługa zawiera aplikacje na iOS, Androida, Amazon Fire TV, Roku i Smart TV, a także jest dostępna w przeglądarkach. Usługa została uruchomiona w marcu z 12 tytułami, w czerwcu dodano osiem tytułów anime, 10 tytułów anime w lipcu, siedem tytułów w sierpniu i sześć tytułów we wrześniu. Bezpłatna telewizyjna wersja RetroCrush z obsługą reklam (FAST) została uruchomiona za pośrednictwem usługi przesyłania strumieniowego STIRR 23 lipca.


Digital Media Rights oświadczyło ANN, że jego celem w ramach usługi przesyłania strumieniowego jest „służenie jako społeczność zbudowana na potrzeby konsumpcji i dyskusji na temat złotej ery japońskiej animacji (i niektórych nie tak retro), z perspektywy popkultury, fandomu, sztuki, memów internetowych i nie tylko ”.


Usługa planuje dołączyć bibliotekę treści, która „nie miała odpowiednich wydań strumieniowych poza Japonią”.


Partnerami streamingowymi RetroCrush są między innymi Discotek Media, TMS, NHK, Studio Pierrot, AMG i Happinet

21. Oficjalna strona internetowa anime Crunchyroll Original - Noblesse, na podstawie manhwy Jeho Sona i Kwangsu Lee, ujawniła 30 października trzech kolejnych członków obsady serialu.

Ayana Taketatsu jako Erga Kenesis Di Raskreia, Lord of the Nobles

Itaru Yamamoto (Grey Co Aldo w GATE, Adolphe Pescarolo w Kaguya-sama: Love is War, Mystery Box Monster w Monster Strike, Pułkownik Kouma w Ajin, Genbu w Dr. Stone) jako Gejutel K. Landegre, doradca Raskrei

Mutsumi Tamura jako Ludis Mergas, Tarcza i Strażnik Pana

Crunchyroll opisuje historię anime:


Raizel budzi się ze swojego 820-letniego snu.


Posiada specjalny tytuł Noblesse, szlachcica czystej krwi i obrońca wszystkich innych szlachciców. Próbując chronić Raizela, jego sługa Frankenstein zapisuje go do Ye Ran High School, gdzie Raizel poznaje proste i codzienne czynności ludzkiego świata poprzez swoich kolegów z klasy.


Jednak Unia, tajne stowarzyszenie planujące przejęcie władzy nad światem, wysyła zmodyfikowanych ludzi i stopniowo wkracza w życie Raizela, zmuszając go do korzystania ze swojej potężnej mocy, by chronić otaczających go ludzi…


Po 820 latach intryg, sekrety jego snu zostają w końcu ujawnione, a Raizel otrzymuje absolutną ochronę, gdy Noblesse zaczyna!


Poprzednio ogłoszona obsada obejmuje:

Akihisa Wakayama jako Regis K. Landegre

Ai Kayano jako Seira J. Loyard

Masatomo Nakazawa jako Tao

Takeo Ōtsuka jako Takeo

Tarusuke Shingaki jako Cadis Etrama di Raizel

Daisuke Hirakawa jako Frankenstein

Kosuke Onishi jako M-21

Ryōta Iwasaki (Inasa Yoarashi w My Hero Academia) jako Yusuke Tashiro

Yōhei Hamada jako Manabu Kase

Jun Kasama jako Kranz

Katsumi Fukuhara jako Shark

Hiroki Yamada jako Hammer


Yasutaka Yamamoto (Hinomaru Sumo, Squid Girl Season 2) reżyseruje anime jako koprodukcję pomiędzy Crunchyrollem i WEBTOON. Za kompozycję serii odpowiada Sayaka Harada (STARMYU, Code: Realize -Guardian of Rebirth-). Akiharu Ishii (The Prince of Tennis II, Blood +) zajmuje się projektowaniem postaci i głównym nadzorem animacji. Kim Jae-joong wykonuje OP anime „BREAKING DAWN”. K-popowa grupa OH MY GIRL wykonuje ED „Etoile”.


WEBTOONS rozpoczęło publikację manhwy w języku angielskim w lipcu 2014 r., a epilog opublikował w styczniu 2019 r. W 2016 r. WEBTOONS opublikował również spinoff Noblesse: Rai's Adventure.


Production  I.G wcześniej wyprodukowało 30-minutowe anime oparte na manhwie w 2016 roku zatytułowane Noblesse: Awakening. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime.


Manhwa jest także inspiracją dla gry mobilnej RPG Noblesse: Zero na iOS i Androida

22. Oficjalna strona anime Crayon Shin-chan ujawniła 31 października, że grupa hip-hopowa Ketsumeishi (ED Shinya! Tensai Bakabon) pojawi się w następnym odcinku programu 7 listopada. Duet wykonuje aktualny OP „Superstar”, który zadebiutował w anime 3 października.

Grupa wcześniej wykonywała piosenkę przewodnią do filmu anime z 2016 roku - Crayon Shin-chan Bakusui! Yumemi World Dai Totsugeki.


Crayon Shin-chan miał swoją premierę w kwietniu 1992 roku i przeniósł się do piątkowego wieczoru w październiku 2004 roku. W październiku 2019 serie anime Crayon Shin-chan i Doraemon przeniosły się na soboty po 15 latach emisji w piątki. Oba anime są częścią nowego sobotniego bloku programowego o nazwie „Anime Time”, który jest emitowany w każdą sobotę o 16:30


23. Oficjalna strona anime na podstawie spektakli dramatycznych Bun'ō Fujisawy - MARS RED ujawniła dwóch kolejnych członków obsady 1 listopada, a także debiut serialu w kwietniu 2021 roku.


Nowa obsada obejmuje:

Kōichi Yamadera jako Tokuichi Yamagami, inteligentny wampir, który jest częścią jednostki Code Zero, ale niskiej rangi

Miyuki Sawashiro jako Deffrot, najstarszy wampir, który ma wygląd dziecka


Historia anime przedstawia członków jednostki „Code Zero” i obsadę:


Tasuku Hatanaka jako Shutaro Kurusu, wampir klasy A i debiutant w składzie

Junichi Suwabe jako Yoshinobu Maeda, kapitan Code Zero i „najpotężniejszy człowiek”

Akira Ishida jako Takeuchi, wampir klasy D i szalony naukowiec z nieśmiertelnym mózgiem

Kenichi Suzumura jako Suwa, wampir weteran od czasów Edo


Inni członkowie obsady to: (od lewej do prawej)

Ayahi Takagaki jako Misaki, aktorka w roli głównej w „Salome”

Makoto Furukawa jako Rufus Glenn, tajemniczy Anglik

Fumiko Orikasa jako Aoi Shirase, przyjaciółka Kurusu z dzieciństwa i reporterka

Hiroshi Yanaka (Sora w .hack, Sam w Arslan Senki, Gordy Dain w Battle Spirits: Sword Eyes, Scipio Africanus w Drifters, Gorou Sasabe w Free, Sugayama w Gatchaman Crowds, Hayato Honda w Kochikame, Richard Watts w Major, Okina Otogi w Nanbaka, Takamasa Iki w Noragami, Takatarou Shiba w Piano no Mori, Katsuhiro Tsukioka w Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan, Nobuhiko Tokiwa w serii Tamako, Ichirou Tanizaki w Zettai Karen Children) jako Sōnosuke Nakajima, generał porucznik

Sachi Kokuryu jako Shinnosuke Tenmaya, szef agencji pracy Tenmaya

Funimation, która współtworzy anime z Yomiuri TV Enterprise, opisuje tę historię:


Akcja MARS RED toczy się w 1923 roku, a wampiry istnieją już od jakiegoś czasu. Ale teraz liczba wampirów rośnie i pojawiło się tajemnicze, sztuczne źródło krwi zwane Ascra.

Z kolei japoński rząd tworzy „Code Zero”, jednostkę w armii, której zadaniem jest pokonanie sił wampirów. A jaki jest lepszy sposób na śledzenie wampirów niż używanie wampirów?

Jednostka ta, utworzona przez generała porucznika Nakajimę, od dawna zajmowała się wojną informacyjną, ale została ponownie przydzielona do rozwiązania kryzysu wampirów. Zadaniem Code Zero i wampira klasy S Deffrot jest zbadanie tego wzrostu i powstrzymanie go, zanim społeczeństwo się rozpadnie.


Kouhei Hatano (reżyser odcinka Freezing Vibration, Angels of Death) reżyseruje anime w Signal.MD. Jun'ichi Fujisaku (Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Blood +, Blood-C, The Beast Player Erin) pisze i nadzoruje scenariusze. Za oryginalne projekty postaci przypisuje się Kemuriemu Karakarze (Donten ni Warau), który rysuje adaptację mangową. Yukari Takeuchi (Norn9) adaptuje te projekty do animacji. Oryginalny twórca Bun'ō Fujisawa jest reżyserem dźwięku. Muzykę komponuje wiolonczelista Toshiyuki Muranaka (In This Corner of the World).


Pierwsza sceniczna produkcja MARS RED zadebiutowała w 2013 roku, a kolejne pokazy w 2015 i 2017 roku. Karakara opublikowała adaptację mangową w magazynie Mag Garden - Monthly Comic Garden 4 stycznia

24. Event „Mashumairesh!! ONLINE EVENT 'Mashfesu'!!” zadebiutował 1 listopada pełnym filmem promocyjnym dla anime Show By Rock!! Stars!!. Wideo przedstawia OP „Do Re Mi Fa STARS !!” autorstwa Plasmagica i Mashumairesh !! ”

Anime będzie zawierać istniejące zespoły z serii, a członkowie obsady powrócą do swoich ról w nowym anime.


Takahiro Ikezoe powraca jako główny reżyser i reżyser odcinka Show By Rock !!, Daigo Yamagishi, reżyseruje anime w Kinema Citrus. Touko Machida powraca, aby zająć się scenariuszami serialu, a reżyser animacji Show By Rock !! - Tomokatsu Nagasaku projektuje postacie. Hiroki Yoshioka jest producentem CG, a ENGI zajmuje się produkcją CG. Fumiyuki Go wraca z Show By Rock !! Mashumairesh !! jako reżyser dźwięku, podczas gdy Pony Canyon zajmuje się produkcją dźwięku. Muzykę komponują Yasuharu Takanashi (Team-MAX), Funta7 i Akiya Suzuki (Team-MAX).


Anime będzie miało premierę w styczniu 2021 roku i będzie emitowane w Tokyo MX, BS Fuji i Hokkaido Cultural Broadcasting Co., Ltd.25. Oficjalna strona internetowa Wixoss Diva (A) Live, nowego telewizyjnego anime z serii Wixoss Takary Tomy, ogłosiła 1 listopada kolejnych dziewięciu członków obsady.


Divas „Card Jockey” o tematyce didżejskiej

Nozomi Nishida (Makina Nakajima w Macross Delta, Yakumaru w To Aru Kagaku...) jako Nana Nekozawa (MC.Lion)

Yūki Hirose jako Mimi Usakawa (DJ.Lovit)

Reina Hasegawa jako Rara Inumiya (VJ.Wolf)Divas z motywem zespołu „Uchū no Hajimari”

Ayumi Mano (Natsumi w Date A Live, Cassandra Ilion w DanMachi, Sumi Nakahara w Kimetsu no Yaiba, Holo w Black Clover) jako Tamago Hakase (dr Tamago)

Kotone Watanabe jako Koeru Nobagoshi (Nova)

Asami Mizukami jako Big Bang (Bang)Divas „Diagram” z motywem tańca


Lamalfa Michelle Tateyama jako Mujika Yadoki (Mujika)

Rui Tanabe jako Sanga Shinonome (Sanga)

Sayumi Watabe jako Madoka Maka (Madoka)


Historia anime przenosi grę karcianą „Wixoss” do wirtualnej przestrzeni online „Wixossland”, w miarę jak zyskuje na popularności. Gra pozwala graczom samodzielnie stać się awatarami LRIG. Najpopularniejszym formatem w grze jest „Diva Battle”, który pozwala trzem graczom połączyć siły, aby rywalizować z innymi jednostkami o najbardziej fanów „Selector”. Niektóre jednostki są związane z idolami, podczas gdy inne są DJ-ami i zespołami.


Obsada obejmuje:

Saya Fukuzumi jako Hirana Asu, liderka trio divy o tematyce idoli „No Limit”. Licealistka od dzieciństwa podziwiała legendarną divę „Mugen Shojo”, która od tego czasu marzyła o zostaniu topową divą.

Haruka Shiraishi jako Rei Sakigake, członek „No Limit”. Jest reprezentantką klasy w swojej szkole i zwykle jest postrzegana jako cichy geniusz, ale ukrywa w sobie sekretną pasję, którą wyzwala w Wixossland, ciesząc się wielkim uznaniem.

Shizuku Hoshinoya jako Akino Onko, członkini zespołu „No Limit”. Wie o Wixossie więcej niż większość ludzi i po namowach podążyła za Hiraną do Diva Battle.


Masato Matsune (Chaos Dragon, Chronos Ruler) reżyseruje anime w J.C. Staff, a scenariusze serialu nadzoruje Tsuyoshi Tamai (skrypty odcinków do Lostorage conflated WIXOSS). NC Empire jest uznawane za koncepcję wizualną i oryginalne projekty postaci, a Ui Shigure - za projekty postaci z anime. Yoshinori Saito jest dyrektorem dźwięku, a Maiko Iuchi powraca z poprzedniego anime z serii, aby skomponować muzykę.

Serial będzie miał swoją premierę w styczniu 2021 r. (Takara Tomy zapowiedziała serial w marcu planowaną premierą w 2020 r.).


Lostorage conflated WIXOSS, najnowsze anime z serii, wyszło w kwietniu 2018 roku. Crunchyroll transmitował serię w czasie jej emisji w Japonii.


Producent zabawek i gier Takara Tomy wypuścił grę karcianą WIXOSS (wymawiane jak „wi-cross”) w kwietniu 2014 roku. W tym miesiącu miała również premierę seria anime Selector Infected Wixoss, a w październiku drugi sezon, Selector Spread Wixoss tego samego roku. Film anime Selector Destructed Wixoss został następnie otwarty w Japonii w lutym 2016 roku. 12-odcinkowe anime Lostorage incited WIXOSS wyszło w październiku 2016 roku, a Crunchyroll transmitował serię w trakcie jej emisji.


Funimation wypuścił Selector Infected Wixoss na Blu-ray i DVD we wrześniu 2015, a wydał Selector Spread Wixoss na Blu-ray i DVD w czerwcu 2016 roku


26. Oficjalna strona anime Horimiya rozpoczęła 2 listopada transmisję strumieniową trzeciego promocyjnego wideo anime. Film pokazuje i zapowiada trzech innych członków obsady.


Nowo ogłoszeni członkowie obsady to:

Nobuhiko Okamoto jako Kakeru Sengoku, inteligentny przewodniczący samorządu uczniowskiego

MAO jako Remi Ayasaki, de facto maskotka samorządu uczniowskiego, która jest popularna wśród chłopców

Reina Kondo jako Sakura Kōno, honorowa uczennica, która jest członkiem rady uczniowskiej i przyjaźni się z Sengoku i Remi


Anime będzie miało premierę w styczniu 2021 roku.


Haruka Tomatsu gra Kyoko Hori (na zdjęciu po prawej najwyżej), a Kouki Uchiyama gra Izumi Miyamurę (po lewej najwyżej).


Poprzednio ogłoszeni członkowie obsady:

Seiichirō Yamashita jako Toru Ishikawa

Yurie Kozakai jako Yuki Yoshikawa


Masashi Ishihama (PERSONA 5 the Animation, From the New World) reżyseruje serial w CloverWorks. Takao Yoshioka (High School DxD, WATAMOTE) odpowiada za kompozycję serialu i scenariusz. Haruko Iizuka (Ensemble Stars !, Children of the Whales) projektuje postacie. Muzykę komponuje Masaru Yokoyama (Mobile Suit Gundam: Iron-Blooded Orphans, Queen's Blade: The Exiled Virgin).


Daisuke Hagiwara wypuścił mangę w Monthly G Fantasy w 2011 roku jako spinoff mangi HERO - Hori-san to Miyamura-kun, czteropanelową szkolną komedię mangową. Square Enix 18 września wydało 15. tom mangi. Yen Press opublikował 14. tomik 21 lipca. Mangę w Polsce wydaje Waneko.


Oryginalna manga Hori-san to Miyamura-kun zainspirowała już cztery adaptacje OVA w latach 2012-18

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com