CYBERPUNKOWY TYDZIEŃ - MANGA

MANGA I NOWELKA - JAPONIA


1. W styczniowym wydaniu magazynu Akity Shoten - Monthly Princess z 2021 roku ujawniono 4 grudnia, że Saori Muranaga wypuści nową mangę opartą na mandze Sukeban Deka Shinjiego Wady (Pygmalio (27 tomów mangi w latach 1978-90, 39 odcinków anime w latach 1990-91)), zatytułowaną Toki o Kakeru Sukeban Deka (Sukeban Deka Who Leapt Through Time) w następnym numerze magazynu 6 stycznia. Ponadto w następnym numerze pojawi się zapowiedź „przedserializacyjna” innej nowej mangi opartej na Sukeban Deka, zatytułowanej Re: Sukeban Deka autorstwa Ashibi Fukui. Ta manga zostanie wydana w numerze z marca 2021 roku w lutym.


Kultowa manga Wady - Sukeban Deka skupia się na Saki Asamiyi, przestępczyni ze szkoły średniej, która zawiera umowę z policją, aby zbadać jej byłą szkołę średnią i wyeliminować nielegalne działania gangów w zamian za ułaskawienie matki. Uzbrojona w swoje metalowe jo-jo walczy z siostrami Mizuchi, które de facto kontrolują szkołę.


Nieżyjący już Wada wypuścił mangę w serialu w magazynie Hakusenshy - Hana to Yume od 1975 do 1982 roku w 22 tomach. Manga zainspirowała 2-odcinkowy projekt wideo-anime z 1991 roku oraz kilka popularnych seriali i filmów Live-Action w latach 80-tych. Zainspirowała także film Live-Action z 2006 roku

2. KĄCIK YAOI: Pierwszy numer magazynu Kodanshy - Young Magazine the 3rd z 2021 roku ujawnił 3 grudnia, że yaoi manga Satoh Inoue - 10 Dance wkracza w drugą część.


Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim i opisuje mangę:


Shinya Sugiki, szykowny władca Standard Ballroom i Shinya Suzuki, namiętny król tańca latynoskiego: łączy ich więcej niż imię i zamiłowanie do sportu. Każdy z nich chce zostać mistrzem Konkursu 10 Tańców, co oznacza, że będą musieli nauczyć się tańców innych, a od kogo lepiej się uczyć niż od najlepszych? Ale dawne rywalizacje upierają się, a sprawy komplikują się jeszcze bardziej, gdy zdają sobie sprawę, że może być między nimi coś więcej niż niełatwe partnerstwo…


Inoue wydała mangę w Young Magazine the 3rd w listopadzie 2016 r. Kodansha opublikował piąty tom mangi w sierpniu 2019 r. W grudniu 2019 r. Kodansha Comics opublikował piąty tom w języku angielskim

3. KĄCIK YURI: a) O Witch's Love at the End of the World: Kiedyś czarownice żyły spokojnie zajmując się swoimi sprawami, aż do dnia, w którym ludzie zdecydowali, że są odpowiedzialne za wszystkie bolączki świata i zaczęli je prześladować. Skończyło się to, gdy czarownice zdały sobie sprawę, że gdyby sprzymierzyły się z rządzącymi, mogłyby nadal żyć w tajemnicy, a dziś zachowują tę tajemnicę, szkoląc się w szkołach specjalnych i pracując nad dniem, w którym zemszczą się na ludziach. Alice jest potomkiem jednej z najwspanialszych czarownic i wiąże się z nią wiele nadziei, ale wszystkie one zostaną utracone, jeśli się zakocha - i to właśnie grozi, gdy wkroczy do szkoły Mari, nowa dziewczyna o dziwnych mocach. ANN o mandze


b) Siódmy tom mangi Auri Hirao - Oshi ga Budōkan Ittekuretara Shinu (If My Favorite Pop Idol Made it to the Budokan, I Would Die) ogłosił 11 grudnia, że manga ma w przygotowaniu adaptację Live-Action. Ogłoszenie nie ujawniło medium ani formatu adaptacji.


Historia skupia się na kobiecie o imieniu „Eripiyo”, która jest skrajną fanką idolek. Jest szalenie entuzjastycznie nastawiona do Mainy, nieśmiałej i najniższej rangi członkini mniejszej podziemnej grupy idolek Cham Jam, która występuje w prefekturze Okayama. Jest tak pochłonięta miłością do Mainy podczas konkretnego występu, że ma poważne krwawienie z nosa. Eri będzie nadal oddawać się Mainie aż do dnia, w którym będzie mogła wystąpić w Budōkan (głównym miejscu koncertowym w Tokio).


Hirao wypuściła mangę w Monthly Comic Ryū Tokumy Shoten w 2015 roku. Seria znalazła się na liście 20 najlepszych mang dla męskich czytelników w edycji przewodnika Kono Manga ga Sugoi! (This Manga Is Amazing!) Takarajimashy w 2016 roku.


Manga zainspirowała telewizyjne anime, które miało swoją premierę 9 stycznia tego roku. Funimation transmitowało anime pod tytułem If My Favorite Pop Idol Made it to the Budokan, I would Die, tak jak to było emitowane w Japonii, a także transmitowało angielski dub

4. W numerze magazynu Kodanshy - Young Magazine The Third ze stycznia 2021 roku ujawniono 3 grudnia, że Kyōtarō Azuma (The King of Fighters: A New Beginning) i Yōsuke Nakamaru (Gamaran) wypuszczą nową mangę zatytułowaną Nihon Saikyō Bugeisha Ketteisen (The War to Decide Japan's Strongest Martial Artist) w następnym numerze magazynu 6 stycznia. Azuma rysuje mangę, a Nakamaru pisze historię. Manga będzie zawierała otwierane kolorowe strony.


Magazyn zapowiedział, że akcja dzieje się w 1600 roku. Dziesięć lat minęło odkąd Oda Nobunaga zjednoczył cały kraj. Nobunaga, który uświadamiając sobie, że umrze, decyduje się przekazać „ten kraj” najsilniejszemu wojownikowi.


Azuma wypuścił mangę The King of Fighters: A New Beginning (po prawej) w aplikacji Kodanshy - Magazine Pocket w styczniu 2018 roku. 9 października Kodansha opublikował szósty tom mangi.


Manga jest oparta na historii gry SNK - The King of Fighters XIV. W opowieści potężny wojownik imieniem Antonow ożywia turniej King of Fighters i po raz kolejny wciąga bohaterów serii w konflikt

5. „Ostatnie wydarzenie” mangi Darwin's Game od FLIPFLOPs rozpoczęło się 8 grudnia w 22. tomie.


FLIPFLOPs (Nekogami Yaoyorozu (anime latem 2011, 7 specjałów od września 2011 do marca 2012, OVA w marcu 2012)) wypuścił mangę w magazynie Akity Shoten - Bessatsu Shōnen Champion w grudniu 2012 roku. Shū Miyama (poprzednio znany pod pseudonimem Ginko) przedstawia historię mangi, a Yuki Takahata zapewnia grafikę. Manga weszła w swój ostatni arc w styczniu.


Manga koncentruje się na Kaname Sudō, licealiście, którego pociąga tajemnicza aplikacja zatytułowana „Darwin's Game”. Angażuje się w grę społeczną, w której stawką jest życie lub śmierć.


Manga zainspirowała telewizyjne anime, którego premiera odbyła się godzinnym odcinkiem w styczniu. FunimationNow transmitowało serię podczas jej emisji. Anime zadebiutowało na Crunchyroll i HIDIVE w lutym.


Duet FLIPFLOPs wypuścił w styczniu prequel nowelkę w magazynie Akity Shoten - Weekly Shōnen Champion, w którym Miyama napisał historię, a Takahata rysował ilustracje. Historia nowelki koncentruje się na przeszłości Shuki i Raina. Nowelka zakończyła serializację 27 sierpnia

6. Numer magazynu Kodanshy - Young Magazine the 3rd ze stycznia 2021 roku ujawnił 3 grudnia, że manga HUMINT zakończy się 6 stycznia. Manga koncentruje się na Hondzie, czujnym człowieku, który nie pozostawia śladów swojego istnienia, gdy żyje swoim codziennym życiem. Pewnego dnia ma fatalne spotkanie z przebranym mężczyzną imieniem Himemiya, który zatrudnia go do pracy w firmie ochroniarskiej. Jak się okazuje, firma jest frontem dla agencji szpiegowskiej zajmującej się wywiadem ludzkim, czyli HUMINT.


Matsuri wypuściła mangę w Young Magazine the 3rd w czerwcu 2017 r. Kodansha opublikował trzeci tom mangi w sierpniu 2019 r.

7. Witryna BookWalker firmy Kadokawa wymienia, że nowelka Isekai Meikyū de Harem o (A Harem in an Alternate World Dungeon) otrzyma anime.


Nowelka skupia się na licealiście Michio Kadze. Wędrując bez celu przez życie i Internet, zostaje przeniesiony z podejrzanej witryny do fantastycznego świata - odrodzonego jako silny człowiek, który potrafi używać mocy „oszukiwania”. Używa swoich mocy, aby zostać poszukiwaczem przygód, zarabiać pieniądze i uzyskać prawo do ubiegania się o dziewczyny, które mają piękno na poziomie idola, aby założyć swój własny harem.


Shachi Sogano rozpoczął serię w „Shōsetsuka ni Narō!” w 2011 r. i zakończył ją w listopadzie 2019 r. epilogiem w marcu tego roku. Shufunotomo Co., Ltd. opublikował pierwszy tomik z ilustracjami autorstwa Shikidoujiego (Full Metal Panic!) w 2012 roku. Shufunotomo opublikuje 11. tom 28 grudnia.


Issei Hyōju (MM !, Blade Dance of Elementalers) opublikował mangową adaptację nowelki w magazynie Shōnen Ace firmy Kadokawa w kwietniu 2017 r. Kadokawa opublikował szósty tom 26 sierpnia

8. Manga Love of Kill (Koroshi Ai) otrzyma anime. Yen Press wydało licencję na mangę i 23 marca wyda pierwszy tom w języku angielskim. Firma opisuje tę historię:

Ona jest zawodowym zabójcą. A on… jest także zawodowym płatnym zabójcą. A ona jest jego celem. Złapana w śmiertelną grę w kotka i myszkę, czy ona upadnie pierwsza… czy on?


Fe wypuścił mangę w Monthly Comic Gene w październiku 2015 roku. 27 czerwca Kadokawa wydała 9. tom

9. Niepowtarzalna artystka mangowa Eiko Hanamura zmarła 3 grudnia, ale pozostawiła po sobie imponujące dziedzictwo, które na zawsze ukształtowało mangę shojo. W wieku 91 lat Hanamura spędziła ponad sześć dekad swojego życia, tworząc dzieła sztuki wypełnione delikatnymi kolorami i przedstawiające twarze aniołków młodych dziewcząt. Jej artystyczne poszukiwania doprowadziły ją do objęcia stanowiska dyrektora Japońskiego Stowarzyszenia Rysowników i stałego członka francuskiego Société Nationale des Beaux-Arts. Wideo.


Na długo zanim została uznana za swoją sztukę, była córką z długiej linii kupców wywodzących się z Shobei Sugimiya. Urodziła się w 1929 roku w mieście Kawagoe w prefekturze Saitama, około 40 km na północny zachód od Tokio. Niedługo po jej urodzeniu rodzice Hanamury rozwiedli się i została przygarnięta przez babcię, która sama była bizneswoman. Oboje mieszkali razem, dopóki jej babcia nie zmarła pod koniec II wojny światowej.


Kiedy przyszedł czas na rozpoczęcie szkoły średniej, Hanamura zapisała się do szkoły średniej dla dziewcząt Kawagoe. Instytucja ta pozostała prawie nietknięta przez bombardowania podczas wojny. Sama Hanamura była zafascynowana artystą Jun'ichim Nakaharą, który był znany ze swoich projektów modowych i obrazów. Jego prace znalazły się w widocznym miejscu w magazynie Shōjo no Tomo, a jego sztuka jest uznawana za iskrzenie wielkoformatowych oczu, które są podstawą mangi shōjo.


Hanamura zapisała się na Joshibi University of Art and Design na oddziale Suginami w Tokio w nadziei na karierę artystyczną, ale zamiast tego nawiązała romans. Poznała aktora teatralnego Eijiego Hanamurę, porzuciła studia, wyszła za mąż i przeniosła się z nim do Osaki, podczas gdy on kontynuował karierę teatralną. Zaczęli mieszkać w mieszkaniu nad księgarnią, która wypożyczała klientom mangę, w tym prace Osamu Tezuki i Sanpei Shirato. W późnych latach pięćdziesiątych manga była uważana za rozwijające się medium i nawet właściciel księgarni Toshihiko Fujiwara rysował własną mangę Kashihon. Wypożyczalnie książek, w tym mangi, wzrosły w powojennej Japonii. Fujiwara zwerbowała Hanamurę do pomocy przy jego komiksach i zapłaciła jej ... znacznie więcej, niż zarabiała wcześniej.

W tej księgarni w Osace w 1959 roku zadebiutowała jako artystka mangi swoim opowiadaniem Purple Fairy. Jej historia była przełomowa; chociaż manga shōjo była w powijakach, gatunek ten był już zdominowany przez męskich artystów. W 1964 roku jej praca przeniosła się z półek wypożyczalni księgarni do Nakayoshi wraz z publikacją Shiroi Hana ni Tsuzuku Michi (A Road to White Flowers). Jej popularność nadal rosła, gdy w 1966 roku tygodnik Weekly Margaret przedstawił The Girl in the Fog (Kiri no Naka no Shōjo). Historia przyciągnęła uwagę nastoletnich czytelników przedstawieniem relacji między dziewczyną i jej matką oraz dramatem między kolegami z klasy. Serial został zaadaptowany do programu Live-Action w 1975 roku zatytułowanego Katei no Himitsu (Family Secrets).


Począwszy od lat 70. XX wieku Hanamura wykraczała poza prace shōjo i obejmowała historie skierowane do starszych kobiet, w tym publikację jej pół-autobiograficznej serii Hanakage no On'na (A Woman in the Shadow of Flowers). Zaczęła także współpracować z uznanymi autorami powieści i tajemnic, aby dostarczyć ilustracje do ich opowieści, w tym Yasuo Uchidą, Shizuko Natsuki i Keigo Higashino.


Trzydzieści lat po debiucie swojej pierwszej mangi Hanamura otrzymała nagrodę Japan Cartoonists 'Association Excellence Award za osiągnięcia artystyczne w 1989 roku. Dołączyła w szeregi innych pionierów komiksów, takich jak Fujiko Fujio, Riyoko Ikeda i Katsuhiro Otomo. Wciąż zdobywała uznanie w swoim życiu, w tym główną nagrodę za mangę na 1. Japan Media Arts Festival za adaptację klasycznego literackiego The Tale of Genji.


Hanamura nadal cieszyła się sztuką u schyłku swojej kariery. Wystawa jej ilustracji obejmująca 60 lat odbyła się w Hiroki Oda Museum of Art w Fukuoce w 2019 roku. Co ważniejsze, prace Hanamury będą nadal żyły w obliczach jasnookich bohaterek komiksów i ich czytelników na całym świecie

10. W styczniowym numerze magazynu Petit Comic Shogakukana z 2021 roku ujawniono, że manga Tsumari Sukitte Iitian dakedo, (I Mean, I Want to Say I Like You But,) Maki Enjōji skończy się w następnym numerze magazynu w styczniu.


Manga koncentruje się na Chitose, menadżerze w agencji zarządzania talentami, która ma żelazną wolę zbudowaną w dzieciństwie polegającą na znęcaniu się. Jest przydzielana do Seny Fujishiro, popularnego aktora, który zyskał sławę na dużym ekranie, ale w życiu prywatnym jest potajemnie kobiecym kłamcą.


Enjōji (Koi wa Tsuzuku yo Dokomademo (manga wychodząca od marca 2016 roku, seria Live-Action od stycznia do marca 2020 roku), Hapi Mari: Happy Marriage!? (10 tomów mangi w latach 2009-12, seria Live-Action w 2016 roku)) wypuściła mangę w czerwcu 2019 roku. Shogakukan opublikował trzeci tom mangi 10 września

11. CELLS AT WORK: a) Kodansha podaje, że wyda szósty tom mangi Akane Shimizu - Cells at Work! (Hataraku Saibō) w Japonii 9 lutego 2021 roku. Piąty tom mangi został wydany w sierpniu 2017 roku.


Shimizu wprowadziła na rynek mangę Cells at Work! w marcowym wydaniu magazynu Kodanshy - Monthly Shonen Sirius z marca 2015 roku. Shimizu opublikowała pierwszy nowy rozdział mangi od około dwóch lat 26 października.


Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim, a w listopadzie 2017 roku ukazał się piąty tom mangi.


Oryginalna manga zainspirowała różne spin-offy, w tym Cells at Work! Code Black (Hataraku Saibō Black) Shigemitsu Harady i Isseia Hatsuyoshiego. Adaptacja spinoffa do anime będzie miała swoją premierę w styczniu 2021 roku. Cells at Work !! (z dwoma wykrzyknikami), poprzednio ogłoszony drugi sezon anime oryginalnego Cells at Work !, również zadebiutuje w styczniu 2021 roku. Pierwsze anime miało swoją premierę w lipcu 2018 roku i wyemitowano je w 13 odcinkach

b) Połączony drugi i trzeci numer magazynu Kodanshy - Morning z 2021 r. ujawnił 10 grudnia, że spinoff manga Cells at Work! Code Black (Hataraku Saibō Black) zakończy się na ósmym tomie 22 lutego.

Kodansha Comics wydał licencję na mangę i opisuje historię:


W tym nowym spinoffie przebojowej mangi nowicjusz krwinek czerwonych jest jednym z 37 bilionów pracujących nad utrzymaniem tego ciała w ruchu. Ale coś jest nie tak! Hormony stresu wrzeszczą na niego, żeby przyspieszył. Naczynia krwionośne są pokryte cholesterolem. Wrzody, stłuszczenie wątroby, kłopoty (ahem) na dole ... Trudno jest komórce pracować, gdy każdego dnia jest KOD CZARNY!

Manga i anime Cells at Work! pokazały Ci, co się dzieje, gdy młode, zdrowe ciało ma kłopoty ... ale co by było, gdyby ciało nie było tak młode i nigdy nie było zbyt zdrowe? W tym nowym ujęciu występuje świeżo upieczona czerwona krwinka i jego przyjaciel, bujna biała krwinka, którzy walczą o utrzymanie siebie i swojego świata razem przez alkoholizm, palenie, zaburzenia erekcji, stopę atlety, dnę ... to dosłowny horror dla ciała ! Kimkolwiek jest ten facet, ma szczęście, że jego komórki nie mogą strajkować!

Shigemitsu Harada i Issei Hatsuyoshi wypuścili mangę w Morning i cyfrowym magazynie mangowym Weekly D Morning w czerwcu 2018 r. Kodansha opublikował szósty tom mangi 23 kwietnia. Kodansha Comics opublikował szósty tom w języku angielskim 27 października.


Manga otrzyma anime, którego premiera odbędzie się 9 stycznia. Anime ma osobny personel i obsadę z Cells at Work !! (z dwoma wykrzyknikami), ogłoszony wcześniej drugi sezon anime Cells at Work!. Drugi sezon Cells at Work! również debiutuje w styczniu 2021 roku.


Pierwsze anime oryginalnej mangi miało swoją premierę w lipcu 2018 roku i było emitowane przez 13 odcinków. Aniplex of America transmitował serię na Crunchyroll, a Funimation dodał serial w lutym. Firma wypuściła anime na Blu-ray z angielskim dubem w sierpniu 2019 r. Nowe anime zostało wyemitowane w grudniu 2018 r., a Crunchyroll transmituje je podczas emisji w Japonii.


Shimizu wprowadziła na rynek mangę Cells at Work! w marcowym wydaniu magazynu Kodanshy - Monthly Shonen Sirius w marcu 2015 roku, a Kodansha wydała piąty tom w Japonii w sierpniu 2017 r. Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim, a w listopadzie 2017 r. opublikowała piąty tom mangi w języku angielskim. Tom szósty wyjdzie w Japonii 9 lutego

12. Manga Mo Ichido Kare to (One More Time With Him) zakończy się w styczniu.


Manga koncentruje się na Rise, kobiecie pracującej dla firmy programistycznej, która ma szansę spotkać się ze starym płomieniem o imieniu Shizuki po tym, jak nie rozmawiali ze sobą przez osiem lat. Rise nadal czule myśli o Shizukim jako o swojej pierwszej miłości i korzysta z okazji, by z nim wracać.


Izumi Miyazono wypuściła mangę w Petit Comic 8 kwietnia. Shogakukan wydał 10 grudnia drugi tom mangi

13. Połączone drugie i trzecie wydanie Weekly Shōnen Magazine Kodanshy z 2021 roku opublikowało 9 grudnia ośmiostronicowy one-shot poświęcony mandze Keijiego Nashimy - Namiuchigiwa no Muromi-san. One-shot Namiuchigiwa no Muromi-san Jimoto-ban (Hometown Edition) przedstawia widoki z miasta Fukuoka, gdzie obecnie mieszka Nashima. Ponadto nowy tom mangi pod tym samym tytułem zostanie wydany 17 grudnia.


Rozdział specjalny jest pierwszym rozdziałem mangi w magazynie od zakończenia mangi 6 lat temu.


Historia koncentruje się wokół Muromi, syreny, która mówi z akcentem Hakata. Nagle zostaje złapana przez Takurō Mukōjimę, chłopca z klubu wędkarskiego jego liceum. Muromi upada przed chłopcem i przedstawia mu dziwnych mieszkańców swojego świata, w tym Lewiatana, yeti, harpię i kappę.


Nashima wypuścił mangę w magazynie w 2009 r. i zakończył ją w maju 2014 r. Kodansha opublikował 11 tomów mangi. Manga zainspirowała telewizyjną adaptację anime wiosną 2013 roku + odcinek specjalny w sierpniu 2013 roku. Crunchyroll transmitował anime poza Japonią

14. Połączone drugie i trzecie wydanie magazynu Kodanshy - Morning w 2021 r. ujawniło 10 grudnia, że twórcy mangi Eiichi Shimizu i Tomohiro Shimoguchi wprowadzą do magazynu nową mangę w połączonym, czwartym i piątym numerze, który ukaże się 24 grudnia. Magazyn nie ujawnił jeszcze tytułu ani grafiki mangi. Manga zostanie umieszczona na okładce połączonego numeru czwartego i piątego, a pierwszy rozdział będzie zawierał kolorową stronę.


Duet jest najbardziej znany zarówno z mangi Linebarrels of Iron, jak i Ultraman. Duet wypuścił Linebarrels of Iron w 2005 roku w magazynie Champion RED Akity Shoten, a zakończył ją w kwietniu 2014 roku. Akita Shoten opublikował 25 tomów serii. Manga zainspirowała 24-odcinkowe anime w 2008 roku, które FUNimation Entertainment wydało w Ameryce Północnej w 2010 roku.


Shimizu i Shimoguchi wypuścili swoją serię Ultraman opartą na najsłynniejszym bohaterze efektów specjalnych Tsuburaya Production w magazynie Monthly Hero w 2011 roku. 4 grudnia Hero's Inc. opublikował 16. tom mangi. Viz Media publikuje mangę w języku angielskim. Manga zainspirowała anime 3D CG autorstwa Kenjiego Kamiyamy, Shinjiego Aramakiego i Production I.G, którego światowa premiera odbyła się w serwisie Netflix w kwietniu 2019 r. Anime doczeka się drugiego sezonu.


Duet wypuścił mangę Getter Robo Devolution (Getter Robo Devolution - Uchū Saigo no 3-bunkan) w magazynie Akity Shoten -Bessatsu Shōnen Champion w grudniu 2015 roku. Manga zakończyła serializację w czerwcu 2019 roku. Seven Seas Entertainment wydaje mangę w języku angielskim.


Shimizu i Shimoguchi wypuścili mangę Dragon Circus na stronie mangowej Comiplex w lipcu 2019 roku. Manga jest w toku, a nowe rozdziały są publikowane kwartalnie

15. Manga Hitman zakończy się za 6 rozdziałów, prawdopodobnie 21 stycznia.


Manga koncentruje się na początkującym redaktorze Weekly Shōnen Magazine o imieniu Ryūnosuke Kenzaki i początkującym twórcy mangi o nazwisku Tsubasa Takanashi. Spotykają się, gdy tego samego dnia zgłaszają się do magazynu i rozpoczynają podróż, by stworzyć hitową mangę.


Kouji Seo (Suzuka (18 tomów mangi w latach 2004-07, 26 odcinków anime w 2005 roku), Fuuka (20 tomów mangi w latach 2014-18, jednotomowa manga Fuuka: Yacchau!? Heroine to no Mousou Hatsutaiken - Special Edition w latach 2017-18, anime zimą 2017 roku), Kimi no Iru Machi (27 tomów mangi w latach 2008-14, one-shot Kimi no Iru Machi x Princess Lucia Special Collaboration Comic w marcu 2014 roku, jednotomowa manga Kimi no Iru Machi: Mousou 200-wa w latach 2013-14, anime latem 2013 roku, 4 odcinki OVA w marcu i czerwcu 2012 roku (Kimi no Iru Machi: Tasogare Kousaten) oraz styczniu i marcu 2014 roku, ), wydane w Polsce w grudniu 2016 roku Half & Half) wypuścił mangę w Weekly Shōnen Magazine w czerwcu 2018 r. Kodansha opublikował 11. tom mangi 16 października

16. Manga Sweat and Soap (Ase to Sekken) zakończy się 7 stycznia na 97 rozdziałach.


Kintetsu Yamada wypuścił mangę w magazynach Kodanshy - Morning i D Morning w 2018 roku. 20 listopada Kodansha opublikował dziewiąty tom.


Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Asako spełnia swoje marzenie, pracując u producenta kosmetyków Lilia Drop. Jej współpracownicy nie wiedzą, ponieważ tak bardzo kocha towarzystwo, bo wstydzi się zapachu swojego ciała, a jedyną rzeczą, która załatwia sprawę, jest ich mydło. Kiedy więc główny projektant firmy, geniusz perfumowania, podchodzi do niej w holu i zastanawia się, co to jest „ten zapach”, jest przerażona… ale czy to możliwe… że on to lubi? I, co jest jeszcze bardziej zaskakujące dla Yae… czy ona go lubi?


Zabawne wzloty i upadki romansu w biurze w firmie produkującej produkty do higieny osobistej są przedmiotem tej seksownej, dziwnej igraszki. Sweat and Soap łączy w sobie dziwną chemię Wotakoi, „zbyt prawdziwą!” komedię Aggretsuko w miejscu pracy i ciężką kupę biurowego zaparowania!


Kodansha Comics opublikuje piąty tom mangi 5 stycznia.


Manga zajęła 17. miejsce w edycji 2019 przewodnika Takarajimashy - Kono Manga ga Sugoi! w topowych mangach dla męskich czytelników

17. Styczniowy numer magazynu Dragon Age Kadokawy ujawnił 9 grudnia, że manga Triage X Shojiego Sato „wkracza w ostatnią bitwę”.


Sato powiedział wcześniej w wywiadzie dla medialnego serwisu informacyjnego Natalie w 2018 roku, że planował zakończyć mangę w okolicach 21. tomu, ale kiedy 21-ty tom został wydany 9 lipca, Sato tylko ironicznie stwierdził: manga skończy się około tomu 21. Ale tak się nie stało! ”


Yen Press uzyskał licencję na mangę i opisuje historię:


W Szpitalu Ogólnym w Mochizuki znajdują się jedne z najlepiej wyszkolonych (i dobrze wyposażonych) pielęgniarek w mieście. Ale chociaż te panie spędzają większość dnia walcząc z chorobami, swe godziny później spędzają walcząc z zupełnie innym rodzajem choroby ... Pod kierownictwem prezesa szpitala garstka członków personelu i miejscowa młodzież tworzą grupę zabójców najemników , celując w „nowotwory” społeczeństwa i usprawiedliwiając te osoby, zanim rozprzestrzeni się ich niegodziwość.


Sato uruchomił mangę w magazynie Monthly Dragon Age Kadokawy w 2009 roku. Yen Press wydało 19. tom 24 marca. Manga zainspirowała anime w 2015 roku i odcinek OVA w listopadzie 2015 roku. Crunchyroll i Daisuki transmitowały serię. Sentai Filmworks wydało licencję na anime i wydało je na Blu-ray i DVD w styczniu 2017 r.


Sato jest kojarzony w Polsce z rysunków do mangi Highschool of the Dead (7 tomów w latach 2006-13, anime latem 2010 roku, odcinek OVA w kwietniu 2011 roku), a tak samo jak artysta nazywa się jedna z postaci w Shokugeki no Souma

18. Styczniowy numer magazynu Dragon Age Kadokawy opublikował 9 grudnia ostatni rozdział mangowej adaptacji od CHuNa nowelki Tomo Hanamy - Kawaikereba Hentai demo Suki ni Natte Kuremasuka?. Kadokawa opublikuje szósty i ostatni tom mangi 9 lutego.


Historia zaczyna się, gdy niespodziewanie pojawia się list miłosny do Keiki Kiryū, zwykłego licealisty, który tak długo jak żyje, nigdy nie miał dziewczyny. List nie zawiera nazwy nadawcy - ale list zawiera białe majtki. W trakcie sprawdzania, kto może być jego „Kopciuszkiem, który zostawił swe majtki”, Keiki odkrywa, że ​​każda kandydatka jest wyjątkowo zboczona i desperacko zainteresowana, by uczestniczył w ich perwersji.


CHuN (Friendly Land) wypuścił mangę w Dragon Age w listopadzie 2017 roku.


Hanama wypuścił nowelkę z ilustracjami Sune'a w styczniu 2017 r. 11. tom został wydany 25 września. Nowelka zainspirowała anime, którego premiera odbyła się w lipcu 2019 r. Funimation transmitowało anime pod tytułem Hensuki: Are you willing to fall in love with a pervert, as long as she’s a cutie?, a także przesyłało strumieniowo angielski dub.


Kanbe rysuje również osobną mangę zatytułowaną Kawaikereba Hentai demo Suki ni Natte Kuremasuka? Abnormal Harem, która koncentruje się na scenariuszach scenariusza fabularnego w stylu what-if. Manga pojawiła się w magazynie Hakusenshy - Harem w 2019 roku, a Hakusensha opublikował jeden tom mangi 24 kwietnia

19. Manga A Bad Boy Drinks Tea! (Ocha Nigosu.) otrzyma w 2021 roku 12-odcinkową serię Live-Action. Transmisja całej serii rozpocznie się przed emisją w Amazon Prime Video w Japonii 5 marca.

Obsada obejmuje:

(od lewej do prawej na powyższym obrazku)


Nobuyuki Suzuki jako Masaya Funabashi

Toshiki Seto (Arata Kishimo w Kimi wa Kanata) jako Wataru Yamada

Minori Hagiwara jako Kaho Asakawa

Rinka Kumada jako Naomi Anesaki

Takeshi Furusawa i Kōji Takashi reżyserują serial. Takuya Katō i Shūji Yuki piszą scenariusze. Yūsuke Hayashi komponuje muzykę.


Historia koncentruje się na Funabashim, chłopcu o dzikim wyrazie twarzy, uważanym za najbardziej zastraszającego przestępcę w gimnazjum. Chce „wyrwać się z łańcucha przemocy i wieść spokojne życie”, więc ostatecznie dołącza do klubu, w którym odbywają się ceremonie parzenia herbaty. Pod wpływem innych członków klubu Funabashi zaczyna się stopniowo zmieniać, ucząc się o ceremonii parzenia herbaty.


Manga Hiroyukiego Nishimoriego (Kyou kara Ore wa!! (38 tomów mangi w latach 1988-97, jednotomowa manga w latach 2018-19, 10 odcinków OVA w latach 1992-97, seria Live-Action w październiku 2018 roku, film Live-Action w lipcu 2020 roku), Tenshi na Konamaiki (20 tomów mangi w latach 1999-2003, 50 odcinków anime w latach 2002-03, 13 odcinków specjalnych w latach 2002-03)) ukazała się w magazynie Shogakukana - Weekly Shonen Sunday w latach 2007-2009. Shogakukan opublikował 11. i ostatni tomik w październiku 2009 roku
20. Strona internetowa Kadokawy - ComicWalker podaje, że manga Neko Nekobyō - Sword Art Online: Girls Ops zakończy się w następnym rozdziale 8 stycznia. ComicWalker opublikował 11 grudnia 46. rozdział mangi.


Nekobyō wypuściła mangę Sword Art Online: Girls Ops w czerwcu 2013 roku. Manga została przeniesiona na stronę internetową Web DenPlay Comic 12 czerwca po tym, jak magazyn Kadokawy - Dengeki Bunko Magazine zakończył publikację w kwietniu. Manga działa również cyfrowo na stronie ComicWalker.


Manga koncentruje się na postaciach Lisbeth, Silica i Leafa. Siódmy tom mangi został wydany 26 sierpnia. Yen Press wydaje mangę w języku angielskim, a szósty tom wyszedł we wrześniu 2019 roku

21. Styczniowy numer magazynu Kadokawy - Monthly Comic Beam ujawnił 11 grudnia, że manga Gou Tanabe oparta na historii H.P. Lovecrafta - Widmo nad Innsmouth wkracza w punkt kulminacyjny.


Tanabe uruchomił mangę w czerwcowym numerze magazynu 12 maja. Horror opowiada o studentce, która wybiera się na wycieczkę antykwaryczną po Nowej Anglii. Udaje się do portu w Innsmouth i tam wchodzi w interakcje z dziwnymi ludźmi i jest świadkami niepokojących wydarzeń.


Tanabe uruchomił adaptację mangową historii H.P. Lovecrafta - Zew Cthulhu w Monthly Comic Beam w maju 2019 r. i zakończył mangę w listopadzie 2019 r.


Obie mangi są częścią serii mangowych adaptacji prac H.P. Lovecrafta od Tanabe. Dark Horse Comics opublikował mangę H.P. Lovecrafta - Ogar i inne opowiadania w sierpniu 2017 roku (polska premiera w październiku 2015 roku), w tym „The Hound”, „The Temple” i „The Nameless City”. Dark Horse Comics rozpoczęło wydawanie mangi Tanabe W górach szaleństwa w czerwcu 2019 roku (polska premiera dwóch tomów we wrześniu 2018 roku i lutym 2019 roku). Seria została nominowana do nagrody Best Comic przez 46. Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Angoulême w zeszłym roku.


Tanabe wydał także mangę opartą na książkach Lovecrafta - Kolor z innego wszechświata i Nawiedziciel mroku (polskie wydania odpowiednio w kwietniu 2017 roku i we wrześniu 2017 roku). Wcześniej narysował adaptację The Outsider Lovecrafta. Tanabe zakończył swoją mangę opartą na The Shadow Out of Time w listopadzie 2018 roku

22. W styczniowym wydaniu magazynu Bessatsu Margaret Shueishy z 2021 roku opublikowano 11 grudnia nowy rozdział mangi Minami Mizuno (Nijiiro Days (16 tomów mangi w latach 2011-18, 24 odcinki anime w 2016 roku, drama CD w październiku 2014 roku)) - Koi o Shiranai Boku-tachi wa (We Who Know Nothing of Love), a także ujawniono, że główna historia mangi osiąga punkt kulminacyjny.


Manga nie pojawiła się w grudniowym numerze magazynu ze względu na zły stan zdrowia fizycznego autorki. W ogłoszeniu nie podano wówczas, kiedy manga powróci.


Manga rozpoczęła się od one-shota w Bessatsu Margaret w styczniu 2018 r., a pełna serializacja została uruchomiona w czerwcu 2018 r. Dziewiąty tom mangi został wydany 25 września.


Historia koncentruje się na Eijim i Naohiko, dwóch licealistach, którzy przyjaźnią się od czasów liceum. Naohiko jest w związku na odległość ze swoją dziewczyną Izumi od czasów gimnazjum, a Izumi jest również dobrymi przyjaciółmi z Eijim. Eiji był głównie zadowolony z bycia postrzeganym jako zabawny kolega z wyższej klasy w gimnazjum, ale coś w liceum go zmienia

23. W numerze magazynu Houbunshy - Weekly Manga Times datowanym na 25 grudnia ujawniono 11 grudnia, że Hayate Kuku opublikuje w magazynie nową mangę w wydaniu z 23 kwietnia, który zostanie wydany 9 kwietnia 2021 r. Magazyn nie ujawnił tytułu mangi. Wizualizacja nie jest jeszcze dostępna w Internecie, ale grafika w magazynie przedstawiała rogatego demona w zbroi samuraja.


Kuku zakończyła mangę Nekomata w tym samym magazynie 27 czerwca. Kuku opublikowała mangę w Weekly Manga Times w 2013 roku. Houbunsha opublikował szósty i ostatni tom mangi 15 października.


Wydawca yaoi SuBLime opublikował mangę Kuku - Sword and Mist (Tsurugi to Kiri) w języku angielskim. Digital Manga Publishing opublikowało także mangę Kuku - Your Love Sickness (Ayashi no Kimi no Koiwazurai)24. Kaiten Books ogłosiło 11 grudnia, że wydało licencję na trzy mangi do wydania cyfrowego w 2021 roku.

Tytuł: Gacha Girls Corps (Gachi wo Mawashite Nakama wo Fuyasu: Saikyō no Bishōjo Gundan wo Tsukuriagero)

Twórcy: Chinkururi (oryginalna historia), Syuu Haruno (grafika), Isegawa Yasutaka (projekt postaci)

Data premiery: 8 stycznia

Opis: Masz ochotę na przygodę nie z tego świata? Cóż, mamy gacha pokryte! Podążaj za Heihachim, gdy przenosi się do innego świata ze swoim smartfonem, w którym musi zrobić wszystko, co w jego mocy, aby przeżyć - rzucić gacha!

Tytuł: The Yakuza's Guide to Babysitting (Kumichō Musume to Seiwagakari)

Twórca: Tsukiya

Data premiery: 12 lutego

Opis: Kirishima Tooru jest tak okrutną yakuzą, na jaką przychodzą, do tego stopnia, że ​​zyskał przydomek „Demon Sakuragi”. Aby przejąć nad nim kontrolę, nagle dostał nową misję prosto od szefa - opiekować się jego córką!

Tytuł: Welcome to the Outcast's Restaurant! (Tsuihōsha Shokudō e Yōkoso! Saikyō Party wo Tsuihōsareta Ryōrinin (Lv.99) wa, Inaka de Nengan no Bōkensha Shokudō wo Akimasu!)

Twórca: Yuuki Kimikawa (oryginalna historia), Tsumumi (grafika), Gaou (projekt postaci)

Data premiery: 12 marca

Opis: Dennis jest jednym z najpopularniejszych członków Batalionu Srebrnych Skrzydeł, najsilniejszej partii na świecie - do czasu, gdy przywódca wyrzuci go z grupy na złość. Pozbawiony domu, zaczyna nowe życie z młodą dziewczyną o imieniu Atelier i otwiera restaurację!


Kaiten Books to nowa kalifornijska firma zajmująca się lokalizacją i wydawaniem mangi

25. Drugi numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump z 2021 roku ujawnił 14 grudnia, że manga Taishiego Tsutsuiego - We Never Learn (Boku-tachi wa Benkyō ga Dekinai) zakończyła piątą i ostatnią „równoległą historię” i będzie miała swój „punkt kulminacyjny” w połączonym wydaniu trzecim i czwartym, które ukaże się 21 grudnia. Następny rozdział przeskoczy do przyszłości i opowie „zakończenie” historii.


Tsutsui ujawnił na Twitterze w zeszłym miesiącu, że narysował scenorys do ostatniego rozdziału mangi.


Weekly Shonen Jump opublikował ostatni rozdział mangi X = Hakugin no Shikkoku Ningyo-hime Hen (X = Shimmering Ebony Mermaid Princess Arc) 9 marca. Począwszy od następnego numeru, manga wkroczyła w nową serię rozdziałów „równoległej historii”, w których główny bohater Nariyuki kończy z innymi postaciami z serii. Manga zawiera tytuł Boku-tachi wa Benkyō ga Dekinai Route:if. Pierwszy mini-arc skupił się na Rizu Ogacie, a następnie kolejne mini-arci na Fumino Furuhashi, Asumi Kominami i Mafuyu Kirisu. Historia różni się w tym samym momencie dla każdego mini-arcu - podczas pokazu sztucznych ogni na festiwalu kultury.


Viz Media publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Nariyuki Yuiga pochodzi z zubożałej rodziny, więc po ukończeniu liceum chętnie zapewni sobie pełne stypendium na studia. Jego dyrektor zgadza się z jednym zastrzeżeniem - musi uczyć dwie najmądrzejsze dziewczyny w szkole i upewnić się, że dostaną się do swoich docelowych uczelni! Rizu to geniusz nauki, która chce studiować sztuki wyzwolone. Fumino bez trudu radzi sobie z literaturą, ale matematyka przyprawia ją o zawrót głowy. Nariyuki utknął między młotem a kowadłem, ale kto może narzekać na korepetycje kilku uroczych dziewczyn?


Tsutsui wypuścił mangę w Weekly Shonen Jump w lutym 2017 r. 19. tom mangi został wydany 2 października.


Pierwszy 13-odcinkowy sezon anime oparty na mandze miał swoją premierę w kwietniu 2019 roku. Aniplex of America wydał licencję na anime pod tytułem We Never Learn: BOKUBEN i transmituje je na Hulu, Crunchyroll i FunimationNow. Drugi, składający się z 13 odcinków sezon, miał swoją premierę w Japonii w październiku 2019 r. Funimation, Crunchyroll i HIDIVE transmitowały serię w trakcie jej emisji.


Pierwsze OVA należąca do franczyzy zostało wydane z czternastym tomem mangi w listopadzie 2019 r. Druga OVA została wydana z 16. tomem mangi 3 kwietnia.


Seria stała się także inspiracją dla dwóch nowelek

26. Drugi numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump z 2021 roku ujawnił 14 grudnia, że artysta act-age Shiro Usazaki narysuje one-shot do połączonego trzeciego i czwartego numeru magazynu, który zostanie wydany 21 grudnia. Osamu Ishikawie przypisuje się oryginalne dzieło do one-shota, który będzie miał 47 stron, w tym stronę kolorową. One-shot nosi tytuł Engan no Cyclops (Fire-Eyed Cyclops).


Manga Usazakiego i autora Tatsuyi Matsukiego - act-age została nagle anulowana w sierpniu, po aresztowaniu Matsukiego kilka dni wcześniej. Matsuki przyznał się do oskarżenia o popełnienie nieprzyzwoitego czynu z uczennicą gimnazjum w sądzie w zeszłym miesiącu. Matsuki i Usazaki wypuścili mangę act-age w Weekly Shonen Jump w styczniu 2018 roku. W zeszłym roku manga była nominowana do 43. dorocznej nagrody Manga Awards Kodanshy.


Połączone drugie i trzecie wydanie Weekly Shonen Jump ukaże również specjalny 14-stronicowy rozdział mangi Kochikame Osamu Akimoto na koniec roku. Akimoto opublikował kilka dodatkowych rozdziałów dla Kochikame od czasu zakończenia mangi we wrześniu 2016 roku po 40 latach serializacji. Manga jest najdłużej działającą serią Weekly Shonen Jump.


Seria manga miała około 150 milionów egzemplarzy w druku od czerwca 2016 r., kiedy wydano 199. tom. Manga zainspirowała serie anime, filmy anime, specjały anime, filmy i seriale Live-Action i kilka sztuk teatralnych. Akimoto wypuścił cztery nowe mangi po zakończeniu Kochikame


MANGA I NOWELKA - POLSKA

1. Manga Hanako - duch ze szkolnej toalety otrzyma musical, który będzie wyświetlany w Cool Japan Park Osaka TT Hall w Osace w dniach 22-24 stycznia oraz w Tokyo Dome City Theatre G-Rosso od 28 stycznia -31. 3 grudnia otwarto stronę internetową z musicalem scenicznym, na której ujawniono obsadę, ekipę i plakaty.


Obsada obejmuje:

Eito Konishi jako Hanako-kun

Akari Takaishi jako Nene Yashiro

Riki Tanimizu jako Kou Minamoto

Ginga Shitara jako Tsukasa

Daiki Mihara jako Mitsuba

Fuyuna Asakura jako Aoi Akane

Karen Sakura jako Yako

Yūna Sekine jako Sakura Nanamine

Hiromu Kuroda jako Hyūga Natsuhiko

Yūya Asato (Keisuke Naoto w Mahou Shoujo Site, Kai von Grannzreich w Oushitsu Kyoushi Heine (plus ED)) jako Tsuchigomori


Musical reżyseruje Kо̄tarо Yoshitani. Sayaka Asai pisze scenariusz i teksty. tak zajmuje się komponowaniem muzyki. Rika Mizuno jest uznawana za dyrektora muzycznego i instruktora śpiewu. MAMORU zajmuje się choreografią.


Adaptacja anime mangi miała swoją premierę w TBS w styczniu. Program miał 12 odcinków. Funimation transmitowało serial z angielskim dubem i angielskimi napisami.


Yen Press wydaje cyfrowo mangę i opisuje tę historię:


"Hanako-san, Hanako-san ... jesteś tam?"

W Akademii Kamome krąży plotka o Siedmiu Tajemnicach Szkoły, z których jedną jest Hanako-san. Powiedziano, że zajmuje trzecią kabinę w łazience dla dziewcząt na trzecim piętrze w starym budynku szkoły, a Hanako-san spełnia każde życzenie, gdy zostaje wezwana. Nene Yashiro, kochająca okultyzm licealistka, która marzy o romansie, zapuszcza się do tej nawiedzonej łazienki ... ale Hanako-san, którą spotyka, nie jest taka, jak sobie wyobrażała! Hanako-san z Akademii Kamome ... jest chłopcem!


Iro Aida wypuściła mangę w magazynie G Fantasy Square Enix w 2014 roku. W październiku mangę w Polsce wydało Studio JG

2. CHAINSAW MAN: a) Edycja przewodnika Kono Manga ga Sugoi! (This Manga Is Amazing!) Takarajimashy z 2021 roku ujawniła 10 grudnia, że manga Tatsukiego Fujimoto (wydana w Polsce manga Fire Punch przez Studio JG we wrześniu 2019 roku) - Chainsaw Man znalazła się na szczycie listy męskich czytelników. Ponadto redaktor mangi potwierdził 10 grudnia, że dziewięć tomów mangi ma łącznie 5 milionów egzemplarzy w obiegu.


Onna no Sono no Hoshi (Hoshi of the Women's Garden) Yama Wayamy osiągnęła szczyt listy Kono Manga ga Sugoi! z 2021 roku dla czytelniczek.


Manga weszła w swój „ostatni etap” w listopadzie i będzie miała prezentację sceniczną podczas imprezy Jump Festa '21 w dniach 19-20 grudnia. Rejestr Onamae.com z adresem IP wymienionym w Tokio zarejestrował adres URL „chainsawman.dog” 9 listopada. Manga zakończy się 14 grudnia „ważnym ogłoszeniem”.


Manga zadebiutowała w Weekly Shonen Jump w grudniu 2018 r., a Shueisha opublikuje dziewiąty tom 4 listopada. Manga została nominowana do 13. nagród Manga Taisho w zeszłym roku i zajęła 4. miejsce w rankingu przewodnika Kono Manga ga Sugoi! 2020 (This Manga Is Amazing!) najpopularniejszych mang dla czytelników. Od 1 października w Polsce mangę wydaje Waneko, a 7 grudnia ukazał się 2. tom

b) Tak jak przewidziałem! Drugi numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump z 2021 roku ujawnił 14 grudnia, że manga Chainsaw Man otrzyma telewizyjną adaptację anime w studiu MAPPA (Jujutsu Kaisen, Dorohedoro, Attack on Titan The Final Season).


MAPPA otworzył stronę internetową i konto na Twitterze dotyczące anime 14 grudnia. Adres URL strony został zarejestrowany 9 listopada. W poprzednim wydaniu Weekly Shonen Jump w drugim numerze pojawiło się „ważne ogłoszenie” dotyczące mangi. Franczyza będzie miała prezentację sceniczną podczas imprezy Jump Festa '21 w dniach 19-20 grudnia

c) Drugi numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump z 2021 roku ujawnił 14 grudnia, że manga Chainsaw Man zakończyła swoją „pierwszą część”, wątek „Kōan” (Public Safety), rozdziałem w tym numerze. W numerze dodano, że „druga część” mangi zostanie opublikowana w serialu w aplikacji Shonen Jump + firmy Shueisha i na jej stronie internetowej.


Weekly Shonen Jump ogłosił w zeszłym tygodniu, że manga zakończy się w drugim numerze. Dziesiąty tom mangi zostanie wydany 4 stycznia, a jedenasty i „ostatni” tom - 4 marca (magazyn nie potwierdził tego, ale podobno „druga część” mangi skompilowałaby tomy, zaczynając od tomu 1)

3. 23. i ostatni tom mangi Koyoharu Gotouge - Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba sprzedał się nakładem 2,855 milionach egzemplarzy od 30 listopada do 6 grudnia (pierwszy tom w języku angielskim jest przedstawiony po prawej). Tom sprzedał się w ciągu tygodnia, odkąd Oricon zaczął publikować listy rankingowe książek w kwietniu 2008 roku.


Ponadto, od 6 grudnia seria sprzedała się w sumie 102,892 miliony egzemplarzy. Obecnie jest to druga manga w archiwum Oriconu, która sprzedała się w ponad 100 milionach egzemplarzy. Pierwszą serią, która osiągnęła ten wyczyn, był One Piece w 2012 roku.


Tom Kimetsu no Yaiba Gaiden, który trafił do sprzedaży tego samego dnia, co ostatni tom mangi, sprzedał się w 859 000 egzemplarzy, zajmując 2. miejsce na cotygodniowym rankingu mangi. Limitowana edycja ostatniego tomu mangi z dołączoną figurką również sprzedała się w 576 000 egzemplarzy, zajmując trzecie miejsce - co oznacza, że ​​seria zdominowała trzy pierwsze miejsca na cotygodniowej liście mangi.


Franczyza była pierwszą od 2008 roku, która zdominowała zarówno coroczny ogólny ranking książek Oriconu, jak i coroczny ranking mangi w tym samym roku. Szacuje się, że manga sprzedała się w liczbie 82 345 447 kopii od 18 listopada 2019 do 22 listopada 2020. Była to również pierwsza franczyza, która zajęła pierwsze 22 miejsca w rocznym rankingu mangi pod względem wielkości. Ponadto, limitowane edycje Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, tom 20 i 21, zajęły miejsca 27 i 28, więc seria zajęła 24 z 30 najlepszych. Po połączeniu edycji zwykłej i limitowanej każdy z jej pierwszych 22 tomów sprzedano w ponad trzech milionach egzemplarzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy

4. Drugi numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump z 2021 roku ujawnił 14 grudnia, że manga Dr. Stone otrzyma grę mobilną, która zostanie wydana w 2021 r. Poppin Games Japan rozwija grę strategiczną. Gra będzie darmowa i będzie zawierała opcjonalne płatne elementy w grze.


Shueisha stwierdził, że gra będzie zawierała również elementy gier RPG, gier podnoszących i gier z otwartym światem. Gra będzie zawierała takie mechanizmy, jak zbieranie składników, tworzenie przedmiotów naukowych i walka.


Boichi (Sun-Ken Rock, Hotel) i Riichiro Inagaki (autor Eyeshield 21) wypuścili mangę w Weekly Shonen Jump w marcu 2017 r. Viz Media publikuje mangę w wersji cyfrowej i drukowanej (w Polsce mangę wydaje Waneko) oraz opisuje pierwszy tom mangi:


Pewnego fatalnego dnia cała ludzkość została skamieniała oślepiającym błyskiem światła. Po kilku tysiącleciach licealista Taiju budzi się i gubi w świecie posągów. Jednak nie jest sam! Jego kochający naukę przyjaciel Senku działa już od kilku miesięcy i ma w głowie wielki plan - uruchomić cywilizację potęgą nauki!


MANGA Plus wydaje również cyfrowo mangę w języku angielskim.


Pierwsze anime zadebiutowało w lipcu 2019 roku. Crunchyroll transmitowało pierwszy sezon, a Funimation transmitowało dub tego sezonu. Anime miało swoją premierę na Toonami w sierpniu 2019 roku.


Drugi sezon anime, zatytułowany Dr. Stone: Stone Wars, będzie miał premierę 14 stycznia. Crunchyroll będzie transmitować serię na całym świecie z wyjątkiem Azji, a Funimation będzie transmitował dub

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com