CYBERPUNKOWY TYDZIEŃ - ANIME I KORONANEWSY

Konnichiwa!


Matt Predator desu! Koniec roku tuż tuż, więc wiele branż rozrywkowych robi podsumowania. Zaznaczę, że w każdym artykule, który teraz się ukazuje, jest punkt z Kimetsu no Yaiba, co akurat zadziwiać nie powinno, bo dzięki filmowi anime franczyza osiąga ośmiotysięczniki.


Cała Polska (właściwie prawie cały świat) ekscytuje się Cyberpunk 2077. Ciekawe jak gra się sprzeda w Japonii, ale o tym zapewne następnym razem. W każdym razie gra pozytywne opinie zbiera tuzinami, jednak co innego do powiedzenia mają gracze konsolowi (o tym w GRACH).


No to zaczynamy:


KORONANEWSY

1. Przewodniczący konwentu Anime Milwaukee (AMKE) Timothy Huesmann ogłosił na oficjalnej stronie konwentu 5 grudnia, że Anime Milwaukee 2021 nie odbędzie się z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19). Zapowiedział, że pracownicy konwentu zaaranżują interaktywne wirtualne wydarzenia na weekend, w którym zaplanowano trzydniowe wydarzenie. Wydarzenie pierwotnie zaplanowano na luty 2021 r.


Huesmann zaznaczył, że o ile możliwe byłoby zorganizowanie konwentu wiosną 2021 r., to obecny stan pandemii uniemożliwiłby im zorganizowanie jej na taką samą skalę. Dodał, że konwent planuje zorganizować fizyczne wydarzenie w 2022 roku.


Konwent nie otworzył rejestracji na to wydarzenie, ale uczestnicy, którzy wygrali przypinki Anime Milwaukee 2021 na tegoroczne wydarzeniu, będą mogli przenieść swoje przypinki na 2022 rok.


Anime Milwaukee opisuje to wydarzenie:


Anime Milwaukee (AMKE) to trzydniowy konwent anime, który odbywa się w Hilton Milwaukee City Center i Wisconsin Convention Center w Milwaukee w stanie Wisconsin. Świętujemy i edukujemy fanów o anime, mandze, kulturze azjatyckiej, muzyce i grach. To nasz trzynasty rok i jesteśmy dumni, że możemy zapewnić regionowi Milwaukee trzy pełne dni rozrywki skierowanej do społeczności anime i graczy. W zeszłym roku gościliśmy ponad 10 000 uczestników, a w tym roku zapraszamy wszystkich w każdym wieku, aby do nas dołączyli. AMKE rozpoczęło swoją działalność jako studenckie spotkanie klubu anime, które przerodziło się w pomysł na wydarzenie i od tego czasu impreza rozwija się i kwitnie

2. Firma Marvelous ogłosiła 11 grudnia, że jej nowy musical sceniczny z serii Hakuōki, zatytułowany Musical Hakuōki Shinkai Sōma Kazue-hen, zostanie otwarty w kwietniu 2021 roku i będzie wystawiany w Tokio i Kobe. Musical miał pierwotnie ukazać się w kwietniu 2020 r. w Tokio i Osace, ale został opóźniony z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19).


Daisuke Nishida pisze scenariusze i reżyseruje musical. Musical adaptuje dwie gry Hakuōki Shinkai, które przerobią oryginalną grę z serii Idea Factory i Otomate. Musical będzie 13. w serii.


Idea Factory wydała grę Hakuōki: Kyoto Winds (Hakuōki Shinkai: Kaze no Shō) na PS Vita w Japonii we wrześniu 2015 roku. Idea Factory International wydała grę w Ameryce Północnej i Europie w maju 2017 roku. Firma wydała później grę na Steama w sierpniu 2017 r.


Kontynuacja gry, Hakuōki: Edo Blossoms (Hakuōki Shinkai: Hana no Shō), została wydana w Japonii na PS Vita w czerwcu 2016 roku. Idea Factory International wydała grę w marcu 2018 roku w Ameryce Północnej i Europie na PS Vita i Steama.


Idea Factory wydała obie gry razem na Nintendo Switch pod tytułem Hakuōki Shinkai: Fūkaden we wrześniu 2018 roku. Hakuōki Shinkai: Tsukikage no Shō i Hakuōki Shinkai: Ginsei no Shō to nowe gry na Switcha z serii. Pierwsza gra wyszła w Japonii we wrześniu 2019 roku, a druga - 30 lipca.


Pierwszy musical sceniczny Hakuōki zadebiutował w 2012 roku, a najnowszy musical, Musical Hakuōki Shitan Kazama Chikage-hen, został wystawiony w Tokio i Kioto w kwietniu 2019 roku

3. Oficjalna strona zespołu Kishidan ujawniła 12 grudnia, że u wokalisty Showa Ayanocozeya (znanego również jako DJ OZMA) i pokrewnych mu członków personelu zdiagnozowano koronawirusa (COVID-19). Ayanocozey otrzymał 9 grudnia pozytywną diagnozę z testu PCR. Pod kierunkiem ośrodka zdrowia Ayanocozey otrzymuje pomoc medyczną.


Sony Music Artists oświadczyło, że agencja oczekuje na wyniki testów dla innych członków i pracowników Kishidan, którzy byli w bliskim kontakcie z osobami, u których wykryto chorobę. Grupa była aktywna od końca listopada.


Kishidan wykonywał piosenki przewodnie dla One Piece (OP), One Piece: Baron Omatsuri and the Secret Island, Naruto Shippūden (ED) i Kamen Rider Ghost. DJ OZMA wykonał piosenki przewodnie do filmu Naruto Shippūden i Crayon Shin-chan: Chō Arashi o Yobu Kinpoko no Yūsha

4. Netflix szykuje opowieść dla chrześcijan inspirowaną doświadczeniem pastora z Irlandii Północnej. Wiosną zachorował na COVID-19. Jego stan zdrowia szybko zaczął się pogarszać. Kiedy był na granicy śmierci, szpitalny woźny przyszedł do jego łóżka pomodlić się. Następnego dnia pasto zaczął wracać do zdrowia

5. W wieku 59 lat 11 grudnia odszedł Kim Ki-duk (pl). Wielokrotnie nagradzany koreański reżyser, twórca takich filmów, jak m.in. Pusty dom, Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna oraz Pieta, zmarł z powodu powikłań po koronawirusie.


O śmierci twórcy poinformował Witalij Manski, dyrektor festiwalu ArtDocFest w Rydze. Kim przebywał na Łotwie od 20 listopada, planował tam zakup nieruchomości. Zmarł w szpitalu w piątek nad ranem. Powodem były powikłania po Covid-19.


Kim Ki-duk - kim był koreański reżyser?


Kim urodził się 20 grudnia 1960 roku w miejscowości Bonghwa w Korei Południowej. W latach 1990-1993 wyjechał do Paryża, by studiować malarstwo. Po powrocie do Korei rozpoczął karierę filmową, próbując swoich sił jako scenarzysta. W 1996 roku zadebiutował filmem Krokodyl, który został bardzo ciepło przyjęty przez koreańską krytykę i został pokazany na europejskich festiwalach. Drogę do kariery międzynarodowej otworzył mu film Wyspa (2000) pokazywany m.in. na festiwalach w Wenecji i Toronto.


Kim Ki-duk - najważniejsze filmy


Do najważniejszych i najgłośniejszych tytułów w karierze Kima należą Wiosna, lato, jesień, zima... i wiosna (2003), Pusty dom (2004), Samarytanka (2004), Łuk (2005), Arirang (2011) oraz Pieta (2012).


Reżyser łączył w swoich filmach obrazy brutalnej przemocy z elementami duchowości, co przyniosło mu rozgłos, ale też wywoływało sprzeciw (brytyjska premiera Wyspy została opóźniona ze względu na kontrowersje wokół scen przemocy wobec zwierząt).


Pieta została nagrodzona Złotym Lwem na Międzynarodowym Festiwalu w Wenecji w 2012 roku. Pusty dom zdobył specjalną nagrodę reżyserską na MFF w Wenecji, a Samarytanka nagrodę dla najlepszego reżysera na Berlinale. Arirang uznano natomiast najlepszym filmem przeglądu Un Certain Regard na festiwalu w Cannes w 2011 roku.


Kim Ki-duk - kontrowersje wokół reżysera


W 2017 roku aktorka, która nie ujawniła nazwiska, oskarżyła Kima o przemoc fizyczną i zmuszanie do udziału w niesymulowanej scenie seksu na planie filmu Moebius (2013). W 2018 trzy kolejne aktorki oskarżyły reżysera o gwałt, przemoc seksualną i fizyczną oraz zmuszanie do seksu w zamian za obietnice ról w swoich filmach. W 2019 roku Kim został ukarany za napaść fizyczną, ale zarzuty przemocy seksualnej zostały oddalone ze względu na brak dowodów. Reżyser złożył pozew, w którym zarzucał kobietom fałszywe oskarżenia i żądał zadośćuczynienia za szkody, jakich doznał

ANIME

1. Transmisja na żywo Kadokawy z drugiego sezonu anime Re:ZERO -Starting Life in Another World- ogłosiła 10 grudnia, że druga połowa sezonu drugiego będzie miała swoją premierę na AT-X 6 stycznia o 22:30. JST przed debiutem w Tokyo MX o 23:30 Mayu Maeshima wykona OP „Long shot”, a nonoc (Isekai Quartet, OP Kanata no Astra, OP Mahou Shoujo Tokushusen Asuka) zaśpiewa ED „Believe in you”. Transmisja na żywo ujawniła również plakat.


Transmisja na żywo ujawniła, że ​​druga połowa drugiego sezonu spinoffu Re: Zero ~ Starting Break Time From Zero ~ (Re: Zero kara Hajimeru Break Time) będzie miała swoją premierę na kanale Kadokawa Anime Channel na YouTube 8 stycznia o godzinie 8:00. po południu (7:00 czasu polskiego), a każdy odcinek będzie transmitowany tylko przez dwa tygodnie. AT-X uruchomi każdy odcinek po każdym odcinku głównego anime.


Druga połowa drugiego sezonu Re: ZERO -Starting Life in Another World- będzie również emitowana w TV Hokkaido, KHB Higashi Nippon Broadcasting Co., Ltd., TV Aichi, KBS Kyoto, Sun TV, TVQ Kyushu Broadcasting Co., Ltd. i BS11. Abema, d Anime Store i inne usługi będą transmitowane na żywo w nowym sezonie w Japonii.


Drugi sezon anime został opóźniony od kwietnia do lipca. Personel wyjaśnił, że „globalne problemy związane z koronawirusem miały duży wpływ na produkcję” programu.

25-odcinkowy pierwszy sezon anime miał swoją premierę w kwietniu 2016 r. Crunchyroll transmitował serię, gdy była emitowana w Japonii. Crunchyroll transmituje także short spinoff anime zarówno Re:Zero ~Starting Break Time From Zero~ jak i Re:PETIT ~Starting Life in Another World from PETIT~. Funimation wypuściło anime na domowym wideo z angielskim dubem w czerwcu 2018 roku.


Anime zainspirowało również dwa oryginalne wideo anime (OVA), zatytułowane Re:ZERO -Starting Life in Another World- Memory Snow i Re:ZERO Kara Hajimeru Isekai Seikatsu: Hyōketsu no Kizuna. Crunchyroll rozpoczął transmisję strumieniową Re:ZERO -Starting Life in Another World- Memory Snow OVA w lutym.


Re: ZERO - Starting Life in Another World - Director's Cut, zaktualizowana wersja pierwszego sezonu anime, miała swoją premierę 1 stycznia i jest obecnie emitowana. Nowa edycja pierwszego 25-odcinkowego sezonu dodaje nowy materiał i przerabia odcinki na godzinę. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime

2. ANN o Big Order jako ,,śmieciowy skarb" i Noblesse jako ,,bałaganie"

3. Oficjalna strona anime World’s End Harem (Shūmatsu no Harem) ujawniła 7 grudnia główną obsadę, główny personel i grafikę.


Obsada obejmuje:

Taichi Ichikawa jako Reito Mizuhara

Haruka Shiraishi jako Mira Suō

Yō Taichi jako Akane Ryūzōji

Aya Yamane (Ruhuyu w Show By Rock, Sissel w Magatsu Wahrheit: Zuerst) jako Sui Yamada


Yuu Nobuta (High School Fleet, Maesetsu! Opening Act, Kuma Kuma Kuma Bear) reżyseruje anime w Studio Gokumi i AXsiZ. Za scenariusze serialu odpowiada Tatsuya Takahashi (The IDOLM @ STER Cinderella Girls, Domestic Girlfriend, Val x Love). Masaru Koseki (Happiness !, Demon King Daimao) projektuje postacie. Muzykę komponuje Shigenobu Ookawa (Tayutama - Kiss on My Deity, Miss Monochrome).


Premiera anime w 2021 roku.

Odcisk Ghost Ship Seven Seas publikuje oryginalną mangę w języku angielskim, a 24 listopada wydał dziewiąty tom. Firma opisuje historię:


The Man-Killer Virus: śmiertelna choroba, która wyniszczyła 99,9% światowej populacji mężczyzn. Mizuhara Reito od pięciu lat śpi kriogenicznie, zostawiając za sobą Tachibanę Erisę, dziewczynę swoich marzeń. Kiedy Reito budzi się z głębokiego mrozu, pojawia się w szalonym seksualnie nowym świecie, w którym on sam jest najcenniejszym zasobem planety. Reito i cztery inne męskie stadniny otrzymują życie luksusowe i jedną prostą misję: zaludnić świat, zapładniając jak najwięcej kobiet! Reito chce jednak tylko znaleźć swoją ukochaną Erisę, która zaginęła trzy lata temu. Czy Reito może oprzeć się pokusie i znaleźć swoją jedyną prawdziwą miłość?


Manga od LINK'a i Kotaro Shonozapoczątkowana w maju 2016 r. na stronie i aplikacji Shueishy - Shonen Jump +. Shueisha opublikował 12. tom mangi 4 sierpnia.


LINK i SAVAN zadebiutowali spin-offem fantasy zatytułowanym World Harem End: Fantasia w 2018 roku. Manga działa w magazynie Ultra Jump Shueishy, w serwisie Shonen Jump + i aplikacji Young Jump!. Shueisha opublikował czwarty tom mangi 4 stycznia. Wydawnictwo Seven Seas Ghost Ship wydaje również tę mangę po angielsku i wydało drugi tom 25 lutego.


Okada Andō uruchomi 19 maja w Ultra Jump spinoff World’s End Harem: Fantasia zatytułowany Shūmatsu no Harem: Fanatasia Gakuen (World's End Harem: Fantasia Academy). Kira Etō uruchomił trzecią spinoff mangę, World’s End Harem ~ Britannia Lumiére ~ (Shūmatsu no Harem: Britannia Lumiere), w Shonen Jump + 26 czerwca. Na stronie internetowej Shueishy - MANGA Plus manga wychodzi w języku angielskim

4. NHK ogłosiło 7 grudnia pierwszą rundę nowych członków obsady Log Horizon: Destruction of the Round Table (Log Horizon: Entaku Hōkai), trzeciego sezonu anime opartego na opartego na nowelce autora Mamare Touno (Maoyuu Maou Yuusha) i ilustratora Kazuhiro Hary (prace przy anime Gundam Build Divers) - Log Horizon:

Kengo Kawanishi jako Tōri, spadkobierca starożytnej dynastii Westlande i młoda głowa Domu Saigū

Yuko Kaida jako Sarariya, najstarsza córka księcia Sergiatty i matka Lenessii

Youhei Tadano (zastępujący nieżyjącego już Keijiego Fujiwarę) jako Regan, badacz magii znany jako „Mędrzec z Miral Lake”


Anime będzie miało swoją premierę w E-Tele (NHK Educational) 13 stycznia o 19:25. Funimation będzie transmitować anime.


Serię opóźniono od października do stycznia 2021 r. z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19).


Nowe anime ma taką samą nazwę jak 12. tom nowelki. Obsada i pracownicy powrócą z poprzednich sezonów anime. Nowe anime będzie miało 12 odcinków.


Syouji Masuda ponownie nadzoruje fabułę opartą na nowelce Touno, a Hara tworzy oryginalne projekty postaci. Shinji Ishihira powrócił do reżyserii w Studio DEEN, a Toshizo Nemoto również powraca, aby nadzorować scenariusze serialu. Shōji Hata powraca jako reżyser dźwięku, a Yasuharu Takanashi znów komponuje muzykę.


Historia nowelki Log Horizon rozpoczyna się, gdy 30 000 japońskich graczy zostaje uwięzionych w świecie fantasy Elder Tale. To, co kiedyś było „światem mieczy i czarów”, teraz jest „światem rzeczywistym”. Shiroe, Naotsugu i Akasuki łączą się, aby przetrwać.


Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w październiku 2013 roku, a drugi sezon miał swoją premierę w październiku 2014 roku. Yen Press publikuje nowelkę Log Horizon, a także mangę spinoff Log Horizon: The West Wind Brigade w Ameryce Północnej. W Polsce mangę i nowelkę wydaje Studio JG.


Kadokawa opublikował 11. tom nowelki w marcu 2018 r. Touno opublikował 11., 12. i 13. tom online w latach 2015-2017, ale tylko jedenasty tom otrzymał ilustrowaną fizyczną wersję Kadokawy. Touno rozpoczął także 14. tom, a najnowszy rozdział opublikował w marcu 2018 r.


Touno został oskarżony o unikanie podatków w kwietniu 2015 r., a rok później został uznany winnym. Został skazany na 10 miesięcy więzienia, chociaż kara została zawieszona na trzy lata

5. ANN: Keep Your Hands Off Eizouken! Masaakiego Yuasy zanurza się w cudownym świecie produkcji anime oczami trzech licealistek. List miłosny do anime, Eizouken przyciąga widzów, pokazując nam, że pasja może mieć głęboki wpływ na nas wszystkich

6. Oficjalna strona short anime Azur Lane Bisoku Zenshin! zaczęła strumieniować wideo promocyjne anime 8 grudnia. Wideo zapowiada „Longing for!”, jeden z motywów przewodnich anime autorstwa Emi Nitty (Tokoha Anjou w Cardfight!! Vanguard G, Honoka Kousaka w Love Live), a także ujawnia datę premiery anime 11 stycznia na Tokyo MX i BS11 (premiera na AT-X będzie miała miejsce 13 stycznia). Tytuł short anime to Azur Lane: Slow Ahead !


Oficjalne angielskie konto na Twitterze dla serii Azur Lane opublikowało 8 grudnia, że Azur Lane: Slow Ahead ! rozpocznie się strumieniowo na Crunchyrollu w styczniu 2021 roku.


Masato Jinbo (Chaos; Child) reżyseruje anime, a Yū Satō (Kiratto Pri ☆ Chan) pisze scenariusze. Yostar Pictures produkuje pracę wraz ze studiem CANDY BOX. Yokohama Animation Lab przypisuje się współpracę produkcyjną. Hiromitsu Hagiwara (Nozo × Kimi) jest projektantem postaci, a Hagiwara i Kengo Saitō (SSSS.Gridman) są głównymi reżyserami animacji. SHADE (Miru Tights) komponuje muzykę. Emi Nitta wykonuje jedną z piosenek przewodnich „Longing for!”, a Yui Sakakibara wykonuje kolejny utwór zatytułowany „Mahiru-iro Siesta” (Midday-colored Siesta).


Obsada anime:


Nozomi Yamane (Kureha Tsubaki w Yuri Kuma Arashi) jako Javelin

Yō Taichi jako Ayanami

Maria Naganawa jako Laffey

Rika Abe jako Z23

Sumire Uesaka jako Akashi

Minami Takahashi jako Baltimore

Ayane Sakura jako Prinz Eugen


Hori wypuścił mangę w kwietniu 2018 roku i jest ona serializowana na oficjalnym koncie franczyzy na Twitterze oraz na stronie Azur Lane wydawcy Ichijinsha.


Główne telewizyjne anime na podstawie mobilnej gry Xiamen Yongshi - Azur Lane miało swoją premierę w październiku 2019 r. Funimation transmitowało serial z angielskimi napisami i angielskim dubem. Odcinki 11 i 12 anime wyemitowano w marcu.


W oryginalnej grze na urządzenia z systemem iOS i Android gracze zbierają okręty z początku XX wieku z różnych krajów i używają flot sześciu statków do walki z wrogami. Shanghai Manjuu i Xiamen Yongshi opracowali grę, a bilibili wydała ją w Chinach w maju 2017 r. Shanghai Yostar wydał grę w Japonii we wrześniu 2017 r. Yostar wydała angielską wersję gry w maju 2019 r.


Yostar opisuje grę Azur Lane:


Azur Lane posiada interaktywny system walki, który łączy najlepsze strategiczne i strzelanki 2D. Gracze muszą dowodzić flotyllą podzieloną na dwie części: Flotę Strażników i Flotę Główną. Podczas gdy Straż Przednia jest odpowiedzialna za operacje uderzania i usuwania, Flota Główna musi skupić się na wsparciu ognia i zadawać obrażenia wrogim statkom. Strategia jest kluczowa, a gracze muszą ostrożnie budować swoje floty, aby odnieść sukces na pełnym morzu. Gracze mogą wzmocnić swoją flotę z bazy za pośrednictwem Akademii i Akademików, gdzie mogą zdobywać punkty doświadczenia, kupować przedmioty w sklepie lub doskonalić swoje umiejętności w Klasie

7. Internetowa usługa dTV ujawniła 8 grudnia, że nowym net anime z serii Gintama będzie dwuczęściowy odcinek specjalny zatytułowany Gintama The Semi-Final i prequel do nadchodzącego filmu anime Gintama The Final. dTV zaprezentowało również nową oprawę wizualną programu.


Internetowe anime zadebiutuje wyłącznie w dTV 15 stycznia.


Gintama The Final zostanie otwarty w Japonii 8 stycznia. Film będzie oparty na finale oryginalnej mangi, połączony z nowymi elementami fabularnymi.


Oryginalna manga "science-fiction-dramat z epoki" Hideakiego Sorachiego rozpoczęła się w 2003 roku i zakończyła w czerwcu 2019 roku z ponad 55 milionami kopii w obiegu. Manga zainspirowała kilka serii anime, a także dwa poprzednie filmy anime. Najnowsza seria anime miała swoją premierę w lipcu 2018 roku. Crunchyroll transmituje wszystkie anime z angielskimi napisami. Manga zainspirowała również różne oryginalne anime wideo (OVA), anime eventowe, dwa filmy Live-Action i dwa net spin-offy. Viz Media opublikowało pierwsze 23 tomy mangi w języku angielskim.

Pierwsze 49 odcinków pierwszego anime zaczęło być transmitowane na Hulu z nowym angielskim dubbingiem w grudniu. Sentai Filmworks wydało pierwsze 49 odcinków anime na DVD w 2010 i 2011 roku, ale to wydanie nie zawierało angielskiego dubu

8. Oficjalne konto na Twitterze i strona internetowa piosenkarki i aktorki głosowej Kaori Ishihary ujawniły 7 grudnia, że Ishihara zaśpiewa piosenkę przewodnią „Plastic Smile” do anime Hige o Soru. Soshite Joshi Kōsei o Hirou. (I Shave My Beard. Then I Pick Up a High School Girl.). Ishihara w anime gra również postać Yuzuhy Mishimy.


Ishihara wyda swój singiel „Plastic Smile” 21 kwietnia.


Anime będzie miało premierę na Tokyo MX w kwietniu 2021 roku.


Manabu Kamikita reżyseruje anime w project No.9 (High School Prodigies Have It Easy Even In Another World, SUPER HXEROES, Bottom-level Character Tomozaki). Takayuki Noguchi (Ro-Kyu-Bu !, Queen's Blade 2: The Evil Eye, Rail Romanesque) projektuje postacie. Za scenariusze serialu odpowiada Deko Akao (Noragami, Snow White with the Red Hair, If My Favorite Pop Idol Made it to the Budokan, I Would Die). Dream Shift (Shironeko Project: Zero Chronicle) produkuje anime.

Fabuła rozpoczyna się, gdy 26-letni Yoshida, pracujący w dużej firmie informatycznej, spotyka dziewczynę ze szkoły w drodze do domu po wypiciu. Zauroczenie Yoshidy zdecydowanie go odrzuciło po tym, jak przez pięć lat leciał za nią i postanowił pić smutek. Sayu, uciekająca dziewczyna ze szkoły średniej, którą spotyka, mówi, że mogą spać razem, jeśli pozwoli jej zostać z nim. Yoshida skarci dziewczynę za sugestię, ale ostatecznie pozwala jej zostać z nim.

Shimesaba zaczął serializować nowelkę na stronie internetowej Kakuyomu w marcu 2017 roku. Kadokawa Sneaker Bunko wydał pierwszy tom książki z ilustracjami boooty w lutym 2018 roku, a trzeci tom ukazał się w lutym tego roku. Nowelka ma w obiegu ponad 400 000 egzemplarzy, w tym także cyfrowych.


Imaru Adachi uruchomiła adaptację mangową nowelki w magazynie Monthly Shōnen Ace Kadokawy w listopadzie 2018 r. Kadokawa opublikował drugi tom mangi 26 października.

Ilustrator powyższej nowelki, booota, dostarczył ilustracje m.in. Seven Senses of the Re'Union, penguin highway i The Dark Maidens. Nowelka Seven Senses of the Re'Union otrzymała anime w lipcu 2018 r., a nowelka penguin highway również zainspirowała film anime w tym samym miesiącu. The Dark Maidens otrzymało adaptacje mangową i film Live-Action w lutym 2017 roku. Ponadto booota dostarczył projekty postaci do anime HIMOTE HOUSE: A share house of super psychic girls, które miało swoją premierę w październiku 2018 roku
9. My Hero Academia utrzymała się na pierwszym miejscu w kategorii Top Anime & Manga Shows w rankingu Tumblr 2020 Year in Review, który przedstawia największe społeczności, fandomy i trendy na platformie przez cały rok. Pierwsza dziesiątka w tej kategorii to:

 1. My Hero Academia

 2. Haikyuu!!

 3. JoJo's Bizarre Adventure

 4. BEASTARS

 5. Naruto

 6. Mo Dao Zu Shi

 7. Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

 8. One Piece

 9. Fruits Basket

 10. Sailor Moon

Co ciekawe, Haikyuu !! awansował o 14 miejsc z zeszłorocznej listy, aby osiągnąć 2. miejsce w tym roku, podczas gdy BEASTARS, Naruto i Mo Dao Zu Shi uplasowali się w pierwszej dziesiątce z miejsca poza pierwszą 50 w zeszłym roku.


Postacie z My Hero Academia zdominowały również kategorię najlepszych postaci z anime i mangi, zajmując 7 z 10 najlepszych miejsc. Poniżej znajduje się lista 10 pierwszych znaków z tej kategorii:

 1. Izuku Midoriya (My Hero Academia)

 2. Katsuki Bakugo (My Hero Academia)

 3. Dabi (My Hero Academia)

 4. Wei Wuxian (Mo Dao Zu Shi)

 5. Shouta Aizawa (My Hero Academia)

 6. Hawks (My Hero Academia)

 7. Shoto Todoroki (My Hero Academia)

 8. Eijiro Kirishima (My Hero Academia)

 9. Lan Wangji (Mo Dao Zu Shi)

 10. Levi Ackerman (Attack on Titan)

Hawks z My Hero Academia jest prawdopodobnie największym zwycięzcą tutaj, awansując o 21 miejsc, aby zająć 6. miejsce w tym roku. Innym godnym uwagi nowym graczem w pierwszej dziesiątce jest Lan Wangji z Mo Dao Zu Shi, który awansował o 19 miejsc.


Wreszcie My Hero Academia również wylądował na 9 miejscu ogólnej listy Top 20 Tumblr w 2020 roku, co sugeruje, że jego popularność na platformie znacznie przewyższa konkurencję w kategorii Top Anime & Manga, z których żaden nie znajduje się na liście.


Listy Tumblr Year in Review są zestawiane zgodnie z „fandometrią” platformy, która śledzi najczęściej używane tagi na podstawie liczby postów zawierających tag, ile razy tag został wyszukany, ile razy post z tym tagiem został zreblogowany i ile razy post z tym tagiem został polubiony. Możesz sprawdzić pełne listy związane z anime i mangą tutaj


10. Oficjalna strona anime Godzilla Singular Point ujawniła 9 grudnia obsadę i wygląd postaci dla anime. Obsada obejmuje:

Yume Miyamoto jako Mei Kamino

Shōya Ishige jako Yun Arikawa

Tarō Kikuchi jako Haberu Katō, najlepszy przyjaciel Yuna

Wataru Takagi jako Gorō Ōtaki, naukowiec o światowej renomie

Ayako Takeuchi jako Satomi Kanahara

Misaki Kuno jako Pero 2, sztuczna inteligencja typu psa

Rie Kugimiya jako Jung, sztuczna inteligencja zainstalowana na smartfonie Yuna

Yōhei Azakami jako Shunya Satō, biurokrata z Ministerstwa Spraw Zagranicznych

Jin Urayama jako Tsunetomo Yamamoto

Kotori Koiwai jako Yukie Kanoko

Kenichi Suzumura jako Takehiro Kai, samozwańczy niezależny dziennikarz

Kaho Kouda (Cher Degre w Wolf's Rain, Kanoe w X, Nataku Taishi w Saiyuuki, Oreille w Darker than Black) jako Keiei Lee

Ryotaro Okiayu jako Bayler "BB" Barn, szef indyjskiego Instytutu Badawczego Upala

Runa Onodera (Kyouko w Omoi no Kakera) jako Rina Barn

Tomoyuki Shimura (Haruka w Akagami no Shirayuki-hime, Takurou Nakai w Bakuman, Yusuke Saito w Darker than Black, Gregory w Banana Fish, Gouto Gakumazawa w Fate/kaleid liner Prisma☆Illya 2wei Herz!, Jerso w Fullmetal Alchemist Brotherhood, Guin w Guilty Crown, S Nando w Magi, Yuuichi Tachibana w Initial D, Noboru Tennouji w School Rumble, Kitts Verman w Ataku Tytanów, Technology Chief w Towa no Quon) jako Yoshiyasu Matsubara

Hiromichi Tezuka jako Makita K. Nakagawa

Masako Isobe jako Tilda Mira

Kenta Miyake jako Michael Steven


Historia opowie o młodych geniuszach Mei Kamino, kobiecie badaczce, i Yunie Arikawie, inżynierze, którzy wraz ze swoimi towarzyszami podejmują bezprecedensowe zagrożenie”.


Serial będzie miał premierę na Tokyo MX i innych kanałach w kwietniu 2021 roku. Netflix będzie transmitować anime wyłącznie na całym świecie, chociaż Japonia otrzyma je jako pierwsza.


Atsushi Takahashi (film Blue Exorcist, Doraemon the Movie: „Kachi-Kochi” Nobita's Great Adventure in the Antarctic, Rideback) reżyseruje serial w BONES i Orange, które współpracują, aby połączyć style „odręcznego rysowania i animacji komputerowej”. Japoński pisarz science-fiction Toh Enjoe (The Empire of Corpses) nadzoruje i pisze scenariusze swojego pierwszego projektu telewizyjnego. Kazue Katō, twórczyni mangi Blue Exorcist, opracowuje oryginalne projekty postaci. Eiji Yamamori (główny animator Księżniczki Mononoke, Spirited Away, Zrywa się wiatr) projektuje potwory Kaiju. Satoshi Ishino (Date A Live, Excel Saga, No. 6) adaptuje oryginalne projekty postaci Kazue Kato do animacji. Muzykę komponuje Kan Sawada (filmy Doraemon, Yowamushi Pedal). Ryuichi Ikeuchi, Yuushi Koshida i Masashi Suzuki reżyserują CG, a Kensuke Yamamoto reżyseruje efekty wizualne.


Netflix zadebiutował wcześniej trylogią anime Godzilla między listopadem 2017 a listopadem 2018 roku. Kobun Shizuno (Detective Conan: The Darkest Nightmare i inne filmy Detective Conan, Fist of the North Star: The Legend of Kenshirô, Fist of the North Star: The Legend of Toki) i Hiroyuki Seshita (Ajin, Rycerze Sidonii) wyreżyserowali te filmy w Polygon Pictures. Gen Urobuchi (Puella Magi Madoka Magica, Fate / Zero, Psycho-Pass) z Nitroplus jest uznawany za koncepcję fabularną i scenariusz. Urobuchi był również odpowiedzialny za kompozycję serialu wraz z Yūsuke Kozakim.


Kultowy potwór TOHO poprzednio zainspirował amerykański serial animowany Godzilla z 1978 roku, dwuczęściową animację edukacyjną Susume! Godzilland w 1994 i 1996 roku, amerykańską animację Godzilla: The Series z 1998 roku oraz shorty anime Tadaima! Chibi Godzilla do internetu i kin

11. Oficjalna strona internetowa Tokyo Anime Award Festival (TAAF) w 2021 r. ogłosiła 9 grudnia ośmiu laureatów Festiwalowej Nagrody za osiągnięcia. Nagroda jest przyznawana tym, którzy wnieśli wielki wkład w rozwój branży animacji i kultury oraz którzy podnieśli status branży anime poprzez swoją sztukę, ekspresję, szkolenie innych i wymianę międzynarodową.


TAAF opublikował również wideo promocyjne na przyszłoroczne wydarzenie, którego narratorem był Michio Hazama, uhonorowany nagrodą Achievement Award. Nobutaka Yoda (reżyser zwiastuna Your Name, Weathering With You, Mr. Osomatsu) wyprodukował wideo z tegorocznymi zwycięzcami i przyszłorocznymi nagrodzonymi za osiągnięcia.


W „wersji B” filmu Hazama ironicznie komentuje, że on sam jest nagrodzony.


Tokyo Anime Award Festival odbędzie się w przyszłym roku w Ikebukuro w Tokio od 12 do 15 marca. W ramach Festiwalu odbędzie się wystawa prac ośmiu laureatów.


Tokyo Anime Award Festival ogłosił Achievement Awards w 2005 roku (wtedy Festiwal nosił nazwę Tokyo Anime Award i był częścią Tokyo International Anime Fair). W 2014 roku, kiedy Międzynarodowe Targi Anime w Tokio i Anime Contents Expo połączyły się, tworząc AnimeJapan, Festiwal rozpoczął się jako odrębne wydarzenie. Tegoroczne fizyczne wydarzenie zostało odwołane z powodu nowej pandemii koronawirusa (COVID-19).


Tokyo Anime Award Festival przyznaje również nagrody kinowemu i telewizyjnemu anime, a także indywidualne nagrody za różne stanowiska personalne

12. ZAPOWIEDZIANE WYDANIA PŁYTOWE: a) Zaktualizowany grafik wydawniczy od Manga Entertainment od 14 grudnia do 26 kwietnia 2021 roku (w tym pierwszy sezon Golden Kamuy na zdjęciu)

b) Discotek ogłosił 8 grudnia, że udzielił licencji na anime Bananya and the Curious Bunch, Lupin III: The Columbus Files, Acrobunch i Brave10. Firma wyda Acrobunch na Blu-ray w standardowej rozdzielczości, a pozostałe trzy anime na Blu-ray 23 lutego 2021 r. Discotek ujawnił również, że wyda anime KONOSUBA - God's blessing on this wonderful world! 2 na Blu-ray i anime Miss Machiko na Blu-ray w standardowej rozdzielczości tego samego dnia.

Discotek wyda 13-odcinkowe anime Bananya and the Curious Bunch z angielskimi napisami i nowym angielskim dubem. Drugi sezon anime adaptującego postać bananowego kota Q-LiA, maskotki Bananyi, miał swoją premierę w październiku 2019 r. Discotek wydał pierwsze telewizyjne anime franczyzy na Blu-ray i DVD z angielskim dubbingiem latem 2018 r.

Specjał anime Lupin III: The Columbus Files na Blu-ray będzie zawierać japońską wersję z angielskimi napisami, a także oryginalny dub Funimation.


Wydanie Discotek anime Acrobunch z 1982 roku będzie zawierało wszystkie 24 odcinki w standardowej rozdzielczości z angielskimi napisami.


W 2012 roku anime Brave10 będzie zawierało wszystkie 12 odcinków w języku japońskim z angielskimi napisami.


Discotek wyda wszystkie 95 odcinków Miss Machiko w standardowej rozdzielczości w języku japońskim z angielskimi napisami. Discotek Media ogłosił swoją licencję na anime do streamingu dopiero w 2016 roku. Discotek ogłosił wówczas, że Miss Machiko było pierwszym z wielu anime, które będzie dystrybuować wyłącznie poprzez streaming, zauważając, że takie tytuły „mogą nie mieć wystarczającego potencjału sprzedażowego do wydawania dysków DVD lub BD ”. Firma oświadczyła również, że będzie mierzyć popyt na anime za pośrednictwem platformy do przesyłania strumieniowego i może zdecydować się na wypuszczenie serii na domowe wideo w późniejszym terminie.


Wydanie Discotek Media KONOSUBA - God's blessing on this wonderful world! 2 zawierać będzie drugą OVA z serii oraz angielski dub z Crunchyrolla. Discotek Media wydał pierwszy sezon, a OVA na Blu-ray w maju

c) Sentai Filmworks ujawniło 10 grudnia, że ma licencję na anime Cagaster of an Insect Cage (Mushikago no Cagaster) i film anime Saku Sakamoto - Aragne: Sign of Vermillion (Aragne no Mushikago). Filmy zostaną wydane na Blu-ray odpowiednio 31 i 2 marca.

Sentai Filmworks opisuje film Cagaster of an Insect Cage:


Koszmar, który trzydzieści lat temu zniszczył dwie trzecie rasy ludzkiej, nie był spowodowany przez zarazki. Były to robaki na zupełnie inną skalę: dziwaczne owady, które mutują swoje ofiary w pół-ludzkie stworzenia, które szybko ewoluują w szalejące gigantyczne potwory! Jednak mimo, że potworne owady wydawały się nie do powstrzymania, ludzkość jest równie trudna do zabicia jak karaluchy, a eksterminatorzy, tacy jak Kidou, spędzają teraz życie na tropieniu i zabijaniu stworzeń zwanych Cagasters. Ponieważ jednak krótka, częściowo ludzka faza to najlepszy czas na strajk, eksterminatorzy szybko nauczą się dystansować społecznie i emocjonalnie od normalnych ludzi. Ale kiedy Kidou nagle dostaje zadanie zwrócenia młodej ocalałej matce, zaczyna zdawać sobie sprawę, że jego emocje i człowieczeństwo mogą nie być pogrzebane tak głęboko, jak wierzył w KRASTER OWADOWEJ KLATKI!


Film anime zadebiutował na całym świecie w serwisie Netflix w lutym.


Chociaż anime zostało pierwotnie ogłoszone w 2018 roku, a GONZO było odpowiedzialne za produkcję animacji, studio przeniosło część swojej produkcji anime, własności intelektualnej i zarządzania prawami do nowo powstałej firmy Studio KAI, a Studio KAI zajęło się produkcją animacji dla Cagaster of an Insect Cage.


Koichi Chigira (Tokyo Babylon, Full Metal Panic!, Last Exile) wyreżyserował anime. Inni członkowie zespołu to Shuuichi Kouyama (Gankutsuou: Hrabia Monte Cristo, Black Cat) odpowiedzialny za scenariusze serialu, Akihiko Yamashita (Ruchomy zamek Hauru, Tajemniczy Świat Arrietty) projektujący postacie, Hitomi Kuroishi (Code Geass, Shangri-la) jako komponowanie muzyki oraz firma Okinawa Gonzo za prace 3D CG.


Hilchryme (endingi Jitsu wa Watashi wa i Peter Grill to Kenja no Jikan) wykonał zarówno OP „Be ZERO”, jak i ED „Okubyō na Ōkami 2019” (Cowardly Wolf 2019).


Manga ukazała się na stronie internetowej Kacho Hashimoto od 2005 do 2013 roku, a Tokuma Shoten ostatecznie opublikował siedem tomów mangi od stycznia do czerwca 2016 roku (pierwsze dwa tomy zostały wydane jednocześnie w pierwszym miesiącu).

Sentai Filmworks opisuje film Aragne: Sign of Vermillion:


Jest coś bardzo nie tak z mieszkaniem, które wynajmowała młoda studentka Rin, i to coś więcej niż okropny stan, w jakim się znajduje. Jest w tym miejscu coś ponurego i złowrogiego… wszechobecna atmosfera lęku, która sprawia, że ​​Rin czuje się tak, jakby ciągle była obserwowana tysiącem nieruchomych oczu. A okolica wcale nie jest lepsza. Pomiędzy złowrogimi ludźmi ulicy wykonującymi dziwne misje, dziwacznymi kultami i plotkami o seryjnym mordercy, mogłoby się wydawać, że zamknięcie za zamkniętymi drzwiami byłoby najbezpieczniejszą rzeczą do zrobienia. Ale co, jeśli prawdziwe niebezpieczeństwo jest już w środku? Nie ma teraz ucieczki dla Rin i jej sekretów, a jedyną rzeczą bardziej przerażającą niż przerażające wydarzenia, które mają miejsce w jej mieszkaniu, są koszmarne istoty, które prowadzą je w ARAGNE: SIGN OF VERMILLION!


Podczas Festiwalu Fantasia w Montrealu w Kanadzie światowa premiera filmu odbyła się w lipcu 2018 roku. W marcu HIDIVE rozpoczęła transmisję strumieniową filmu w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii, RPA, Ameryce Łacińskiej i krajach skandynawskich.


Sakamoto wyreżyserował film w oparciu o swój oryginalny pomysł i scenariusz. Osobiście wyprodukował także animację i muzykę do filmu. W przeszłości kilka produkcji anime dłuższych niż 60 minut zostało wyprodukowanych przez jedną osobę. Reżyser i autor filmu Osamu Fukutani nadzorował produkcję.


Pracownicy przeprowadzili udaną kampanię finansowania społecznościowego, aby pomóc w finansowaniu anime na japońskiej platformie finansowania społecznościowego Makuake. Projekt osiągnął swój cel 2 mln jenów (17 800 $) w marcu 2017 r. Następnie zespół przeprowadził udaną kampanię na Kickstarterze, mającą na celu tłumaczenie na język angielski i fundusze na wyświetlanie filmu na Festiwalach. Kampania trwała od września do października 2017 roku.


Film otrzyma prequel spinoff zatytułowany Amrita no Kyōen (The Feast of Amrita) i zadebiutuje w 2021 roku. Fabuła skupi się na licealistce imieniem Tamahi, która napotyka dziwne stworzenia podczas poruszania się po gigantycznym budynku mieszkalnym

d) Sentai Filmworks ogłosiło na swojej stronie internetowej 11 grudnia angielską dubową obsadę anime Miecz Nieśmiertelnego. Blu-ray z anime jest dostępna w przedsprzedaży i zostanie wydane 19 stycznia. Firma transmitowała również wideo promocyjne angielskiego dubu.


Angielska obsada dubowa - pod dyrekcją Shannon D. Reed, pisarz ADR Joel McCray, inżynierowie ADR David Lascoe i Ricardo Contreras oraz inżynierowie miksu Ricardo Contreras i Bryan Leach - zawiera:


Juliet Simmons jako Rin Asano

Andrew Love jako Manji

Adam Gibbs jako Kagehisa Anotsu

Eric Chase jako Sabato Kuroi

Michael Wroński jako Taito Magatsu

Christina Kelley jako Makie Otono-Tachibana

Josh Morrison jako Sōsuke Abayama

Chris Hutchison jako Saburō Anotsu

Joe Daniels jako Eiku Shizuma

Jack Ivy jako Araya Kawakami

John Swasey jako Kagimura Habaki

Courtland Johnson jako Giichi

David Wald jako Shira

Scott Gibbs jako Shinriji

Vicki Barosh jako Yaobikuni


Sentai Filmworks opisuje anime:


Przeklęty, by wędrować po Ziemi w niekończącym się cyklu rzezi i morderstw, upadły samuraj znany jako Manji szuka szansy na odzyskanie swojej śmiertelności. Aby to zrobić, musi najpierw zrównoważyć ciążące na nim zgony, zabijając 1000 złych dusz, co zajęłoby całe życie nawet największym wojownikom. Manji ma jednak cały czas na świecie do zabijania, a jego samotna wyprawa pozostawia za sobą ślad krwawych ciał… dopóki jego ścieżka nie skrzyżuje się z drogą Rin, która poprzysięgła zemstę mordercom swojej rodziny i szkoły, mimo że kosztem prawie na pewno będzie jej własne życie. Teraz dziewczyna, która ściga śmierć, ma u boku mistrza miecza nie do zabicia, a mężczyźni, których szuka, wkrótce nauczą się bać MIECZA NIEŚMIERTELNEGO!


Nowa adaptacja anime mangi Hiroakiegi Samury - Miecz Nieśmiertelnego miała swoją premierę w październiku 2019 roku na całym świecie (z wyjątkiem niektórych obszarów) wyłącznie na Amazon Prime Video. Sentai Filmworks ogłosiło, że 15 października nabyło licencję na anime w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii, Nowej Zelandii, krajach Ameryki Łacińskiej i Skandynawii.


Hiroshi Hamasaki (Steins; Gate, Shigurui: Death Frenzy, Orange) wyreżyserował anime dla LIDEN FILMS. Makoto Fukami (2016/2017 Berserk, Psycho-Pass) nadzorował scenariusze serialu, Shingo Ogiso (The Heroic Legend of Arslan, The Heroic Legend of Arslan: Dust Storm Dance) był projektantem postaci, a piosenkarka i autorka tekstów Eiko Ishibashi skomponowała muzykę .


Kiyohar wykonał OP anime „Survive of Vision” (piosenka została stworzona specjalnie na potrzeby tego anime).


Samura wypuścił mangę Miecz Nieśmiertelnego w magazynie Kodanshy - Monthly Afternoon w grudniu 1993 roku, a serię ukończył w 2012 roku. 30 tomów mangi ma ponad 5,8 miliona egzemplarzy w druku, a seria została opublikowana w 22 krajach i terytoriach. Manga otrzymała Excellence Prize w kategorii mangi na 1st Japan Media Arts Festival Awards w 1997 roku i zdobyła nagrodę Eisner Award za najlepszą amerykańską edycję materiału zagranicznego w 2000 roku. Dark Horse Comics opublikował mangę Miecz Nieśmiertelnego w Ameryce Północnej , ponownie wydał ją w formie zbiorczej i publikuje luksusowe edycje mangi. 22 tomy w latach 2004-12 wydało w Polsce Egmont.


Oficjalna kontynuacja mangi zatytułowana Mugen no Jūnin - Bakumatsu no Shō (Blade of the Immortal - Bakumatsu Arc) została wydana w maju 2019 roku. Kenji Takigawa pisze historię, a Ryū Suenobu rysuje grafikę, a Samura jest uznany za współpracę.


Oryginalna manga już zainspirowała anime w 2008 roku, a Media Blasters wydało anime w języku angielskim. Filmowa adaptacja Live-Action mangi w reżyserii Takashiego Miike miała swoją premierę w Japonii w kwietniu 2017 roku. Premiera filmu odbyła się w Ameryce Północnej na Fantastic Fest w Austin w Teksasie we wrześniu 2017 roku. Następnie film miał szerszą kinową premierę w listopadzie 2017 roku. Manga zainspirowała również adaptację teatralną

e) 14 grudnia ukazały się: film anime Ride Your Wave na kolekcjonerskich i standardowych Bluray i DVD od Anime Limited (Edycja kolekcjonerska będzie zawierała siedem naklejek i 24-stronicową książeczkę), pierwsze 25 odcinków anime Turn A Gundam na kolekcjonerskim Bluray od Anime Limited, anime Mysteria Friends (Manaria Friends) na Bluray od MVM, film anime Ruchomy Zamek Hauru na Amazonie od Studio Canal (To nowe wydanie zostanie zapakowane w duże pudełko, w tym książkę The Art of Howl's Moving Castle w twardej oprawie: duże karty z grafiką, plakat, brelok do kluczy do wózka z monetami, worek ze sznurkiem i podstawki pod napoje. Dodatki na płycie obejmują scenorysy z alternatywnym kątem; wywiad z autorką oryginalnej powieści brytyjskiej Dianą Wynne Jones; wywiad z Pixar's Pete Doctor; „Witaj panie Lasseter Featurette”: Hayao Miyazaki odwiedza Pixar; Wyjaśnienie CG Featurette; Film „Dźwięki Ruchomego Zamku Hauru”; i Behind the Microphone Featurette) i odcinki 40-74 Dragon Ball Z na Bluray od Manga Entertainment

13. TBS rozpoczął 9 grudnia streaming wideo postaci dla Gotōbun no Hanayome ∬ (The Quintessential Quintuplets ∬), drugiego sezonu. Film przedstawia Itsuki Nakano, najmłodszą siostrę.


TBS wcześniej transmitowało filmy z postaciami dla Ichiki, Nino, Miku i Yotsuby.


Sezon zadebiutuje w TBS, Sun TV i BS11 w styczniu 2021 r. po opóźnieniu spowodowanym COVID-19. Początkowo nowy sezon miał mieć premierę w październiku.


Oficjalna strona internetowa anime rozpoczęła 11 grudnia transmisję wideo promocyjnego, z którego wynika, że drugi sezon będzie miał swoją premierę na TBS 7 stycznia o 1:28 czasu JST ( efektywnie 8 stycznia). Anime zostanie następnie wyemitowane w Sun TV później tej nocy, a BS11 8 stycznia. Anime będzie również transmitowane w GyaO !, d Anime Store, U-NEXT, Hulu i AbemaTV. Wideo zapowiada piosenkę „Gotōbun no Katachi” śpiewaną przez pięcioraczki.

Kaori (Endro ~ !, Yuyushiki, How to keep a mummy) reżyseruje nowy sezon, zastępując Satoshi Kuwabarę. Keiichirō Ōchi wraca z pierwszego sezonu, aby nadzorować scenariusze serialu. Bibury Animation Studio (Azur Lane, Grisaia: Phantom Trigger) animuje drugi sezon, zastępując Tezuka Productions. Masato Katsumata (asystent reżysera animacji Azur Lane) zajmuje się projektowaniem postaci i pełni funkcję głównego reżysera animacji. Hanae Nakamura i Miki Sakurai wracają, by komponować muzykę.


Dodatkowymi członkami personelu są:

Art Director: Akihito Ougiyama

Color Design: Aiko Matsuyama

Director of Photography: Daisuke Chiba

Editing: Mutsumi Takemiya

Sound Director: Hajime Takakuwa

Music Production: Nichion

Sound Production: Dax Production

W anime pojawi się powracająca obsada.

Pierwszy sezon anime miał premierę w styczniu 2019 roku i wyemitowano w 12 odcinkach. Crunchyroll transmitował serię tak, jak była emitowana w Japonii, a Funimation zaoferował angielski dub.


Pewnego dnia ubogi licealista imieniem Futaro Uesugi nabywa prywatną korepetycję z dobrym wynagrodzeniem. Ale jego uczniowie są jego kolegami z klasy !! I to pięcioraczki !! A-i wszystkie są wspaniałymi dziewczynami, ale są też wichrzycielami, którzy nienawidzą się uczyć i są o krok od oblewania! A jego pierwsze zadanie to po prostu zdobycie zaufania sióstr ?! Każdy dzień to impreza! Kurtyna unosi się na temat ekscentrycznej komedii romantycznej Nakano z uroczymi pięcioraczkami !!

Manga pojawiła się w Weekly Shōnen Magazine Kodanshy w sierpniu 2017, a Negi Haruba zakończył mangę w lutym. Mangę w Polsce jako Sposób na pięcioraczki wydaje Studio JG
14. GEKIDOL: a) Oficjalna strona internetowa gry scenicznej Gekidol, anime i projektu idol rozpoczęła 8 grudnia streaming teledysku do głównej bohaterki Serii Morino. Teledysk zawiera piosenkę „Dandelion Girl” Hikaru Akao, która gra Serię.


Anime Gekidol będzie miało premierę na kanale AT-X 5 stycznia, a na BS Fuji 10 stycznia. Obsada tego anime:


Hikaru Akao jako Seria Morino

Chihira Mochida jako Airi Kagami

Ayaka Suwa jako Izumi Hninazaki

Kana Hanazawa jako Kaworu Sakakibara

M.A.O jako Doll

Nozomi Yamamoto jako Aki Asagi

Asami Takano jako Aimi Fujita

Aya Akiyoshi jako Waka Yamamoto

Amina Satō jako Mayuri Nakamura

Kousuke Toriumi jako Hirokazu Takezaki

Sarara Yashima jako Makoto Higuchi

Kaori Mizuhashi jako Tomoko Hinata


Spektakl anime Alice in Deadly School również otrzyma projekt anime. To anime będzie miało premierę 4 stycznia na kanałach Tokyo MX i AT-X. Obsada Alice in Deadly School to:


M.A.O jako Yū Sumio

Chihira Mochida jako Shinako Hyakumura

Hikaru Akao jako Sayaka Murasaki

Ayaka Suwa jako Kiriko Tōnuma

Nozomi Yamamoto jako Yumiya Akashima

Asami Takano jako Kazuma Aoiki

Aya Akiyoshi jako An Suiaki

Amina Satō jako Tomoyo Takamori

Kaori Mizuhashi jako Yonari Kaihara

Saki Ogasawara jako Emi Kiichi

Sarara Yashima jako Kaori Ikari

Rei Suzuya jako Setsubun Shigemoto


W skład Alice in Deadly School wchodzą:


Planning, Producers: Keiichi Satō, Osamu Nagai

Original Draft: Kaoru Asakusa (Alice in Project)

Planning Cooperation: Masahiro Suzuki (Alice in Project)

Director: Shigeyasu Yamauchi

Script: Yumi Kageyama

Original Character Designs: Asami Sekiya

Character Designs: Kiyoshi Tateishi

Music: Prhythm/epx

Animation: Hoods Entertainment

Komisja ds. Produkcji Gekidol jest uznawana za oryginalną pracę i jako autorów kompozycji do anime. Hoods Entertainment produkuje serial. Shigeru Ueda (Märchen Mädchen) wyreżyserował serial, a Keiichirō Ōchi (scenariusz serii Aikatsu!) jest głównym scenarzystą. Kiyoshi Tateishi adaptuje projekty postaci Asami Sekiyi do animacji, a także jest głównym reżyserem animacji. Takuya Imakado jest projektantem mechaniki. Prhythm / epx komponuje muzykę.

Projekt Gekidol został po raz pierwszy ogłoszony w grudniu 2015 r. i prezentował towary na Comic Market 89 w 2016 r. Strona internetowa zawierała zwiastun projektu z tekstem „Cały świat jest sceną, a wszyscy mężczyźni i kobiety to tylko gracze. Teatr + anime + idol = Gekidol. " Akcja anime dzieje się pięć lat po tajemniczej katastrofie, która zniszczyła główne miasta na całym świecie. Anime koncentruje się na dziewczynach, które chcą być częścią trójwymiarowych holoraficznych przedstawień teatralnych „Theatre Material System”.

Zespół teatralny Alice in Project zaczął wystawiać sztuki sceniczne oparte na sztukach, które pojawiły się w historii anime wiosną 2016 roku

b) Oficjalna strona internetowa spektaklu teatralnego Gekidol, anime i projektu idol ujawniła 11 grudnia, że telewizyjne anime inspiruje sztukę sceniczną zatytułowaną Gekidol the Stage, która będzie wyświetlana od 3 do 7 marca w Theater Sun-mall w Tokio.


Spektakl reżyseruje Toshiki Tanabe. Naruya Hagiwara pisze scenariusz. Odd Entertainment produkuje sztukę. Komitetowi ds. Produkcji Gekidol przypisuje się oryginalne dzieło, a Alice in Project - współpracę w zakresie planowania.


Obsada obejmuje:


Alice in Theater


Momoko Koyama jako Seria Morino

Yui Ito (Ochiyo w Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu) jako lalka

Chihira Mochida jako Airi Kagami

Ruka Endō (Akari Oozora w Aikatsu) jako Kaworu Sakakibara

Shiori Nagao jako Aki Asagi

Mami Noda (Croix w X Maiden) jako Aimi Fujita

Karin Takahashi jako Waka Yamamoto

Sumire Ichimura jako Mayuri Nakamura

Momoko Suzuki (Maiko Sakura w Sora to Umi no Aida (plus OP)) jako Makoto Higuchi


SMT (Super Material Theatre)


Nanase Matsuoka jako Izumi Hinazaki

Kо̄me Watanabe jako Tomoko Hinata

Mina Nagashima (Haruna Kamijou w Cinderella Girls Gekijou i The iDOLM@STER Cinderella Girls (plus endingi)) jako Aoi Kira

Yuna jako Nanako Sawada

Nozomi Aihara jako Nodoka Misaki

Nana Uchida jako Nozomi Wakashimazu

Ai Fukushima jako Miho Sawaki


Inni wykonawcy to Ren Hinago, Anon Minami i Tomomi Kato

15. Nawet mistrzyni miłości i sprawiedliwości nie mógł pokonać Super Sailor Uranus w najnowszej mega-ankiecie NHK. Była rywalka Sailor Guardians oraz kochanka i partnerka Sailor Neptune ma na swoim imieniu kilka pozytywnych punktów. Jest utalentowaną pianistką, zawodowym kierowcą wyścigowym, atletą torową i posiada helikopter. W końcu to jej niezłomny chłód poprowadził Strażnika Niebios na szczyt.


Tuż za Super Sailor Uranus znajduje się Sailor Moon, a za nią ponownie cywilna postać Sailor Uranus jako Haruka Tenoh (powstrzymam się od zbyt wielu komentarzy dotyczących kanapek Uran-Usagi-Haruka). Uranus jest grana przez Megumi Ogatę, która jest również znana z ról Shinjiego Ikariego w Neon Genesis Evangelion, Makoto Naegi w Danganronpie, Yukito w Card Captor Sakura, a ostatnio ducha Hanako-kun w Hanako - duch ze szkolnej toalety.


Ogata odpowiedziała na wyniki na Twitterze.


Wyniki ankiety NHK całkowicie odwracają ogólnie przyjęty ranking popularności długo ukochanej serii. Sailor Moon, Sailor Venus, Sailor Mars i Sailor Jupiter były popularne podczas serialu telewizyjnego, zgodnie z ankietami postaci w magazynie Animage, ale wiemy z wcześniej opublikowanych tymczasowych wyników NHK, że większości tych postaci nie trafiło do pierwszej dziesiątki. Zamiast tego wydaje się, że cywilne formy Guardians są bardziej faworyzowane. Minako Aino (Sailor Venus) zajęła 4. miejsce, a za nią był niegdyś miłosny rywal Mamoru, Kou Seiya (Sailor Star Fighter). Michiru Kaioh (Sailor Neptune) na 6 miejscu, Makoto Kino (Sailor Jupiter) na 8, a Ami Mizuno (Sailor Mercury) na 9. Fish Eye był najlepszym złoczyńcą na 11. miejscu.


Mega-ankieta NHK Sailor Moon: POSTACIE

 1. Sailor Uranus

 2. Sailor Moon

 3. Haruka Tenoh

 4. Minako Aino

 5. Kou Seiya

 6. Michiru Kaioh

 7. Sailor Saturn

 8. Makoto Kino

 9. Ami Mizuno

 10. Sailor Mercury

 11. Fisheye

 12. Sailor Venus

 13. Princess Serenity

 14. Sailor Neptune

 15. Usagi Tsukino

 16. Sailor Mars

 17. Hotaru Tomoe

 18. Luna (human form)

 19. Black Lady

 20. Sailor Jupiter

 21. Rei Hino

 22. Sailor Pluto

 23. Chibiusa

 24. Prince Demande

 25. Sailor Chibimoon

 26. Mamoru Chiba

 27. Tuxedo Mask

 28. Kō Yaten

 29. Nephrite

 30. Luna

 31. Sailor V

 32. Zoisite

 33. Helios/Pegasus

 34. Neo Queen Serenity

 35. Sailor Star Fighter

 36. Prince Saphir

 37. Naru Osaka

 38. Sailor Star Healer

 39. Koan

 40. Eudial

 41. Usagi Princess Small Lady Serenity

 42. Prince Endymion

 43. PallaPalla

 44. Kunzite

 45. Berthier

 46. Tiger's Eye

 47. Artemis

 48. Setsuna Meioh

 49. Mistress Nine

 50. Sailor Galaxia

Oczywiście ankieta nie ograniczała się tylko do postaci. NHK pozwala także widzom decydować o swoich ulubionych piosenkach i odcinkach. Wyniki w tych kategoriach były mniej szokujące, a na pierwszym miejscu znalazł się OP serii „Moonlight Densetsu” od DALI. Chociaż może wybór tragicznych zgonów jako najlepszych odcinków jest trochę mroczny, chłopaki.


Mega-ankieta NHK Sailor Moon: Piosenki

 1. "Moonlight Densetsu" by DALI

 2. "Otome no Policy" by Yoko Ishida

 3. "Moon Revenge" by Kotono Mitsuishi, Michie Tomizawa, Aya Hisakawa, Emi Shinohara, and Rica Fukami

 4. "Tuxedo Mirage" by Kotono Mitsuishi, Michie Tomizawa, Aya Hisakawa, Emi Shinohara, Rica Fukami

 5. "Sailor Star Song" by Kae Hanazawa

 6. "Raiku" Ikimasho" by Meu

 7. "Ai no Senshi" by Yoko Ishida

 8. "La Soldier" by Sakurakko Club Sakuragumi

 9. "MOON PRIDE" by Momoiro Clover Z

 10. "Ginga Ichi Mibun Chigai Na Kataomoi" by Shiho Niiyama (Kou Seiya)

NHK Mega-Ankieta Sailor Moon: Odcinki

 1. Sailor Moon R: The Movie

 2. "Death of the Sailor Guardians: The Tragic Final Battle" (Season 1)

 3. "Naru's Tears: Nephrite Dies for Love" (Season 1)

 4. "The Death of Uranus and Neptune: The Talismans Appear" (Season 3)

 5. "Usagi's Eternal Wish: A Brand New Life" (Season 1)

 6. Sailor Moon S: The Movie

 7. "Usagi's Love: The Moonlight Illuminates the Galaxy" (Series finale)

 8. "The Shining Shooting Star: Saturn and the Messiah" (Season 3)

 9. "The Shocking Moment: Everyone's Identities Revealed" (Season 3)

 10. "Dying Stars: Uranus and Neptune's Last Stand" (Season 5)

16. Serwis anime Crunchyroll ogłosił 9 grudnia, że Sony Funimation Global Group przejmie Crunchyrolla. Przejęcie potwierdziła również strona internetowa Funimation. Sony informuje, że cena zakupu wynosi 1,175 mld $, płatna gotówką w momencie zamknięcia. Żadna z firm nie podała żadnych dalszych szczegółów dotyczących przejęcia, a transakcja nadal oczekuje na zgody organów regulacyjnych i inne warunki.


W ogłoszeniu Crunchyroll również zauważył, że ma teraz 3 miliony subskrybentów i 90 milionów zarejestrowanych użytkowników.


Nikkei Asia poinformował w październiku, że Sony prowadzi ostatnie negocjacje w sprawie przejęcia Crunchyrolla. W tamtym czasie gazeta podała, że ​​Sony „może wydać ponad 100 mld jenów (957 mln $)”. Serwis technologiczny The Information poinformował w sierpniu, że AT&T zaoferowało Sony Crunchyrolla za 1,5 mld $. W informacji podano wówczas, że Sony podobno „sprzeciwiało się” cenie, która w rzeczywistości wycenia usługę przesyłania strumieniowego na 500 $ na abonenta. Variety poinformowało kilka dni później, że AT&T ustaliło cenę wywoławczą na co najmniej 1 mld $ za sprzedaż Crunchyroll. Variety stwierdziło, że AT&T kupuje firmę wielu potencjalnym nabywcom poza Sony Pictures Entertainment.


Historia Crunchyrolla


Crunchyroll został uruchomiony w 2006 roku jako usługa strumieniowa oferująca tytuły anime bez autoryzacji. Witryna pozyskała 4,05 mln $ w pierwszej rundzie finansowania od firmy Venrock i rozpoczęła licencjonowanie tytułów do transmisji strumieniowej w 2008 roku.


Chernin Group nabyła większościowy pakiet udziałów w Crunchyroll w grudniu 2013 r. Chernin Group i AT&T utworzyły spółkę joint venture Otter Media w 2014 r., A Otter Media zainwestował kolejne 22 mln $ w spółkę macierzystą Crunchyroll Ellation w listopadzie 2015 r. AT&T ogłosił następnie w sierpniu 2018 r. że przejął całą Otter Media.


Usługa osiągnęła ponad milion abonentów w lutym 2017 roku i ponad dwa miliony w październiku 2018 roku.


Crunchyroll i Viz Media Europe sfinalizowały umowę na Crunchyrolla, aby stać się większościowym właścicielem Viz Media Europe Group w grudniu ubiegłego roku. Spółki ogłosiły porozumienie we wrześniu 2019 r. Viz Media Europe SAS (Société par Actions Simplifiées lub uproszczona spółka akcyjna) ogłosiło w kwietniu, że zmieniło nazwę na Crunchyroll SAS.


Historia firmy Sony z usługami strumieniowania anime


Sony Pictures Television i Aniplex skonsolidowały trzy należące do Sony firmy zajmujące się zakupem i dystrybucją anime - Funimation z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, Wakanim z siedzibą we Francji i Madman Anime Group z Australii - w jedno wspólne przedsięwzięcie we wrześniu 2019 roku. Sony Pictures Television Networks przejęło większościowy pakiet udziałów w Funimation za 143 mln $ w 2017 r. Funimation zakończył współpracę z Crunchyroll w zakresie udostępniania treści w listopadzie 2018 r., a następnie podpisał umowę dotyczącą transmisji strumieniowej z Hulu w grudniu 2018 r.


Oprócz Funimation, Sony jest właścicielem zależnych firm produkujących anime A-1 Pictures i CloverWorks poprzez Aniplex.


Dodatkowe informacje na temat relacji Crunchyroll od KAZÉ: Od umowy z grudnia 2019 r. dotyczącej większościowego udziału Crunchyroll w Viz Media Europe, Crunchyroll jest również właścicielem francuskiego dystrybutora anime KAZÉ (firma została zintegrowana z Viz Media Europe w 2009 r.)

17. NEWSY MUSE ASIA: a) Muse Asia ogłosiło 10 grudnia, że pokaże "Special Screening Edition" Cells at Work !! (z dwoma wykrzyknikami), drugiego sezonu anime opartego na mandze Akane Shimizu - Cells at Work !!. Projekcja będzie dostępna w Singapurze od 17 grudnia oraz w Malezji i Brunei w jeszcze nie ogłoszonych terminach.


"Special Screening Edition" to historia oparta na piątym tomie oryginalnej mangi, która została wyświetlona w japońskich kinach od 5 września i będzie również częścią emisji telewizyjnej drugiego sezonu. Pełny japoński tytuł to: Tokubetsu Jōei-ban "Hataraku Saibō!!" Saikyō no Teki, Futatabi. Karada no Naka wa "Chō" Ōsawagi! (Special Screening Edition: "Cells at Work!!" The Return of the Strongest Enemy. A Huge Uproar Inside the Body's "Bowels!").


Muse Asia wydała licencję na drugi sezon, którego premiera w Japonii odbędzie się 9 stycznia.


Hirofumi Ogura (Black Butler II, Null & Peta) jest nowym reżyserem drugiego sezonu (i towarzyszącego mu kinowego anime) w David Production. Yuuko Kakihara wraca, aby pisać i nadzorować scenariusze serialu. Takahiko Yoshida powraca jako projektant postaci, a Kenichiro Suehiro i MAYUKO powracają, aby komponować muzykę. W anime pojawi się również powracająca obsada.

Anime Cells at Work! Code Black ma osobny personel i obsadę z drugiego sezonu anime głównego Cells at Work !!. To anime będzie również miało premierę w Japonii 9 stycznia, a Muse Asia również udzieliła licencji na anime.


Pierwsze anime miało swoją premierę w lipcu 2018 roku i było emitowane w 13 odcinkach. Animax Asia wyemitował symulację anime w Azji Południowo-Wschodniej

18. Oficjalne konto na Twitterze anime 2.43: Seiin Kōkō Danshi Volley-bu (Seiin High School Boys Volleyball Club) ujawniło kolejnych dwóch członków obsady anime 7 i 10 grudnia.

Kento Shiraishi (Okutani w Yowamushi Pedal) jako Yūhi Sawatari

Takuya Eguchi jako Ryūdai Jinno

Program będzie miał swoją premierę 7 stycznia i będzie emitowany w bloku programowym Noitamina Fuji TV.


Yasuhiro Kimura (JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind, Three Leaves, Three Colors) reżyseruje anime w David Production. Yousuke Kuroda (My Hero Academia, Mobile Suit Gundam 00) nadzoruje scenariusze serialu. Yūichi Takahashi (FLCL Alternative, Gatchaman Crowds) adaptuje projekty postaci Aiji Yamakawy do animacji, a Takahashi jest także głównym reżyserem animacji. Muzykę komponuje Yūgo Kanno (JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind, seria Psycho-Pass).


Yama wykona OP anime „Mahi”.


Obsada anime:


Junya Enoki jako Yuni Kuroba

Kensho Ono jako Kimichika Haijima

Yuichiro Umehara jako Misao Aoki

Kent Itō jako Shinichiro Oda

Shouta Aoi jako Akito Kanno

Subaru Kimura jako Yusuke Okuma

Kaito Ishikawa jako Mimura Subaru

Kōhei Amasaki jako Mitsuomi Ochi

Gakuto Kajiwara jako Naoyasu Uchimura

Yuu Wakabayashi jako Kazuma Hokao

Shun Horie jako Tomoki Kakegawa

Genki Okawa jako Kohei Tokura

Kaito Takeda jako Issei Asamatsu

Sho Nogami jako Keita Yanome


Historia koncentruje się na Kimichice Haijimie, który miał poważne kłopoty ze swoją drużyną siatkówki w gimnazjum, w wyniku czego przeniósł się z Tokio do prefektury Fukui, gdzie ponownie spotkał się ze swoim przyjacielem z dzieciństwa, Yunim Kurobą. Yuni ma olbrzymi talent do siatkówki, ale jest słaby na presję, ale wraz z Kimichiką stają się kombinacją asów w swojej drużynie. Ale ta dwójka walczy na ostatnim turnieju prefektury w gimnazjum. Kimichika i Yuni w liceum w Seiin High School zerwali relacje, ale obaj dołączają do klubu siatkówki. Wraz z uczniami drugiego i trzeciego roku w klubie starają się, aby klub siatkówki Seiin High School stał się wschodzącą gwiazdą w prefekturze Fukui.


Yukako Kabei wprowadziła na rynek nowelkę w lipcu 2013 roku z ilustracjami Aiji Yamakawy (Chocolate Underground (jednotomowa manga w 2008 roku, film anime w styczniu 2009 roku)). Seria ma również zbiór opowiadań i adaptację mangową autorstwa Yamakawy, która ukazała się w magazynie Cocohana Shueishy we wrześniu 2018 r.


Od Kabei w Polsce ukazała się manga Klatka dla ptaków. Wydana manga jest na podstawie nowelki Kabei, a autorka Ten Count - Rihito Takarai odpowiadała za rysunki

19. Oficjalna strona internetowa trzeciego sezonu anime Yatogame-chan Kansatsu Nikki (Yatogame-chan Observation Diary) zaczęła transmitować promocyjne wideo 10 grudnia. Wideo odsłania i zapowiada piosenkę przewodnią z nowego sezonu „Zassо̄ Damashii Namennayo!” od Taiki (Taiki Yamazaki).


Anime będzie miało swoją premierę na kanale TV Aichi 10 stycznia o godzinie 21:54. Sezon będzie również dostępny na kanałach BS11 i AT-X, a także w Hikari TV, d Anime Store, Video Market i innych usługach internetowych.


Nowy sezon wyemitowany zostanie przez jeden kwartał. Ponowna emisja drugiego sezonu rozpoczęła się 13 grudnia.


Nowy sezon Yatogame-chan Kansatsu Nikki 3 Satsume będzie miał tę samą główną obsadę i ekipę, jak poprzednie dwa sezony.


Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w kwietniu 2019 roku. Crunchyroll transmitował serię w czasie jej emisji i opisuje historię:


Po dorastaniu w Tokio, licealistka Jin Kaito przenosi się do Nagoi, gdzie spotyka Yatogame Monakę, koleżankę, która w pełni eksponuje swój dialekt z Nagoi. Ze swoim kocim wyglądem i nielakierowanym dialektem Nagoi Yatogame w ogóle się przed nim nie otwiera. Ta popularna lokalna komedia podnosi status Nagoi dzięki obserwacji uroczej Yatogame-chan!


Drugi sezon, zatytułowany Yatogame-chan Kansatsu Nikki 2 Satsume, miał premierę 5 stycznia, a także był wyemitowany przez 12 odcinków. Crunchyroll transmitował serię podczas jej emisji.

Magazyn Ichijinshy - Comic Rex publikuje mangę Masaki Ando, a dziewiąty tom został wydany 27 października. Tytułowa bohaterka mangi została mianowana ambasadorem misji turystycznej wymiany kulturalnej w Nagoi w marcu 2017 roku.


Manga zainspirowała również przedstawienie teatralne, które miało odbyć się w Nagoi w lipcu, ale zostało opóźnione z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19)

20. KIMETSU NO YAIBA: a) Nie można zaprzeczyć popularności tegorocznej serii Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba. Franczyza powitała rekordowe liczby kas i została zablokowana przez premiera. Można śmiało powiedzieć, że serial jest zjawiskiem głównego nurtu. Z pewnością było to anime, które wszyscy myśleli, jak ujawniło tegoroczne Yahoo! Japan Search Awards, drugi rok z rzędu, w którym seria została wybrana.


Nagrody są przyznawane na podstawie liczby wyszukiwań danego terminu w porównaniu z rokiem poprzednim. Osoby, produkty i media, które uzyskały najbardziej drastyczny wzrost wyszukiwań w porównaniu z rokiem poprzednim, otrzymują nagrody. Demon Slayer został dodany do wielu serwisów streamingowych w Japonii wiosną, a gdy manga zakończyła się w Weekly Shonen Jump w maju, wzrosła liczba wyszukiwań. Ogólnie rzecz biorąc, więcej osób szukało serialu niż w zeszłym roku, z naciskiem na „naprawę”, „postać” i „piosenkę” jako dodatkowe wyszukiwane hasła.


W kategorii filmów zwyciężył także sequel serii Demon Slayer - Kimetsu no Yaiba - The Movie: Mugen Train. Aktor głosowy Tanjirō, Natsuki Hanae, był najczęściej wyszukiwanym aktorem głosowym.


Gra Animal Crossing: New Horizons na Nintendo Switch pokonała konkurencję w kategorii gier wideo. Gra została wydana 20 marca i osiągnęła ogromną sprzedaż. Okazuje się, że w ciągu roku dystansu społecznego możliwość spędzania czasu z przyjaciółmi praktycznie na wyspie szczęśliwych wieśniaków jest tym, czego potrzebowaliśmy. Nintendo Switch został również doceniony w kategorii „Urządzenia domowe”.


Kategoria książki została przyznana aktualnemu klasykowi „Plaga” (La Peste) Alberta Camusa. Powieść została oparta na wybuchu cholery w 1849 roku, ale oczywiście historia nabiera nowego znaczenia w 2020 roku.

Drama An Incurable Case of Love szturmem podbiła wyszukiwarkę, a dwie jego gwiazdy i wykonawcy piosenek tematycznych zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach. Aktor Kamen Rider Den-O i Rurouni Kenshin, Takeru Satoh, był najczęściej wyszukiwanym aktorem roku 2020. W tym roku zdobył dwie nagrody dla najlepszego aktora drugoplanowego za rolę Kairiego Tendo w telewizyjnej dramie. Aktorka i piosenkarka Mone Kamishiraishi (Mitsuha Miyamizu w Your Name i Weathering With You, OP 7SEEDS, ED Kyoukai no Rinne, OP Major 2nd) była również najczęściej wyszukiwaną aktorką. Aktorka głosowa Weathering With You i Your Name wystąpiła u boku Satoh w An Incurable Case of Love i wyda swój pierwszy pełnometrażowy album Note book w tym miesiącu. Najczęściej wyszukiwaną grupą muzyczną był Official HiGE DANdism (OP Hinomaruzumou), zespół, który wykonał piosenkę przewodnią dramy.


Drama An Incurable Case of Love (Koi wa Tsuzuku yo Doko made mo) jest oparta na mandze Maki Enjōji o tym samym tytule. Viz Media wydało licencję na mangę i opisuje historię:


Po tym, jak pięć lat temu była świadkiem, jak przystojny i czarujący młody lekarz ratował życie nieznajomego, Nanase Sakura przeszła szkolenie na pielęgniarkę. Ale kiedy ponownie spotyka lekarza i zaczynają razem pracować, stwierdza, że ​​Kairi Tendo w niczym nie przypomina mężczyzny, za jakiego go sobie wyobrażała!

b) Oficjalna strona internetowa serii Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba ogłosiła 11 grudnia, że odcinki 22-26 anime zostaną przekompilowane w specjalną edycję zatytułowaną Hashira Gō Kaigi / Chōyashiki-hen (Hashira Meeting / Chōyashiki Arcs), która będzie emitowana na Fuji TV20 grudnia. Podobnie jak w poprzednich edycjach specjalnych, ta rekompilacja doda nowe nagrania i specjalne napisy końcowe.

To trzecia rekompilacja odcinków z Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba, po Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba: Bonds of Siblings i Natagumo Yama-hen. Bonds of Siblings otworzyło się w japońskich kinach w ramach ograniczonego seansu w marcu 2019 roku, na miesiąc przed premierą telewizyjnego anime. Bonds of Siblings wyemitowano również w Fuji TV w październiku, a Natagumo Yama-hen wyemitowano pod koniec tego miesiąca.


Aniplex of America opisuje historię telewizyjnego anime:


W Japonii trwa okres Taisho. Tanjiro, dobroduszny chłopiec, który zarabia na życie sprzedając węgiel drzewny, znajduje swoją rodzinę zabitą przez demona. Co gorsza, jego młodsza siostra Nezuko, jedyna ocalała, sama została przemieniona w demona.

Choć zdruzgotany tą ponurą rzeczywistością, Tanjiro postanawia zostać „pogromcą demonów”, aby móc zmienić swoją siostrę z powrotem w człowieka i zabić demona, który zmasakrował jego rodzinę.


Anime miało swoją premierę w kwietniu 2019 roku i trwało 26 odcinków. Aniplex of America licencjonuje serial i transmituje go na Hulu, Crunchyroll i FunimationNow. Blok programowy Toonami - Adult Swim miał premierę telewizyjnego anime 12 października. Funimation rozpoczął transmisję strumieniową angielskiego dubu 8 grudnia.


Haruo Sotozaki (Tales of Zestiria the X, Tales of Symphonia the Animation) wyreżyserował telewizyjne anime w ufotable (Fate / Zero, Kara no Kyoukai, Katsugeki: Touken Ranbu). ufotable został również uznany za skrypty. Akira Matsushima (Maria Watches Over Us, Tales of Zestiria the X) był projektantem postaci, a Miyuki Satō, Yoko Kajiyama i Mika Kikuchi służyli jako projektanci postaci pomocniczych. Muzykę skomponowali Yuki Kajiura (Sword Art Online, Fate / Zero, Madoka Magica) i Gō Shiina (Tales of Zestiria the X, Juni Taisen: Zodiac War, God Eater). Hikaru Kondo wyprodukowała serial

21. STAR WARS: a) Disney ogłosił 10 grudnia, że opracowuje Star Wars: Visions, oryginalną serię krótkich filmów anime osadzonych w uniwersum Star Wars, z "najlepszymi japońskimi twórcami anime na świecie" dołączonymi do projektu. Poza premierą w 2021 roku Disney nie ujawnił dalszych szczegółów na temat projektu.


Disney ogłosił projekt jako jeden z 10 nowych projektów Star Wars 10 grudnia.

b) Disney ujawnił więcej szczegółów na temat projektu antologii anime Star Wars: Visions podczas transmisji na żywo Disney Investor Day 2020 10 grudnia. Projekt obejmie 10 krótkich filmów anime oraz "kilka czołowych japońskich studiów anime oferujących świeże i zróżnicowane kulturowe spojrzenie" na serię Star Wars.


Transmisja na żywo zawierała również podgląd.


Disney zapowiedział, że projekt będzie zawierał shorty osadzone w uniwersum Star Wars, z "najlepszymi japońskimi twórcami anime na świecie" dołączonymi do projektu. Projekt ruszy w 2021 roku

22. Netflix India prezentuje adaptację anime Madhouse - Wolverine od Marvel Comics na debiut 16 grudnia.


Netflix India opisuje anime:


Logan, znany również jako mutant X-Men Wolverine, stara się odzyskać miłość swojego życia - której ojciec zbrodni planuje dla niej zaaranżowane małżeństwo.


Seria oparta na postaci Marvel Comics miała swoją premierę w 2011 roku.


Historia jest luźno oparta na powieści graficznej autorstwa Chrisa Claremonta i Franka Millera i opowiada o tym, jak Logan próbuje uratować swoją japońską kochankę Mariko przed jej ojcem zbrodniarzem, Shingenem. Logan łączy siły z młodym zabójcą, Yukio. Milo Ventimiglia (Heroes, Rocky Balboa) wyraża tytułową postać w angielskim dubbingu.


Netflix wyda również serię Marvel Anime: X-Men w Indiach 16 grudnia


23. Ekipa anime Back Arrow ujawniła 11 grudnia film promocyjny, plakat, więcej obsady i premierę 8 stycznia. Film przedstawia wioskę Essha.


Film promocyjny imperium Rekka zadebiutuje 18 grudnia, a 25 grudnia - Harmonious Principality of Ryuto.


Anime będzie miało swoją premierę w Tokyo MX, Gunma TV, Tochigi TV i BS11 8 stycznia o 24:00 (efektywnie 9 stycznia o 12:00). Serial zadebiutuje w ABC TV 9 stycznia o 26:30 (efektywnie 10 stycznia o 2:30 rano. Anime będzie również transmitowane na Abema. Serial będzie trwał dwa kwartały roku.

Nowo ogłoszona obsada obejmuje: (od lewej do prawej na powyższym obrazku)


Kunihiro Kawamoto (Nick w Baccano, Raou w Hokuto no Ken, Omoi w Naruto, Oomachi w Beztroskim kempingu) jako Burk Lean, wódz wioski Essha

Tomokazu Seki jako Sola Athin, lekarz wioski Essha

Reina Ueda jako Annie, dziecko Esshy

Sara Matsumoto (Hiro Kurusu w Kono Oto Tomare!) jako Jim, dziecko Esshy

Maria Naganawa jako Sam, dziecko Esshy

Anna Nagase jako Tom, dziecko Esshy


Yuuki Kaji gra tytułową postać Back Arrowa, tajemniczego mężczyznę, o którym mówi się, że pochodzi spoza muru.

Reszta obsady obejmuje:

Aya Suzaki jako Atlee Ariel, młoda szeryfka wioski Essha

Ari Ozawa jako Elsha Lean, wnuczka szefa wioski Essha

Kensho Ono jako Bit Namital, joker i kreator nastrojów w wiosce Essha

Ryotaro Okiayu jako Kai Rhodan, niezrównany generał w imperium Rekka

Tomokazu Seki jako Shū Bi, sędzia świątyni przeznaczenia

Megumi Han jako Ren Sin, żołnierz w imperium Rekka


Ami Koshimizu dołącza do obsady jako Fine Forte (u góry na poniższym obrazku), księżniczka Harmonijnego Księstwa Ryuto. Mikako Komatsu gra Praxa Conrada (na dole na obrazku poniżej), Lorda Zbroi, jednego z sześciu Lordów Ryuto.

Strona anime opisuje historię:

Ringarindo to kraina otoczona murem. Ściana pokrywa, chroni, uprawia i pielęgnuje tę ziemię. Ściana jest bogiem ... jest fundamentem tej ziemi Ringarindo.

Pewnego dnia tajemniczy mężczyzna o imieniu Back Arrow pojawia się w wiosce Essha na obrzeżach Ringarindo. Arrow stracił wspomnienia, ale mówi, że wszystko, co wie, to „przyszedłem spoza muru”. Aby przywrócić swoje wspomnienia, Arrow wychodzi poza mur, ale uwikłany jest w walkę ze sobą.


Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, reżyser Goro Taniguchi (Code Geass) i scenarzysta Kazuki Nakashima (Promare, Gurren Lagann, Kill la Kill) współpracują z Aniplex przy projekcie. Nakashima jest nie tylko uznawany za twórcę serialu, ale również pisze scenariusze do każdego odcinka. Toshiyuki Kanno adaptuje oryginalne projekty postaci Shinobu Ohtaki do animacji, a także pełni funkcję głównego reżysera animacji. Kōhei Tanaka komponuje muzykę, a Studio VOLN animuje

24. Oficjalna strona telewizyjnego anime projektu mieszanego wytwórni CAAnimation i DMM Games należących do CyberAgent - PuraOre! ~ Pride of Orange ~, „pierwszego anime hokejowego dla dziewcząt w historii”, ujawniło 11 grudnia pierwszy film promocyjny, główną obsadę, ekipę i październikową premierę.


Głównymi członkami obsady są:

Riku Masuda jako Manaka Mizusawa

Satomi Hongo jako Yu Kiyose

Mayu Sagara jako Ayaka Mizusawa

Saika Kitamori (Sanami Murakami i Natsumi Yuuseki w Dogeza de Tanondemita) jako Riko Saginuma

Asuka Shiori jako Naomi Takagi

Yurika Moriyama jako Kaoruko Yanagida

Yoshino Aoyama jako Mami Ono


Takebumi Anzai (Hitori Bocchi no Marumaru Seikatsu, Go! Go! 575) reżyseruje serial w C2C (Harukana Receive, Hitori Bocchi no Marumaru Seikatsu). Za kompozycję serialu odpowiada Touko Machida (DIVE !!, Wake Up, Girls!). Kii Tanaka (Hinomaru Sumo, So I'm a Spider, So What?) projektuje postacie do anime w oparciu o oryginalne projekty postaci i kostiumów Craft Egg (BanG Dream!). MONACA (My Teen Romantic Comedy SNAFU, Garo the Animation) i Yōhei Kisara (Stray Cats; producent muzyczny Love Live! School idol project, Idolls!).


W skład personelu wchodzą również:


Sound Director: Akiko Fujita

Ice Hockey Setting Research: H.C. Tochigi Nikkō Ice Bucks

Animation Production Supervision: Ryōsuke Yamada (C2C)

Animation Producer: Kazumasa Hayasaka

Showrunner, Executive Producer: Masaya Ochiai (CyberAgent/CAAnimation)

Executive Producer: Hiroshi Tōjō (EXNOA)

General Producer: Hiroyuki Tanaka (CyberAgent/CAAnimation), Kōichi Murakami (romanizacja niepotwierdzona; EXNOA)

Producer: Takashi Murakami (CyberAgent/CAAnimation), Hiroshi Takita (romanizacja niepotwierdzona; EXNOA)


CAAnimation i DMM Game powiedziały wcześniej, że DMM Games opracuje grę dla tego projektu. CAAnimation przeprowadziło przesłuchania dla aktorów głosowych do projektu.


CyberAgent wcześniej ogłosił, że pierwszym projektem CAAnimation będzie projekt multimedialny, który ma zostać uruchomiony w tym roku i będzie obejmował anime, gry wideo, muzykę i kilka innych form rozrywki. CAAnimation współpracowało z firmą Avex Pictures zajmującą się tworzeniem treści wideo, grupą twórców muzyki Elements Garden (franczyzy Uta no Prince Sama, Senki Zesshō Symphogear), studiem anime Doga Kobo (Himouto! Umaruchan, Monthly Girls 'Nozaki-kun, The Helpful Fox Senko-san) oraz twórcą gier Wonder Planet (gry mobilne Jump Puchi Heroes, Crash Fever) dla projektu.


Firma CyberAgent założyła CAAnimation w październiku 2018 r. CAAnimation koncentruje się na produkcji oryginalnych anime, a także na tworzeniu możliwych adaptacji gier (opracowanych przez inne spółki zależne CyberAgent) tych oryginalnych projektów anime. Firma będzie współpracować z AbemaTV w zakresie oryginalnych treści anime.


CyberAgent i Cygames założyły fundusz CA-Cygames Anime Fund w czerwcu 2017 r. Fundusz umożliwił obu firmom inwestowanie w komitety ds. produkcji anime, nabywanie praw do transmisji strumieniowej i praw do adaptacji gier

25. Ekipa Rail Romanesque, telewizyjnego anime na podstawie gry Lose - Maitetsu, należącej do marki powieści cyfrowych, ogłosiła 12 grudnia, że anime otrzyma drugi sezon, a w drugim sezonie do obsady dołączy aktorka głosowa Rie Tanaka. Tanaka gra Kaniko, opartą na parowozie C11202.

Dwanaście pięciominutowych odcinków anime Rail Romanesque miało swoją premierę 2 października. Crunchyroll i Funimation transmitują anime podczas jego emisji w Japonii

26. Oficjalne konto na Twitterze anime The Promised Neverland ujawniło 11 grudnia, że Kiro Akiyama wykona OP drugiego sezonu „Identity”. Konto na Twitterze przesyłało również strumieniowo reklamę zapowiadającą piosenkę.


Mamoru Kanbe powraca jako reżyser z poprzedniego sezonu w CloverWorks. Toshiya Ono wraca również do nadzorowania scenariuszy serialu, a na drugi sezon dołącza do niego oryginalny autor mangi Kaiu Shirai. Kazuaki Shimada powraca jako projektant postaci i główny reżyser animacji. Hiroki Itai powraca jako projektant rekwizytów. Shigemi Ikeda i Yukiko Maruyama powracają jako dyrektorzy artystyczni, a Ikeda jest również uznawany za oprawę artystyczną wraz z powracającymi członkami zespołu Kayoko Tomono, Miho Norisue i Shuichi Okubo. Kazuko Nakashima powraca jako projektant kolorów. Tomoyuki Shiokawa z T2 Studio powraca jako operator zdjęć. Mizuhio Kanda jest nowym reżyserem CG. Rie Matsubara powraca jako redaktor. Takahiro Obata powraca jako kompozytor, a Katsunori Shimizu jako reżyser dźwięku.


Drugi sezon będzie miał premierę w bloku programowym Noitamina Fuji TV 7 stycznia 2021 roku. Shin'ichirō Kamio dołącza do obsady jako nowa postać Sonju, podczas gdy Atsumi Tanezaki dołącza jako Mujika. Reszta obsady powraca z poprzedniego sezonu.


Drugi sezon miał mieć premierę w październiku, ale został opóźniony do stycznia 2021 r. ze względu na wpływ pandemii koronawirusa (COVID-19) na produkcję.


Pierwszy sezon anime miał swoją premierę w styczniu 2019 roku. Aniplex of America transmitował strumieniowo anime na Crunchyroll, Hulu, Funimation i HIDIVE. Toonami zaczął nadawać anime w kwietniu 2019 roku

27. Podczas "Kakushigoto Special Event" ogłoszono 12 grudnia, że anime Kakushigoto będzie miało kinową kompilację. Personel obiecuje, że film spodoba się zarówno osobom, które oglądały serial telewizyjny, jak i tym, którzy go nie widzieli. Personel poda więcej szczegółów w przyszłości.

Historia koncentruje się na Kakushim Gotō, który nie chce, aby jego córka, Hime Gotō, wiedziała, że ​​jest twórcą mangi. Komedia koncentruje się na życiu codziennym rodziny z mangaką. Oprócz tego, że jest grą słów z imieniem ojca, niejednoznaczny tytuł może oznaczać „Rzeczy ukryte”, ale można go też odczytać jako „Rysowanie”.


Yūta Murano (Brave Beats, Dream Festival !, Seven Days War) wyreżyserował anime w Ajia-do. Takashi Aoshima (Minami-ke, Aho Girl !, Endro ~!) napisał i nadzorował scenariusze serialu. Shuuhei Yamamoto (Battle Girl High School, Between the Sky and Sea) zaprojektował postacie. Muzykę skomponował Yukari Hashimoto (Marcowy lew, Sarazanmai).


flumpool (openingi Ajina, Captain Earth (tu też ED), Infini-T Force) wykonał OP "Chiisana Hibi" (Small Days), a endingiem było Kimi wa Tennen Shoku (You Are Natural Color) zmarłego muzyka Eiichiego Ohtakiego.


Premiera anime odbyła się 2 kwietnia. Funimation transmitowało anime podczas jego emisji w Japonii.


Koji Kumeta (Joshiraku (anime latem 2012, odcinek OVA w lutym 2013, 6 tomów mangi w latach 2009-13), Katte ni Kaizou (26 tomów mangi w latach 1999-2004, 6 odcinków OVA w 2011 roku, 3 odcinki specjalne w 2011 roku), prace przy anime Uchouten Kazoku, Sayonara Zetsubou Sensei) opublikował czterostronicowe wprowadzenie do mangi w magazynie Kodanshy - Monthly Shonen Magazine w listopadzie 2015 roku, a następnie opublikował pierwszy pełny rozdział w tym samym magazynie w grudniu 2015. Manga zakończyła się 6 lipca. Kodansha Comics rozpoczął cyfrowe publikowanie mangi 17 marca

28. Oficjalne konto na Twitterze dotyczące anime By the Grace of the Gods (Kami-tachi ni Hirowareta Otoko) rozpoczęło 11 grudnia transmisję krótkiego mini-anime współpracy między By the Grace of the Gods a That Time I Got Reincarnated as a Slime. Wideo przedstawia postacie By the Grace of the Gods, Ryoma, Elaria i Miya jako szlamy spotykające szlam Rimuru, bohatera That Time I Got Reincarnated as a Slime.


Wideo jest częścią serii animowanych filmów krótkometrażowych Slime-tachi no Idobata Kaigi (Slimes' Conversation), w których postacie z By the Grace of the Gods przemieniają się w szlamy. Pierwszy krótki był transmitowany na oficjalnym koncie anime na Twitterze 21 sierpnia.


Anime By the Grace of the Gods miało swoją premierę w Japonii 4 października, a Funimation zaczęło streamować anime z napisami tego samego dnia. Funimation jest współproducentem anime. Funimation miał premierę pierwszego odcinka anime podczas wirtualnego wydarzenia FunimationCon 3 lipca.


Drugi sezon anime That Time I Got Reincarnated as a Slime będzie miał premierę 12 stycznia w Japonii.

Crunchyroll będzie transmitować sezon w Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej, Europie, Afryce, Oceanii i na Bliskim Wschodzie. Funimation przesyła strumieniowo wersję z angielskimi napisami 5 stycznia, a angielski dub w terminie, który zostanie ogłoszony później.


Pierwsze anime na podstawie mangi Taikiego Kawakamiego, która z kolei zaadaptowała nowelkę Fuse i artysty Mitza Vaha, miało swoją premierę w październiku 2018 roku. Crunchyroll transmitował serial, a FUNimation Entertainment transmitował angielski dub. Anime specjalnie przystosowane i oparte na adaptacji mangowej Kawakamiego do oryginalnej nowelki.


Drugi sezon anime będzie trwał dwa kwartały roku. Pierwszy kwartał będzie miał swoją premierę w styczniu 2021 r., a drugi w lipcu 2021 r. Spinoff manga Shiby - The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Tensura Nikki Tensei Shitara Slime Datta Ken) również otrzyma telewizyjne anime, które premiera odbędzie się w kwietniu 2021 r. Pierwotnie każde z tych anime miało mieć premierę trzy miesiące wcześniej, ale zostały opóźnione z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19) wpływającej na ich harmonogramy produkcji

29. Oficjalne angielskie konto Toei Animation na Twitterze rozpoczęło transmisję drugiego zwiastuna nowego sezonu anime World Trigger (Toei Animation transmituje ten sam zwiastun bez angielskich napisów na YouTube, ale ta wersja jest ograniczona do regionu Japonii).


Anime będzie miało swoją premierę 9 stycznia jako część bloku programowego NUMAnimation TV Asahi. Pierwsze dwa odcinki nowego sezonu będą miały specjalny pokaz z ekskluzywnymi materiałami filmowymi w 12 kinach w Japonii od 25 grudnia do 7 stycznia.

Anime będzie zawierać następującą, powracającą obsadę:

Nowo ogłoszeni członkowie obsady to:

Hisao Egawa jako Gatlin

Toshiyuki Toyonaga jako Ratarikov

Mie Sonozaki jako Wen Sō

Kenjiro Tsuda jako Koskero

Ayumu Murase jako Reghindetz

Ryoko Shiraishi jako Yomi


Reżyserem serialu jest Morio Hatano (pierwszy sezon Saint Seiya Omega, saga Dragon Ball Super Future Trunks, reżyser odcinków Hugtto! Precure i Star Twinkle Precure). Hiroyuki Yoshino, Toshihisa Kaiya i Kenji Kawai powracają z poprzedniego anime World Trigger, by odpowiednio nadzorować scenariusze serialu, projektować postacie i komponować muzykę.

Południowokoreański boysband TOMORROW X TOGETHER (OP Black Clover) śpiewa główną piosenkę „Force”. Motoko Ōmori z zespołu rockowego Mrs. Green Apple napisał piosenkę specjalnie na potrzeby anime. Rockowy zespół Kami wa Saikoro o Furanai wykonuje ED „Mirai Eigō” (The Endless Future).

Daisuke Ashihara zadebiutował mangą w magazynie Weekly Shonen Jump w 2013 roku. Manga została zawieszona od listopada 2016 roku z powodu złego stanu zdrowia fizycznego Ashihary i powróciła do magazynu w październiku 2018 roku w pięciu wydaniach, po czym przeniosła się do magazynu Jump SQ. Shueishy w grudniu 2018 roku. Następnie manga zrobiła miesięczną przerwę w maju 2019 roku, aby Ashihara mógł wyleczyć się z powikłań związanych z niedrożnością jelit, które powstały po jego niedawnej cholecystektomii (operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego). Manga zrobiła kolejną miesięczną przerwę w listopadzie 2019 roku z powodu złego stanu zdrowia fizycznego Ashihary. Seria miała również miesięczną przerwę w sierpniu zeszłego roku ze względu na zdrowie Ashihary.


Ashihara zrobił tygodniową przerwę we wrześniu 2014 r., aby leczyć korzenie nerwowe dotknięte spondylozą szyjną (zużycie w okolicy szyi kręgosłupa) i od tego czasu zrobił kilka tygodniowych przerw z powodu nagłej choroby.


Viz Media publikuje serię jednocześnie w swojej cyfrowej antologii Weekly Shonen Jump. Manga zainspirowała dwusezonową telewizyjną adaptację anime w 2014 i 2015 roku

30. NEWSY FUNIMATION: a) Funimation ogłosiło 12 grudnia, że 13 grudnia odbyła się premiera angielskiego dubbingu anime Gleipnir z dwoma odcinkami.


Firma ogłosiła również obsadę angielskiego dubu:


Ry McKeand jako Shuichi

Brittney Karbowski jako Clair

Kyle Igneczi jako Obcy

Morgan Lauré jako Elena

Xanthe Huynh jako Nana

Dawn M. Bennett jako Hikawa

Nicholas Andrew Louie jako Abukawa

Hayden Daviau jako Izumi

Brandon McInnis jako Hatta

Alejandro Saab jako Iwao


Funimation opisuje serię:


Gleipnir podąża za typowym licealistą Kagayą Shuichim po tym, jak odkrywa, że ​​może zmienić się w animowanego psa za pomocą pistoletu. Tak, dobrze to przeczytałeś. Kagaya, po stwierdzeniu, że jedna z jego koleżanek z klasy jest uwięziona w ogniu, odkrywa, że ​​może zmienić się w psa z gigantyczną bronią. Ratuje dziewczynę i oboje dzielą się wiedzą o tajemnicy Kagayi.


Ale Kurea Aoki ma inne motywy. Poluje na zabójcę swojej rodziny - swoją siostrę. Jak daleko posunie się, by się zemścić? A jakim kosztem Kagaya?


Firma rozpoczęła transmisję serialu z napisami zeszłej wiosny.


Serial miał premierę na kanałach Tokyo MX, BS11, Sun TV i KBS Kyoto 5 kwietnia o 23:30, a następnie był emitowany na kanale AT-X, a także w różnych serwisach streamingowych w Japonii.


Kazuhiro Yoneda (Yona w blasku świtu, Kabukibu!) wyreżyserował anime w PINE JAM. Shinichi Inotsume (The Price of Smiles, PERSONA 5 the Animation) nadzorował scenariusze serialu, a Takahiro Kishida (Baccano !, Haikyu !!) zaprojektował postacie. Muzykę skomponował Ryōhei Sataka. H-el-ical // (była członkini Kalafiny, Hikaru Masai, OP Magatsu Wahrheit: Zuerst) wykonała OP anime, a Mili (OP Bloodivores, OP Goblin Slayer, ED Ghost in the Shell: SAC_2045, OP Merc Storia: Mukiryoku no Shounen to Bin no Naka no Shoujo) wykonała ED „Ame to Taieki to Nioi” (Rain, Body Fluids, and Smell).


Sun Takeda wypuścił mangę w Young Magazine the 3rd w październiku 2015 r. Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim

b) Funimation ogłosiło 12 grudnia, że rozpocznie transmisję strumieniową yuri anime Otherside Picnic (Urasekai Picnic), po premierze 4 stycznia. Anime będzie dostępne w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Irlandii za pośrednictwem Funimation; w Australii i Nowej Zelandii za pośrednictwem AnimeLab; oraz we Francji, Niemczech i Skandynawii przez Wakanim.


Anime będzie miało premierę w Japonii w Tokyo MX, Sun TV, BS11 i AT-X 4 stycznia.


Gwiazdy anime:

Yumiri Hanamori jako Sorao Kamikoshi

Ai Kayano jako Toriko Nishina

Rina Hidaka jako Kozakura

Miyu Tomita jako Akari Seto


Takuya Satō (Kase-san and Morning Glories, Steins;Gate, Fragtime) reżyseruje anime w LIDEN FILMS i Felix Film, a także jest odpowiedzialny za scenariusze serialu. Ayumi Nishibata (reżyser animacji Kuromukuro) jest projektantką postaci i głównym reżyserem animacji. Kazutaka Ema jest projektantem stworzeń. Hiroki Matsumoto jest dyrektorem artystycznym, a You Iwaida jest projektantem kolorów. Autorem zdjęć jest Takeshi Kuchiba. Yūya Shiraishi jest reżyserem 3D. Redaktorem jest Masahiro Goto. Takeshi Watanabe (To Love-Ru, Saki, Ro-Kyu-Bu!) komponuje muzykę.


J-Novel Club publikuje cyfrowo nowelkę po angielsku i opisuje pierwszy tom:


Pierwsze spotkanie z Toriko Nishiną odbyło się po Drugiej Stronie po tym, jak zobaczyła „to coś” i prawie umarła.


Od tego dnia życie zmęczonej studentki Sorao Kamikoshi zmieniło się. W tym innym świecie pełnym tajemnic, który istnieje obok naszych własnych, niebezpiecznych istot, takich jak Kunekune i Hasshaku-sama, o których mówi się w prawdziwych opowieściach o duchach. Dla badań, dla zysku i znalezienia ważnej osoby, Toriko i Sorawo postawiły stopę w nienormalności.

Opowieść o dziwacznej eksploracji i przeżyciu dwóch dziewcząt, przedstawiona przez obiecującego pisarza science fiction!

Hayakawa Publishing opublikował pierwszą książkę z serii Iori Miyazawy w lutym 2017 r. z ilustracjami autorstwa shirakaby. Czwarty tom nowelki został wydany w grudniu zeszłego roku.


Adaptacja mangowa nowelki od Eity Mizuno (seria Spiral (5 tomów mangi Spiral Alive w latach 2002-08, 15 tomów mangi Spiral: Suiri no Kizuna w latach 1999-2005, 25 odcinków anime Spiral: Suiri no Kizuna w latach 2002-03)) wyszła w lutym 2018 r. w magazynie Shonen Gangan Square Enix. Square Enix opublikował czwarty tom mangi 12 marca. Square Enix Manga & Books uzyskało licencję na mangę i wyda pierwszy tom w języku angielskim 25 maja 2021 roku

31. Drugi numer magazynu Shueishy - Weekly Shonen Jump z 2021 r. ujawnił 14 grudnia nowych artystów przewodnich do anime Jujutsu Kaisen. Who-ya Extended (openingi Psycho Pass 3) wykona nowy OP „Vivid Vice”, a Cö shu Nie (ED Psycho Pass 3, OP Tokyo Ghoul:re, endingi The Promised Neverland) wykona nowy ED „Give it Back”. Obie nowe piosenki tematyczne będą miały swoją premierę w styczniu, wraz z drugim kwartałem anime.


Jujutsu Kaisen miało premierę 2 października i będzie miało 24 odcinki. Crunchyroll przesyła strumieniowo anime poza Azję, podczas gdy anime jest emitowane w Japonii, a także przesyła strumieniowo duby w języku angielskim, hiszpańskim, portugalskim, francuskim i niemieckim

32. Kanał YouTube dystrybutora treści z Hongkongu MediaLink Entertainment Limited - Ani-One ogłosił 12 grudnia, że będzie transmitować simulcast Dr. Stone: Stone Wars, drugiego sezonu anime Dr. Stone.


Nowy sezon będzie miał premierę w Japonii 14 stycznia w Tokyo MX, KBS Kyoto, Sun TV, BS11 i TV Aichi, a także będzie transmitowany online.


Shinya Iino (scenorysy, reżyser odcinków Hanebad !, Revue Starlight, Made in Abyss) powraca, aby reżyserować drugi sezon w TMS Entertainment. Yuichiro Kido (scenariusze odcinków Blue Exorcist: Kyoto Saga, After the Rain, 91 Days) również powraca, aby nadzorować i pisać scenariusze serialu. Yuko Iwasa (Saint Seiya: The Lost Canvas, Yowamushi Pedal) ponownie projektuje postacie. Tatsuya Katō (WorldEnd, Revue Starlight), Hiroaki Tsutsumi (Children of the Whales, Anima Yell!) i Yuki Kanesaka (wstawki do Blood Blockade Battlefront & Beyond) powracają, by komponować muzykę.

Fujifabric (ED Ao Haru Ride, OP Space Brothers, OP Boruto, OP Silver Spoon sezon 2, ED Magi Sinbad no Bouken) wykona OP „Rakuen” (Paradise) nowego sezonu, a Hatena wykonuje ED „Koe?” (Voice?).


Boichi (Sun-Ken Rock, Hotel) i Riichiro Inagaki (autor Eyeshield 21) wypuścili mangę w Weekly Shonen Jump w marcu 2017 r. Viz Media publikuje mangę w wersji cyfrowej i drukowanej (w Polsce mangę wydaje Waneko) oraz opisuje pierwszy tom mangi:


Pewnego fatalnego dnia cała ludzkość została skamieniała oślepiającym błyskiem światła. Po kilku tysiącleciach licealista Taiju budzi się i gubi w świecie posągów. Jednak nie jest sam! Jego kochający naukę przyjaciel Senku działa już od kilku miesięcy i ma w głowie wielki plan - uruchomić cywilizację potęgą nauki!


Pierwsze anime zadebiutowało w lipcu 2019 roku. Crunchyroll transmitowało pierwszy sezon, a Funimation transmitowało dub tego sezonu. Anime miało swoją premierę na Toonami w sierpniu 2019 roku

33. Ekipa anime EX-ARM ujawniła 14 grudnia, że anime będzie miało swoją premierę na kanałach Tokyo MX i Sun TV 10 stycznia oraz w BS Fuji 12 stycznia.


Anime było wcześniej opóźnione z lipca na „jesień 2020 roku lub później” ze względu na skutki pandemii koronawirusa (COVID-19). Crunchyroll będzie transmitować anime jako serię Crunchyroll Original.


Yoshikatsu Kimura, który pracował przy filmach 20th Century Boys i Ajin, wyreżyseruje anime w studiu Visual Flight. Tommy Morton nadzoruje scenariusze serialu, a Sō Kimura komponuje muzykę. Zespół Airflip z Osaki wykonuje piosenkę przewodnią „Rise Again”.


Historia mangi koncentruje się na licealiście Akirze Natsume. Tylko jego mózg zostaje uratowany, gdy bierze udział w wypadku drogowym, a później staje się częścią zaawansowanej broni. Akira współpracuje z działem przeciwdziałania EX-ARM policji, aby odzyskać utracone wspomnienia i ciało.

Shinya Komi uruchomił mangę wraz z historią HiRocka w magazynie Grand Jump Shueishy w lutym 2015 r. jako remake jego wcześniejszej mangi EX-VITA. Seria została przeniesiona na stronę internetową i aplikację Shonen Jump + w grudniu 2017 r. i zakończyła się w czerwcu 2019 roku.


Komi wypuścił EX-ARM Another Code, adaptację mangową nowelki EX-ARM od Atarō Kumo, w magazynie Ultra Jump Shueishy 19 lutego. Manga skończyła się 19 listopada, a jej jedyny tom zostanie wydany 18 grudnia. Komi i HiRock uruchomili mangę EX-ARM EXA w magazynie Shueishy - Grand Jump Mucha w sierpniu 2019 roku

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Shirokuro na FB
 • Shirokuro na Tweeterze
 • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com