ANIME, KORONANEWSY I GRY - 8 - 11 LUTEGO

Konnichiwa!


Matt Predator desu!


KORONANEWSY

1. Organizatorzy konwentu AnimeJapan 2021 ogłosili 10 lutego, że konwent odbędzie się tylko online, ponieważ odwołali osobiście połowę konwentu w Tokyo Big Sight 27-30 marca z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19) i nowego stanu wyjątkowego w Tokio i innych prefekturach Japonii. Konwent był wcześniej planowany jako wydarzenie fizyczne i internetowe.


Wydarzenie online będzie transmitować panele od firm, które miałyby stoiska podczas fizycznej imprezy, a także będą transmitować panele sceniczne. Towar będzie można kupić online.


Wydarzenie wyznaczyło aktora i muzyka Takanoriego Nishikawę (widać na powyższym filmie) jako oficjalnego ambasadora. Będzie gościem promocyjnej transmisji na żywo z tego wydarzenia 18 lutego, a gospodarzami będą aktorzy głosowi Ryōta Suzuki i Mayu Mineda (Hazuki Yuiga w Bokutachi wa Benkyou ga Dekinai).


Konwent nie będzie gospodarzem przyjaznej dzieciom sekcji „Family Anime Festa” w tym roku, jak miało to miejsce w poprzednich latach.


Organizatorzy odwołali zeszłoroczne wydarzenie również ze względu na obawy dotyczące rozprzestrzeniania się COVID-19

2. Rok dłużej przyjdzie nam czekać na komedię romantyczną Marry Me, której gwiazdami są Jennifer Lopez, Maluma i Owen Wilson. Universal postanowiło przenieść premierę na Walentynki przyszłego roku.


Obraz pierwotnie miał trafić do kin już w tym tygodniu. Potem studio przeniosło datę premiery na maj. Wszystko to z powodu trwającej pandemii COVID-19.


Marry Me jest ekranizacją komiksu pod tym samym tytułem. Jej bohaterką jest megagwiazda (Lopez), która właśnie na oczach tłumu fanów ma wziąć ślub ze swoim narzeczonym, równie sławnym muzykiem (Maluma). Tuż przed powiedzeniem sakramentalnego "tak" piosenkarka dowiaduje się jednak, że została przez narzeczonego zdradzona. Załamuje się na oczach widzów i postanawia wyjść za przypadkową osobę z widowni. Jej wybór padł na rozwiedzionego nauczyciela (Wilson)

ANIME

1. Aktorka głosowa Megumi Han podzieliła się 6 lutego na swoim koncie na Instagramie, że nagrywa głos dla „tego projektu”. Zauważyła, że nagrywa ze swoim „partnerem”, który zamieścił podobne ogłoszenie na swoim koncie na Twitterze, i że wraca do swojego „punktu wyjścia”.


Przed tym postem aktorka głosowa Mariya Ise opublikowała 5 lutego na swoim koncie na Twitterze, że nagrywa również aktorstwo głosowe do projektu, a także wspomniała, że jest szczęśliwa, że poznała swojego „partnera”.


Han i Ise wystąpili jako główni bohaterowie Gon i Killua w anime Hunter × Hunter 2011. Rola była głównym debiutanckim głosem Han

2. NEWSY CRUNCHYROLL: a) Crunchyroll ogłosił 8 lutego daty premiery i angielskie obsady anime So I'm a Spider, So What?, The Hidden Dungeon Only I Can Enter, Bungo Stray Dogs Wan! i Burn The Witch!


Angielski dubbing dla anime So I'm a Spider, So What? wyjdzie 19 lutego, a w roli Kumoko wystąpi Brianna Knickerbocker.


Wersja dubbingowa The Hidden Dungeon Only I Can Enter zadebiutuje 26 lutego, a obsada obejmuje:


Zeno Robinson jako Noir Stardia

Lizzie Freeman jako Emma Brightness

Anne Yatco jako Lola

Janice Kawaye jako Olvia Servant

Ryan Bartley jako Alice Stardia


Dub anime Bungo Stray Dogs Wan! będzie miał premierę 23 lutego, a w obsadzie znajdą się:


Max Mittelman jako Atsushi Nakajima

Kaiji Tang jako Osamu Dazai

Nicolas Roye jako Chuuya Nakahara

Landon McDonald jako Rampo Edogawa

Cherami Leigh jako Kyoka Izumi


Wszystkie trzy odcinki anime Burn The Witch! zadebiutuje w angielskim dubie 15 marca. W obsadzie znajdują się:


Allegra Clark jako Noel Niihashi

Olivia Hack jako Ninny Sprangcole

Griffin Burns jako Balgo Parks

Sean Chiplock jako Bruno Bangnyfe


Crunchyroll transmituje również angielskie duby dla Jujutsu Kaisen i drugiej połowy drugiego sezonu anime Re: ZERO -Starting Life in Another World

b) Crunchyroll ogłosił 9 lutego, że rozpoczął streamowanie pierwszych 26 odcinków anime Idol Time PriPara 9 lutego o 18:00 czasu wschodniego. Usługa będzie transmitować odcinki 27-51 za dwa tygodnie. Anime będzie transmitowane w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, RPA, Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej, na Karaibach i w Europie.


Anime miało swoją premierę w kwietniu 2017 roku.


Fabuła koncentruje się na Yui, dziewczynie mieszkającej w miasteczku Paparajuku, która marzy o byciu idolką, nawet jeśli zdaje sobie sprawę, że bycie idolką jest dla niej prawie niemożliwe. Jej przyjaciele często wspominają, jak bardzo o tym marzy. Ale potem w jej mieście zostaje otwarty park rozrywki z idolami PriPara, a idolka o imieniu Laala przyjeżdża do miasta z Parajuku, co tylko sprawia, że ​​marzenie Yui jest jeszcze większe. Nowy park rozrywki PriPara został zaktualizowany o nowe koncepcje. Jednak z powodu błędu systemowego Laala nie jest już w stanie zmienić PriPara.


Seria ma słowo kluczowe „yume kawa”, skrót od „yume kawaii” (marzycielski słodki), współczesny, prawdziwy styl, który podkreśla kolorowe włosy i marzycielski wygląd. Bohaterka Yui jest opisywana jako dziewczyna "yume kawa". Dodatkowym słowem kluczowym dla serii jest „czas”, ponieważ serial wprowadził nowy system „Idol Time”.


Kiratto Pri ☆ Chan to najnowsze anime z serii Pretty Series, a pierwszy sezon anime miał swoją premierę w Japonii w kwietniu 2018 r. Drugi sezon miał premierę w kwietniu 2019 r., a trzeci sezon miał premierę 5 kwietnia 2020 roku.


Seria projektów Pretty rozpoczęła się od gry arcade Pretty Rhythm: Mini Skirt od Syn Sophii w 2010 roku. Gra zainspirowała cztery serie anime, a także pięć filmów anime i spinoff King of Prism.


Kontynuacja gry PriPara (Prism Paradise) została wydana w 2014 roku i zainspirowała cztery serie anime i cztery filmy anime. Ostatnie anime, Idol Time PriPara, emitowano od kwietnia 2017 r. do marca 2018 r., a film crossover PriPara & Kiratto Pri ☆ Chan: Kira Kira Memorial Live został otwarty w maju 2018 r.

c) Blok programowy Toonami i Crunchyrolla - Adult Swim ogłosił 10 lutego, że rozpocznie nadawanie Food Wars! The Third Plate, trzeciego sezonu Food Wars! Shokugeki no Soma, 27 lutego o godzinie 1:00 czasu wschodniego (efektywnie 28 lutego). W bloku zostaną wyemitowane wszystkie 24 odcinki, a premiery w soboty.


Pełny skład na 27 lutego obejmuje:


12:00AM – Dragon Ball Super

12:30AM – Attack on Titan

1:00AM – Food Wars! The Third Plate

1:30AM – Fire Force

2:00AM – Black Clover

2:30AM – SSSS.Gridman

3:00AM – Naruto Shippūden

3:30AM – Demon Slayer


Food Wars! The Third Plate miał swoją premierę w październiku 2017, a druga połowa trzeciego sezonu miała premierę w kwietniu 2018 r.


Piąty sezon Food Wars! Shokugeki no Soma: The Fifth Plate miał premierę w kwietniu ubiegłego roku, ale opóźnił nowe odcinki w połowie kwietnia ze względu na skutki pandemii koronawirusa (COVID-19). Sezon wznowił emisję od odcinka 1 w lipcu ubiegłego roku. Crunchyroll nadawał strumieniowo anime podczas jego emisji.


Pierwszy sezon anime był emitowany w 24 odcinkach od kwietnia do września 2015 r. Drugi sezon anime Food Wars!, The Second Plate, był emitowany w 13 odcinkach w lipcu 2016 roku. Food Wars! Shokugeki no Soma: The Fourth Plate (Shokugeki no Sōma: Shin no Sara), czwarty sezon anime miał premierę w październiku 2019 roku i miał 12 odcinków. Crunchyroll transmitował wszystkie serie podczas ich emisji, a Sentai Filmworks udzieliło licencji na serial.


Yuto Tsukuda i Shun Saeki wypuścili mangę w Weekly Shonen Jump w 2012 roku i zakończyli serię po trzyczęściowym epilogu w sierpniu 2019 roku. Szef kuchni Yuki Morisaki jest uznawana za współpracę przy tworzeniu mangi. Viz Media publikuje rozdziały mangi w języku angielskim w swojej aplikacji i na stronie internetowej, a także wydaje tomy mangi w języku angielskim. Shueisha publikuje również cyfrowo mangę w języku angielskim w ramach usługi MANGA Plus. Mangę w Polsce wydaje Waneko, a w styczniu tego roku wyszedł 25. tom

d) Crunchyroll ogłosił 11 lutego, że rozpoczął streaming angielskiego dubbingu Food Wars! Shokugeki no Soma: The Fourth Plate (Shokugeki no Sōma: Shin no Sara), czwartego sezonu anime opartego na mandze Yūto Tsukudy i Shuna Saekiego, 11 lutego o 17:00. EST w Ameryce Północnej, Ameryce Środkowej, Ameryce Południowej, Europie, Afryce, Oceanii, na Bliskim Wschodzie i we Wspólnocie Niepodległych Państw.


Crunchyroll ogłosił również, że rozpoczął streaming anime Psycho Armor Govarian 11 lutego o 18:00. EST w USA i Kanadzie. Crunchyroll rozpoczął także transmisję The Wonderful Adventures of Nils Holgersson 11 lutego o 19:00. EST w USA i Kanadzie.


Firma opisuje Psycho Armor Govarian:


W środku totalnej inwazji obcych kosmitów zbuntowany naukowiec Zeku gromadzi nastolatków o różnych mocach parapsychicznych, takich jak Isamu. Na pokładzie statku Zeku… i na pokładzie z jego misją obrony rasy ludzkiej przed zagładą… Isamu i jego koledzy używają energii psychicznej do tworzenia ogromnych zbroi do walki z Imperium Garadain. W trakcie serii członkowie drużyny walczą ze sobą, zakochują się i walczą wszędzie tam, gdzie jest to konieczne, aby chronić Ziemię, czy to w domu, w kosmosie, czy nawet będąc uwięzieni w samym obcym świecie.


Crunchyroll opisuje The Wonderful Adventures of Nils Holgersson:


Nils jest leniwym i chciwym chłopcem, którego psoty sprawiają, że wszyscy są nieszczęśliwi, niezależnie od tego, czy są to jego rodzice, zwierzęta na jego farmie, czy bajkowy kot, którego pewnego dnia schwytał. Ale dostaje swoją nagrodę, gdy mały kotek rzuca zaklęcie, które sprawia, że ​​Nils jest tak malutki jak on! Jedynym sposobem na złamanie zaklęcia jest podróż do odległej Laponii z gęsią hodowlaną Mortenem, chomikiem Marchewką i stadem dzikich gęsi. Po drodze walczy z okrutnymi czarownicami, gadającymi posągami, mądrymi krukami i jednym bardzo wytrwałym lisem. Pod przewodnictwem surowego, ale opiekuńczego kapitana Akki, przywódcy stada, Nils odkrywa swoje dobre serce i miłość do natury. Ale kiedy nadejdzie czas, czy będzie mógł wybierać między swoją ludzką rodziną a pierzastymi przyjaciółmi?


Czwarty sezon Food Wars! Shokugeki no Soma miał premierę w październiku 2019 roku i miał 12 odcinków. Crunchyroll transmitował serię podczas jej emisji. Yoshitomo Yonetani powrócił, aby wyreżyserować anime w J.C. Staff. Shogo Yasukawa powrócił, aby nadzorować scenariusze serialu, a Tomoyuki Shitaya powrócił jako projektant postaci.


Sentai Filmworks wcześniej ujawniło angielską obsadę, która obejmuje:


Blake Shepard jako Soma Yukihira

Jad Saxton jako Megumi Tadokoro

Stephanie Wittels jako Erina Nakiri

Ian Sinclair jako Azami Nakiri

Michael Wroński jako Tosuke Megishima

Morgan Berry jako Rindo Kobayashi

Alejandro Saab jako Terunori Kuga

Kregg Daily jako Akira Hayama

Christina Kelly jako Alice Nakiri

Rob Mungle jako Subaru Mimasaka

Scott Gibbs jako Satoshi Isshiki

Kelley Peters jako Ryoko Sakaki

Courtland Johnson jako Somaei Saito

Bryson Baugus jako Takumi Aldini

Clint Bickham jako Isami Aldini

Nathan Wilson jako Eishi Tsukasa

Luci Christian jako Yuki Yoshino

Heidi Hinkel jako Nene Kinokuni

John Swasey jako Senzaemon

Alan Brincks jako Soe Nakiri

Jennifer Gilbert jako Urara

Andrew Love jako Aoki

Corey Hartzog jako Sato

Elissa Cuellar jako Decora

Natalie Rial jako Corage, Bucchi

Greg Ayres jako Zenji Marui

Houston Hayes jako Shun Ibusaki

Benjamin McLaughlin jako Kojiro Shinomiya

Ty Mahany jako Gin Dojima

Anthony Hunter jako Etsuya Eizan

Brittney Karbowski jako Hisako Arato

Leraldo Anzaldua jako Ryo Kurokiba

Cat Thomas jako Anne

Blake Jackson jako Charme

Holly Segarra jako Momo Akanegakubo

James Belcher jako Narrator


Kyle Colby Jones reżyseruje i pisze angielski dub. Pisze również Marta Bechtol. Jonathan Rodriguez jest inżynierem dźwięku, a Ricardo Contreras odpowiada za miks i projekt dźwięku

3. Piosenkarz Masayoshi Ōishi (OP Cop Craft, OP Gekkan Shoujo Nozaki-kun, openingi Isekai Quartet, openingi Kemono Friends, OP Hand Shakers, OP Hanako duch ze szkolnej toalety, openingi Overlorda, ED Rinshi!! Ekoda-chan, OP Tada-kun wa Koi wo Shinai) ujawnił na swoim koncie na Twitterze 8 lutego, że tworzy i produkuje anime. Ōishi nie określił formatu anime ani nie określił, czy projekt był teledyskiem. Ōishi ujawnił plakat projektu.


Ōishi wykonywał piosenki tematyczne dla Overlord (wszystkie trzy sezony), Hand Shakers, Ace of Diamond, Ace of Diamond: Second Season, Prince of Stride: Alternative i SSSS.Gridman jako część muzycznej jednostki OxT z gitarzystą Tomem-H @ ck. Jako artysta solowy wykonywał piosenki tematyczne dla Monthly Girls' Nozaki-kun, Tada Never Falls in Love i Cop Craft.


Skomponował także i zaaranżował piosenki tematyczne dla Makura no Danshi i A3! Season Spring & Summer. Pracuje nad openingami nadchodzących wiosennych anime Dragon Goes House-Hunting i SSSS.Dynazenon

4. Oficjalna strona internetowa anime Burning Kabaddi (Shakunetsu Kabaddi) ogłosiła 9 lutego wykonawców jej piosenek przewodnich. Aktor muzyczny i piosenkarz Shunya Ōhira wykonuje OP „Fire Bird”, a główny członek obsady anime, Yūma Uchida, wykonuje ED „Comin 'Back”. Maxi-CD utworu kończącego trafi do sprzedaży 21 kwietnia w dwóch edycjach, w tym w limitowanej edycji z DVD.


Historia mangi skupia się na licealiście Tatsuyim Yoigoshim, byłym asie w piłce nożnej, który nie lubi sportu. Zostaje zaproszony do drużyny na kontakt sportowy kabaddi. Na początku kpi z tego pomysłu, ale zaczyna go interesować po obejrzeniu praktyki kabaddi.


W anime występują:

Yūma Uchida jako Tatsuya Hoigoshi (na zdjęciu powyżej po lewej) i Nobuhiko Okamoto jako Masato Ohjyo (po prawej)

Gen Sato jako Sōma Azemachi

Makoto Furukawa jako Kei Iura

Tatsuhisa Suzuki jako Kyōhei Misumi

Shunsuke Takeuchi jako Shinji Date

Shin'ichirō Kamio jako Nobutaka Ban

Wataru Komada jako Ryuta Seki

Ayumu Murase jako Yūki Hitomi


Seria będzie miała swoją premierę w kwietniu tego roku.

Kazuya Ichikawa (The World Ends with You the Animation, Clean Freak! Aoyama kun) reżyseruje anime w TMS Entertainment we współpracy z Domerica. Yuuko Kakihara (seria Aikatsu !, Digimon Adventure tri., Cells at Work!) pisze i nadzoruje scenariusze serialu, a Midori Gotou (Otogi Zoshi, Hozuki's Coolheadedness) również pisze scenariusze. Mari Takada (Bakugan: Armored Alliance, Bakugan Battle Planet) projektuje postacie. Shōji Hata (Oblubienica Czarnoksiężnika, Fairy Tail) reżyseruje dźwięk, a Ken Ito (Hina Logic - from Luck & Logic, I'm Standing on 1,000,000 Lives) komponuje muzykę.

Manga Hajime Musashino zadebiutowała w aplikacji Manga ONE firmy Shogakukan i na stronie Ura Sunday w 2015 roku. 10 lipca Shogakukan wydał 14. tom. Seria znalazła się na liście 20 najlepszych mangi dla męskich czytelników w wydaniu 2017 przewodnika Kono Manga ga Sugoi! (This Manga Is Amazing!) Takarajimashy!

5. Bushiroad zorganizował 9 lutego konferencję prasową, na której ujawniono pierwszy film promocyjny, obsadę, personel, szczegóły fabuły i datę premiery swojego oryginalnego telewizyjnego projektu anime Joran: The Princess of Snow and Blood 6 kwietnia. Wideo promocyjne zawiera OP „Exist” autorstwa RAISE A SUILEN (OP Assault Lily Bouquet, wstawki do BanG Dream!, endingi Cardfight!! Vanguard), który wykonuje również ED „Embrace of light”.


Akcja anime osadzona jest w alternatywnej historii Japonii w 1931 roku, kiedy szogunat Tokugawa nigdy nie został zniesiony, a cesarz Meiji nigdy nie odzyskał władzy. Anime będzie kontynuacją działalności „Nue”, organizacji szogunatów, która egzekwuje rządy rządu. Opis historii zawiera zamierzone rozbieżności historyczne: odnotowanie roku jako 64.roku ery Meiji (era Meiji trwała tylko 45 lat do 1912 roku) i wspomnienie Tokugawy Yoshinobu jako panującego szoguna (Tokugawa Yoshinobu zmarł w 1913 roku).

Obsada obejmuje (od lewej do prawej na powyższym obrazku):

Shouta Aoi jako Makoto Tsukishiro

Ayasa Itō jako Asahi Nakamura

Suzuko Mimori jako Sawa Yukimura

Raychell jako Elena Hanakaze

Chikahiro Kobayashi jako Jin Kuzuhara


Susumu Kudo (K, Coppelion, Tokyo Babylon 2021) reżyseruje anime w Bakken Record (Pandora to Akubi), a Rika Nezu (film Saint Young Men 2013, Live-Action Kimi ni Todoke) nadzoruje scenariusze serialu i pisze je z Kunihiko Okada. Kano Komiyama projektuje postacie, a Jun Yamaguchi jest uznawany za projekt produkcji.


Yukari Yasuda jest dyrektorem artystycznym, a Misako Akama jest głównym artystą kolorystycznym. Montuje Masaki Sakamoto. MICHIRU komponuje muzykę, a Yuichi Imaizumi reżyseruje dźwięk w Sonilude.


Serial będzie miał premierę na kanale NTV 6 kwietnia o godzinie 25:29 (faktycznie 7 kwietnia o godzinie 1:29), a także będzie dostępny na platformach BS NTV i CS NTV +. Ponadto każdy odcinek zadebiutuje tydzień wcześniej w usłudze Hulu w Japonii. Sala Nauki Muzeum Nauki w Tokio będzie gospodarzem przedpremierowego pokazu pierwszych czterech odcinków z udziałem obsady i personelu 27 marca.


Adaptacja mangowa wyjdzie w usłudze BookLive. Ponadto jesienią w teatrze Meijiza zostanie pokazana adaptacja teatralna

6. Animator Dormitory Project prowadzi kanał YouTube, który regularnie udostępnia informacje o problemach z zatrudnieniem w branży anime. Najnowsze wideo pokazuje zarobki nowego animatora w 2019 roku, który był ich pierwszym rokiem aktywności w branży. Ich całkowity dochód w ciągu roku wyniósł 668 000 jenów (6 000 $), co daje średnią miesięczną 74 000 jenów (670 $).


Jak pokazuje powyższy wykres, zarobki w ujęciu miesięcznym były niespójne i rzadko przekraczały kilkaset dolarów miesięcznie.


Zauważają, że ich dochody mogą faktycznie być wyższe, jeśli chodzi o animatorów pierwszego roku. Często słyszała, że ​​50 000 jenów (450 $) miesięcznie to typowa liczba. Najniższe ceny to około 30 000 jenów (270 $) miesięcznie.


W styczniu 2020 roku zarobili 14 000 jenów (130 $), co było ich najniższym wynagrodzeniem od czasu zostania animatorem. Wyjaśniają, że jedną z przyczyn ich niskich zarobków w styczniu było to, że brali czas wolny, aby spędzić czas z rodziną, ale także dlatego, że zapłata za duże projekty może zostać przekazana kilka miesięcy po przyjęciu pracy. „Nawet przy oszczędnościach trudno jest związać koniec z końcem w ten sposób”, wyjaśniają, „dlatego freelancerzy muszą brać to pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, którą pracę podjąć”.


Pełne wideo jest dostępne z angielskimi napisami. Zawiera przyziemne szczegóły pracy jako animator, w tym środowisko pracy i niektóre techniki wymagane w rzemiośle.


Pierwszoroczni animatorzy zarabiają znacznie poniżej średniej, nawet wśród innych młodych członków branży anime. Według badania Japan Animation Creators Association (JAniCA) z 2019 r. Średni roczny dochód młodych ludzi w wieku od 20 do 24 lat w branży anime wynosi 1550 000 jenów (14 000 USD). Według danych Krajowego Urzędu Podatkowego, liczba ta jest o 1 milion jenów mniejsza niż średnia krajowa dla grupy wiekowej.


Akademik Animatora to akademik znajdujący się w Tokio dla nowych animatorów prowadzony przez organizację non-profit Animator Supporters. Animator Dormitory Project 2020 zebrał do tej pory 24 783 $. Projekt przyjmuje również darowizny za pośrednictwem Patreon

7. NEWSY FUNIMATION: a) Funimation ogłosiło 9 lutego, że rozpoczął streaming angielskiego dubbingu Dr. Stone: Stone Wars, drugiego sezonu anime Dr. Stone, 11 lutego o 17:00. EST (strona internetowa firmy zawiera odwrócone strefy czasowe od 14:00 EST / 17:00 PST).


Powracający członkowie obsady dubowej to Aaron Dismuke jako Senku, Ricco Fajardo jako Taiju, Brandon McInnis jako Gen, Brittany Lauda jako Yuzuriha i Felecia Angelle jako Kohaku.


Nowy sezon miał premierę 14 stycznia w Tokyo MX, KBS Kyoto, Sun TV, BS11 i TV Aichi, a także jest transmitowany online. Crunchyroll transmituje serię na całym świecie z wyjątkiem Azji.


Pierwsze telewizyjne anime zadebiutowało w lipcu 2019 roku. Crunchyroll transmitowało pierwszy sezon, a Funimation transmitowało dub tego sezonu. Anime miało swoją premierę na Toonami w sierpniu 2019 roku

8. Po podróży Yujiego Itadoriego jako Czarownika Jujutsu po tym, jak pożarł palec Klątwy Specjalnej Klątwy Ryoumena Sukuny, Jujutsu Kaisen jest niewątpliwie jednym z najlepszych anime sezonu jesień 2020. Reżyser Sunghoo Park rozmawiał krótko z ANN o procesie i wyzwaniach związanych z adaptacją popularnej mangi Shonen Jump do postaci animowanej

9. ANN o anime Given jako ,,idealnym yaoi"

10. ANN o anime Vladlove i For Whom the Alchemist Exists

11. YASHAHIME: a) Viz Media ogłosiło 9 lutego, że Ian James Corlett przejmie rolę Miroku w angielskim dubbingu anime Yashahime: Princess Half-Demon. Kirby Morrow, poprzedni aktor głosowy tej postaci zarówno w Yashahime: Princess Half-Demon, jak i poprzednim anime Inuyasha, zmarł 18 listopada ubiegłego roku.

Anime miało swoją premierę w Japonii 3 października ubiegłego roku i jest obecnie emitowane. Viz Media zaczęło streamować anime z angielskimi napisami na Crunchyroll, Funimation i Hulu tego samego dnia na terytoriach Ameryki Północnej i Łacińskiej. Funimation współpracuje z Viz Media, aby wydać angielski dub anime.


Teruo Sato (reżyser odcinka Inuyasha) reżyseruje anime w Sunrise, a Katsuyuki Sumisawa jest odpowiedzialny za scenariusze serialu, robiąc to samo dla Inuyasha i Mobile Suit Gundam Wing. Sama Takahashi jest uznawana za główną projektantkę postaci, a Yoshihito Hishinuma (Yakitate !! Japan, City Hunter: Shinjuku Private Eyes) powraca z Inuyashy, aby zaadaptować jej projekty do animacji. Kaoru Wada (3x3 Eyes, Battle Angel, The File of Young Kindaichi) również wraca z Inuyashy, by komponować muzykę

b) Twórczyni InuYashy - Rumiko Takahashi narysowała okładkę do ścieżki dźwiękowej spinoff anime Yashahime: Princess Half-Demon (Han'yō no Yasha Hime). Obraz przedstawia trzech głównych bohaterów Towa, Setsuna i Moroha. Płyta zostanie wydana 3 marca.


Album składa się z dwóch dysków zawierających 58 piosenek. Podobnie jak w przypadku poprzedniego poważnego InuYasha, Kaoru Wada skomponowała ścieżkę dźwiękową. Dysk 2 będzie zawierał wersje Yashahime klasycznych utworów InuYasha, takich jak Hanyo Inuyasha (Half-demon Inuyasha).


Do albumu zostanie dołączona książeczka z tekstem wydrukowanym w języku angielskim i japońskim. Będzie zawierał komentarze Kaoru Wady do każdej piosenki, a także długotrwałą dyskusję między reżyserem Yashahime - Teruo Sato i reżyserem dźwięku Yasushim Nagurą

12. Oficjalna strona anime Oshiete Hokusai !: The Animation (Teach Me, Hokusai!) od CoMix Wave Films rozpoczęła transmisję zwiastuna anime 10 lutego. Teaser ujawnił obsadę anime, piosenkę przewodnią i marcową premierę transmisji.

Azumi Waki (po lewej na powyższym obrazku) gra główną bohaterkę Tenkorin Okakurę. Katsuyuki Konishi (w środku) gra Raijina. Yūki Wakai (z prawej) gra Kanon Kano, rywalkę Tenkorin.


Grupa rapowa P.O.P i zespół YMCK stworzyły ED „Oshiete Hokusai!” do anime jako ich pierwsza współpraca.

Historia opowiada o Tenkorin Okakurze, licealistce. Śniąc o bogu-malarzu, życzy sobie, aby jej marzenia mogły się spełnić bez praktyki i wysiłku. Bóg Raijin słyszy jej życzenie, przywołuje prawdziwych historycznych artystów i mówi Tenkorin, aby nauczyła tych artystów, aby mogła spełnić swoje marzenia. Kierując się ich naukami, Tenkorin chce zostać prawdziwą malarką z obiecującą przyszłością.


Oryginalny twórca mangi Yume wo Kanaeru Bakusho! Nihon Bijutsu Manga Oshiete Hokusai! (Huge Laughter That Grants A Wish! Japan Arts Manga Teach Me Hokusai!) - Naoto Iwakiri (Kaede Newtown) kieruje projektem. Każdy odcinek będzie trwał 10 minut, a program będzie miał 10 odcinków.


Iwakiri wypuścił mangę na stronie „cakes” w sierpniu 2016 roku. Tom mangi został wydany w Japonii w czerwcu 2017 roku

13. Na oficjalnej stronie internetowej serii anime Inō no Aicis zaprezentowano 10 lutego nowy zwiastun. Zwiastun ujawnił nowego członka obsady i datę debiutu anime 13 lutego na YouTube. Projekt został odsłonięty 19 stycznia.


Akcja anime rozgrywa się na fikcyjnym okręgu Geso w Tokio, szkolnym mieście, w którym popularna staje się aplikacja o nazwie „AICis”. Ci, którzy otrzymają aplikację, otrzymują nadprzyrodzone moce, których używają do realizacji własnych egoistycznych pragnień, co prowadzi do wielu przypadków przemocy i innych incydentów. Fabuła koncentruje się na grupie detektywów, którzy rozwiązują sprawy związane z władcami.


Obsada anime obejmuje:

Jin Ogasawara (Shou Akitsuki w Wave!!: Surfing Yappe!! (plus OP i ED)) jako Jindō Kiriya

Haruna Asami jako Fūka Minase

Chiyo Tomaru (Noriko Shiina w Cinderella Girls Gekijou i The iDOLM@STER Cinderella Girls) jako Chiyo Izumi

Hikaru Midorikawa jako Aka-Ude


AliA wykonuje OP anime „Limit”, podczas gdy Tsuyu wykonuje ED „Taiyō ni Nareru ka na” (Can I Become the Sun?)

14. Oficjalna strona anime Ku twej wieczności ujawniła datę premiery anime 12 kwietnia w NHK Educational, więcej pracowników, informacje o endingu i nową oprawę graficzną 10 lutego.

Ryo Kawasaki (Fate / Grand Order Absolute Demonic Front: Babylonia, Muhyo & Roji's Bureau of Supernatural Investigation) komponuje muzykę, a Takeshi Takadera reżyseruje dźwięk. Masashi Hamauzu skomponował i zaaranżował ED „Mediator”.


Pierwotnie anime miało mieć premierę w październiku ubiegłego roku, ale zostało opóźnione do kwietnia 2021 r. z powodu silnego wpływu pandemii koronawirusa (COVID-19) na harmonogram produkcji anime.


Program będzie miał 20 odcinków. Crunchyroll będzie transmitować anime.


Obsada anime:


Reiji Kawashima jako Fushi

Rie Hikisaka (Hana Nono w serii Precure) jako March

Aya Uchida jako Parona

Rikako Aikawa (Kurumi Saiki w Saiki Kusuo no Ψ-nan, Gureru w Precure) jako Pioran

Mitsuki Saiga jako Hayase

Kenjiro Tsuda jako The Beholder

Masahiko Murata (Naruto Shippūden, Baby Steps) reżyseruje anime w Brains Base. Shinzō Fujita (Shin Megami Tensei Devil Children, Duel Masters Cross) odpowiada za skład serii, a Koji Yabuno (Space Brothers, Naruto Shippūden: Blood Prison) projektuje postacie.


Kodansha Comics publikuje mangę w języku angielskim i opisuje historię:


Nowa manga twórczyni Kształtu twojego głosu, zawierająca intymny, emocjonalny dramat i epicką historię obejmującą czas i przestrzeń…

Samotny chłopiec wędrujący po arktycznych regionach Ameryki Północnej spotyka wilka, którzy szybko zaprzyjaźniają się ze sobą, aby przetrwać w trudnych warunkach. Ale chłopiec ma już historię, a wilk też więcej niż na pierwszy rzut oka… Ku twej wieczności to całkowicie wyjątkowa i poruszająca manga o śmierci, życiu, reinkarnacji i naturze miłości.


Crunchyroll publikuje cyfrowo mangę w języku angielskim jako simulpub. Mangę w Polsce wydaje Kotori. W momencie pisania, w listopadzie ukazał się 12. tom.


Yoshitoki Ōima rozpoczęła mangę w listopadzie 2016 r. w Weekly Shōnen Magazine. Kodansha opublikował 12. tom mangi 17 stycznia. Kodansha Comics opublikował 12. tom drukowany w języku angielskim 2 czerwca. Pierwszy arc mangi zakończył się 4 grudnia, a drugi arc rozpoczął się 22 stycznia.


Manga zdobyła nagrodę za najlepszą Shōnen Mangę podczas 43. edycji Kodansha Manga Awards w maju. Manga znalazła się także na liście Great Adult Library Novelles for Teenage Association American Library Association (ALA) Young Adult Library Services Association (YALSA) 2019

15. Anime Uchū Nanchara Kotetsu-kun zadebiutowało 10 lutego pierwszym filmem promocyjnym i nowym plakatem. Wideo zapowiada główną obsadę anime, artystów przewodnich i premierę 7 kwietnia.

Głównymi członkami obsady są (od lewej do prawej na powyższym obrazku):


Akane Yamaguchi jako Otama, kolega szkolny Kotetsu

Masashi Tamaki (Reiji Mitsurugi w Ace Attorney) jako Liu, kolega szkolny Kotetsu

Natsumi Fujiwara jako Kotetsu

Ayana Taketatsu jako Hikaru, kolega szkolny Kotetsu

Junya Enoki jako Niko, kolega szkolny Kotetsu

Kappei Yamaguchi jako Dziadek Kotetsu (na zdjęciu poniżej)

To pierwszy raz, kiedy Kappei Yamaguchi występuje u boku swojej córki Akane Yamaguchi. Tsuyoshi Muro gra DAXA, maskotkę, która uczy wiedzy o kosmosie i opowiada o anime (jak widać na powyższym filmie).

Grupa hip-hopowa RHYMESTER wykonuje piosenkę przewodnią, pierwszą z anime dla dzieci.


Cotygodniowe anime będzie miało swoją premierę 7 kwietnia o 18:45. na kanale E-tele NHK.

Manga przedstawia codzienne życie Kotetsu-kuna, który aspiruje do bycia astronautą, i przyjaciół z Animal Space Academy, którzy realizują swoje marzenia.


Hazumu Sakuta (Ōya-san to Boku, How Clumsy you are, Miss Ueno, Neko no Dayan) reżyseruje anime w Fanworks (Aggretsuko, Sumikko Gurashi: Tobidasu Ehon to Himitsu no Ko). Yoichi Kato (Yōkai Watch, Space Brothers) pisze scenariusze.


Yuji Nishimura wypuścił mangę 6 sierpnia 2019 roku, tuż po 50.rocznicy pierwszego lądowania na Księżycu, i od tego czasu publikuje bezpłatnie co drugi poniedziałek rozdział

16. Oficjalna strona anime Sazae-san ogłosiła 7 lutego, że anime będzie miało godzinny walentynkowy specjał, który został wyemitowany 14 lutego o 18:00.


Odcinek będzie miał cztery historie. Pierwsza historia, zatytułowana Norisuke Seishun Jidai ~Geshuku kara Omiai made~ (Norisuke's Youthful Years ~From Boarding to Marriage Meeting~), będzie przedstawiać czas pobytu Norisuke u rodziny Isono i jego małżeńskie spotkanie z Taiko. Inne historie są zatytułowane Oshiete Dolittle-sensei, Yо̄ishūtо̄ na Otoko i Bara to Penpengusa.


Adaptacja anime mangi życia rodzinnego Machiko Hasegawy (Ijiwaru Baasan (6 tomów mangi w latach 1966-71, 39 odcinków anime w latach 1970-71, 46 odcinków anime w latach 1996-97)), Sazae-san, rozpoczęła się w październiku 1969 roku. Anime jest zazwyczaj co tydzień najlepiej ocenianym serialem animowanym w Japonii. W 2013 roku serial został nagrodzony Światowym Rekordem Guinnessa za najdłużej emitowany animowany serial telewizyjny, którą przyznał w 2019 roku

17. Chiński serwis streamingowy bilibili ogłosił 7 lutego, że tymczasowo wstrzymał streaming anime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation z powodu „awarii technicznej”. W chwili pisania tego artykułu pierwsze cztery odcinki zostały usunięte, a piąty odcinek nie został przesłany.

Global Times doniósł, że serial polaryzuje w Chinach i że niektórzy krytykują go za „pogwałcenie głównych wartości i moralności oraz nieodpowiedni dla nieletnich”. Chociaż podobno serial cieszył się oceną 9,2 / 10 na bilibili, został zbombardowany recenzjami na chińskiej platformie recenzującej media Douban, a 72% przyznało mu 1 gwiazdkę.

Według spekulacji fanów, usunięcie serialu może mieć związek z działaniami popularnego chińskiego influencera LexBurnera. W transmisji na żywo z 1 lutego rzekomo obraził fanów anime, nazywając ich „najniższymi w hierarchii społecznej”. Film wideo został od tego czasu usunięty z jego kanału, chociaż nagranie dźwiękowe usuniętego filmu jest dostępne.

4 lutego autor Mushoku Tensei, Rifujin na Magonote, skomentował działania LexBurnera w następujący sposób: „Jego słowa są tylko jego osobistą opinią i może mieć dowolne poglądy. Chociaż jestem niezadowolony z tego, jak obraził innych widzów, anime jest nie tylko dla ludzi sukcesu, więc mam nadzieję, że spodoba się tym, którzy mogą się nim cieszyć ”.


W odpowiedzi na pytanie jednego z chińskich fanów, który powiedział im, że poglądy LexBurnera są bardzo wpływowe wśród chińskich internautów, Rifujin na Magonote powiedział dalej: „Jeśli taka jest jego obecność w Internecie, to czasami tak jest. Nawet w Japonii jest tam jest wielu takich jak on, chociaż mogą nie mieć na niego wpływu. Jeśli o mnie chodzi, myślę, że zamiast się z nim angażować, ważniejsze jest ignorowanie go i rozwijanie własnych społeczności. Dziękuję! ”


LexBurner przeprosił za swoje uwagi 5 lutego. 8 lutego bilibili wydał oświadczenie, że streamer jest zawieszony w publikowaniu nowych treści ze względu na jego „nieodpowiednie uwagi”. Zostanie również postawiony przed sądem za zerwanie umowy z bilibili.


Funimation transmituje serial w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Meksyku i Brazylii. Firma opisuje anime:


Historia opowiada o 34-letnim mężczyźnie, który zostaje zabity po próbie uratowania kogoś przed potrąceniem przez samochód. Wkrótce reinkarnuje się w magicznym świecie jako Rudeus Greyrat, z tym wyjątkiem, że resetuje całe swoje życie, zaczynając jako dziecko.


Dzięki całej swojej wiedzy z poprzedniego życia i nowej, potężnej pomocy magicznych zdolności, Rudeus szybko staje się potężnym wojownikiem gotowym na przygodę. Aha, i nadal jest kompletnym zboczeńcem.


Premiera anime odbyła się 10 stycznia.


Rifujin na Magonote jako pierwszy opublikował historię na łamach „Let's Become Novelists!” w 2012 roku. Kadokawa opublikował pierwszy tom nowelki z ilustracjami autorstwa Shirotaki w kwietniu 2014 roku. Nowelka uplasowała się na 8. miejscu listy Kono Light Novel ga Sugoi! tankōbon w 2019 roku. Nowelka i manga mają łączny druk 2,2 miliona egzemplarzy w Japonii na październik 2018 r.

18. Oficjalna strona internetowa nowego anime Król Szamanów ujawniła 11 lutego, że Rina Hidaka zagra rolę Piriki. Tomoko Kawakami wcześniej wyraziła tą postać w anime z 2001 roku.


Wcześniej ogłoszeni członkowie obsady to:

Yōko Hikasa jako Yoh Asakura

Katsuyuki Konishi jako Amidamaru (powracający)

Megumi Hayashibara jako Anna Kyōyama (powracająca)

Inuko Inuyama jako Manta Oyamada

Romi Park jako Tao Ren

Kousuke Takaguchi jako Bason

Masahiko Tanaka jako Ryunosuke Umemiya

Wataru Takagi jako Tokagerō

Yūji Ueda jako Horohoro

Megumi Nakajima jako Kororo

Michiko Neya jako Tao Jun

Tooru Sakurai jako Lee Pailong

Nana Mizuki jako Tamao Tamamura (powraca z anime z 2001 roku)

Takumu Miyazono (Ren Oumimi w Haikyuu!!: To the Top 2nd Season) jako Ponchi (wcześniej głos Kenyuu Horiuchi)

Noriaki Kanze (Renji w Pokemon 2019) jako Konchi (wcześniej głos Tsutomu Kashiwakury (Saphir w Sailor Moon, Noritaka Hamazaki w Chibi Maruko-chan))

Takehito Koyasu jako Faust VIII (powracający) Masakazu Morita jako Mosuke (wcześniej Hisao Egawa)

Minami Takayama jako Hao Asakura


Anime będzie miało swoją premierę w TV Tokyo i jej oddziałach w kwietniu 2021 roku i będzie adaptacją wszystkich 35 tomów nowej pełnej edycji mangi, którą Kodansha zaczął publikować w drukowanych tomach w Japonii 17 czerwca. Pierwsza adaptacja anime mangi miała swoją premierę w 2001 roku.


Joji Furuta (The Seven Deadly Sins: Revival of The Commandments, Uta no Prince Sama Maji Love Kingdom, Double Decker! Doug & Kirill, ēlDLIVE) reżyseruje anime w Bridge (Fairy Tail, The Royal Tutor). Za scenariusze serialu odpowiada Shoji Yonemura (seria Pokémon, Wave, Listen to Me!). Satohiko Sano (Heybot !, Iruma w szkole demonów, Talentless Nana) projektuje postacie. Yuki Hayashi (My Hero Academia, Haikyu !!) komponuje muzykę, z King Record jako producentem muzycznym. Dyrektorem audio jest Masafumi Mima.


Megumi Hayashibara po raz kolejny wykonuje OP i ED anime (wykonała dwa openingi i dwa endingi do anime z 2001 roku).

Nowo mianowani pracownicy to:

Prop Design: Yuji Shibata

Art Director: Jin'ya Kimura

Art Design: Masaaki Kawaguchi

Color Design: Natsuko Otsuka

Director of Photography: Teruyuki Kawase

Editing: Kumiko Sakamoto


Comixology Originals i Kodansha USA Publishing opublikują cyfrowo wszystkie serie mangi Hiroyukiego Takeia - Król Szamanów w języku angielskim. Tomy 33, 34 i 35 pojawią się po raz pierwszy w języku angielskim wraz z pierwszymi 32 tomami w sklepie Amazon's Kindle Store i Comixology, a także w usługach subskrypcyjnych Amazon Prime, Kindle Unlimited i Comixology Unlimited. Nowa odsłona serii manga będzie zawierała nową okładkę autorstwa Takeia. Kodansha Comics opublikuje również spinoff mangi Shaman King: Zero, Shaman King Flowers, Shaman King: Super Star i Shaman King: Red Crimson. Manga Shaman King miała zostać wydana cyfrowo w lipcu, a spin-offy miały się ukazać w sierpniu, ale Kodansha Comics opóźniło wydanie.


Kodansha USA Publishing and Comixology Originals opisuje serię:


W świecie Króla Szamanów, szamani posiadają tajemnicze moce, które pozwalają im obcować z bogami, duchami, a nawet umarłymi… a Manta Oyamada zaraz się o nich dowie, ponieważ jego klasa właśnie powitała nowego ucznia z przeniesienia: Yoh Asakurę, chłopak z daleka w Izumo… i szaman na treningu!


Król Szamanów zadebiutował w magazynie Shueishy Weekly Shonen Jump w 1998 roku. Seria nagle zakończyła się w 2004 roku, chociaż ponowne wydrukowanie mangi ujawniło „prawdziwe zakończenie” w 2009 roku. Viz Media opublikowało wszystkie 32 tomy oryginalnej mangi Król Szamanów w latach 2003–2011, ale nie posiada już licencji na mangę. Shueisha pierwotnie posiadał prawa do mangi w Japonii

19. Oficjalna strona internetowa serii That Time I Got Reincarnated as a Slime ogłosiła 10 lutego, że Akane Kumada wykona OP „Brand new diary” do spinoff anime The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Tensura Nikki Tensei Shitara Slime Datta Ken).


Anime będzie miało premierę w kwietniu. Premiera anime miała odbyć się wcześniej w styczniu, ale została opóźniona z powodu pandemii koronawirusa (COVID-19) wpływającej na harmonogram produkcji.


Zarówno The Slime Diaries, jak i główny drugi sezon anime That Time I Got Reincarnated as a Slime będą wyemitowane w Tokyo MX, MBS, BS11, TV Aichi, TV Hokkaido, TVQ Kyushu Broadcasting, Tochigi TV i Gunma TV. Pierwszy kwartał drugiego sezonu miał premierę 12 stycznia i zakończą się tuż przed rozpoczęciem The Slime Diaries. Kiedy skończy się The Slime Diaries, rozpocznie się drugi kwartał drugiego sezonu.


Yuji Ikuhara, producent CG dla głównego serialu That Time I Got Reincarnated jako Slime, reżyseruje The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as Slime w 8-bit, z Tsutomu Kasaiem, producentem wykonawczym głównego anime, jako asystent reżysera. Kotatsumikan nadzoruje scenariusze serialu, a Risa Takai (Time Bokan: The Villains Strike Back, reżyser animacji odcinków Time Bokan 24) i Atsushi Irie (Steamboy, Freedom) są projektantami postaci. R.O.N (FLCL Progressive, FLCL Alternative, Magical Girl Spec-Ops Asuka) komponuje muzykę.


The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime będzie zawierać powracającą obsadę:

Miho Okasaki jako Rimuru

Makoto Furukawa jako Benimaru

Sayaka Senbongi jako Shuna

M.A.O jako Shion

Takuya Eguchi jako Sōei

Houchu Ohtsuka jako Hakurō

Junichi Yanagita jako Kurobee

Kanehira Yamamoto (Oono w Klasy Skrytobójców, Yakov Nikitin w Dr. Stone, Souichirou Kuwabara w Gate, Kurt w Gundam Build Divers, Manabu Naoi w Haikyuu, Kunimi w Noragami, Eiichiro Takeba w Persona 3, Hanzou w Senran Kagura) jako Rigurdo

Asuna Tomari jako Gobuta

Chikahiro Kobayashi jako Ranga

Tarô Yamaguchi jako Geld

Jun Fukushima jako Gabiru

Rumi Okubo jako Soka

Rie Tanaka jako praktykant


Vertical wydaje mangę The Slime Diaries: That Time I Got Reincarnated as a Slime w języku angielskim i opisuje mangę:


„Drogi pamiętniku… Zostałem reinkarnowany jako szlam”.

Nawet w innym świecie życie nie zawsze jest zagrożone. Jest wiele do zrobienia, od nakarmienia społeczności i wykuwania przedmiotów, których potrzebuje społeczność; a także mnóstwo zabawy… i przejmowania się! Dołącz do Rimuru i przyjaciół, którzy odpoczną i cieszą się codziennym życiem.


Shiba uruchomił spinoff mangę w Monthly Shonen Sirius Kodanshy w marcu 2018 r., a Kodansha opublikował czwarty tom mangi w lipcu 2020 r. Vertical opublikował czwarty tom w listopadzie 2020 r.

20. Obsada anime Shadows House ujawniła 4 lutego, że Shino Shimoji dołączy do obsady serialu jako Shirley / Ram.

Anime będzie miało premierę w kwietniu, a występują w nim:


Akari Kitō jako Kate

Yū Sasahara jako Emiriko

Ayane Sakura jako Louise / Lou

Kōdai Sakai jako John / Shaun

Reiji Kawashima (Fushi w nadchodzącym anime Ku twej wieczności) jako Patrick / Ricky


Kazuki Ohashi (reżyser odcinka Kakegurui, Girlish Number, Ace Attorney Season 2) reżyseruje serial, a Toshiya Ono (The Promised Neverland, Gachaman Crowds, tsuritama) nadzoruje scenariusze serialu. Chizuko Kusakabe (Pumpkin Scissors, Trouble Chocolate) projektuje postacie, a Kenichiro Suehiro (Cells at Work !, Golden Kamuy, Re: ZERO -Starting Life in Another World-) komponuje muzykę.


CloverWorks (DARLING in the FRANXX, The Promised Neverland, Fate / Grand Order Absolute Demonic Front: Babylonia) produkuje serial.

Historia mangi rozgrywa się w rezydencji w zachodnim stylu na klifie i śledzi arystokratyczną, pozbawioną twarzy rodzinę Shadow. Mieszkają razem z realistycznymi lalkami, którzy służą im za twarze. Fabuła koncentruje się na codziennym życiu mieszkańców domu i stopniowo odsłania jego tajemnice.


Manga została wydana w Weekly Young Jump we wrześniu 2018 roku. Twórcy So-ma-to są kojarzeni w Polsce z wydania 3-tomowej mangi Kuro przez Waneko

21. ZAPOWIEDZIANE WYDANIA PŁYTOWE: a) Anime Limited zapowiedziało wydanie winylowej edycji ścieżki dźwiękowej do pierwszego sezonu anime BEASTARS Studio Orange. Zostanie on wydany 26 lipca, a zamówienia w przedsprzedaży zaczną się 19 lutego wyłącznie w witrynach AllTheAnime i RightStufAnime.


Na stronie internetowej Zavvi pojawi się wariant z czerwonym winylem, a zamówienia w przedsprzedaży również pojawią się 19 lutego.


Ścieżka dźwiękowa BEASTARS została skomponowana przez Satoru Kousakiego (The Melancholy of Haruhi Suzumiya, Lucky Star, seria Monogatari).


Luksusowe wydanie winylowe zawierać będzie trzy LPS, w sumie 48 utworów. Każdy LP będzie miał własną okładkę, a zestaw będzie w sztywnym futerale. Zestaw będzie zawierał również 124-stronicowy artbook w twardej oprawie, w tym grafiki postaci, grafiki koncepcyjne i materiały promocyjne. Dodatkowo w zestawie znajdzie się replika plakatu z serialu (reklamującego sztukę w wykonaniu postaci zwierzęcych).


Oprócz wydania winylowego ukaże się również dwupłytowe wydanie ścieżki dźwiękowej BEASTARS wydanej tego samego dnia, 26 lipca.


Seria anime została oparta na mandze BEASTARS Paru Itagaki, osadzonej w świecie zwierząt i relacji między wilkiem Legoshim i królikiem karłowatym Haru z Akademii Cherryton

b) Sentai Filmworks ogłosiło 11 lutego, że nabyło prawa do domowego wideo do anime Babylon. Firma wyda anime na Blu-ray oraz w wersji cyfrowej tej wiosny.


Anime miało swoją premierę na Tokyo MX w październiku 2019 roku. Anime było transmitowane zarówno w Japonii, jak i poza nią na Amazon Prime Video. Anime miało trzy arci zatytułowane „Itteki no Doku” (One Drop of Poison), „Erabareta Shi” (The Chosen Death) i „Magaru Sekai” (Twisted World).


Revoroot wyprodukował anime, a Twin Engine również został uznany za produkcję.


Ta trzymająca w napięciu historia koncentruje się wokół Zena Seizakiego, prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Tokio. Badając nielegalne działania pewnej firmy farmaceutycznej, Seizaki natrafia na spisek związany z wyborami do autonomicznej „nowej strefy” ustanowionej w zachodnim Tokio.


Wytwórnia nowelek Kodanshy, Kodansha Taiga, wydała pierwszy tom nowelki Mado Nozakiego (Seikaisuru Kado (3 tomy mangi w latach 2017-18, anime wiosną 2017 roku), Hello World (3 tomy mangi w latach 2019-21, film anime we wrześniu 2019 roku)) w 2015 r., a następnie drugi w 2016 r. Trzeci i ostatni tom został wydany w listopadzie 2017 r. Nobuhide Takishita wydał adaptację mangową nowelki w lutym 2019 r., a zakończyła się dwoma tomami które oba zostały wydane w październiku 2019 r.


Nozaki napisał scenariusz do anime KADO - The Right Answer. Inne jego nowelki to Know i Fantasista Doll: Eve

c) Discotek Media ogłosił 11 lutego, że 27 kwietnia wyda anime Lupin III: Elusiveness of the Fog i klasyczną kolekcję filmów Saint Seiya na Blu-ray.


Firma wyda również zapowiedziane wcześniej anime s-CRY-ed i Różę Wersalu na Blu-ray oraz anime Mon Colle Knights na Blu-ray w standardowej rozdzielczości.


Discotek wyda specjalne anime Lupin III: Elusiveness of the Fog na Blu-ray z japońskim dźwiękiem i angielskimi napisami.


Discotek opisuje historię:


Idąc za tropem Fujiko, Lupin i Jigen wykopują dno morskie w Kiritappu w poszukiwaniu zaginionego podwodnego skarbu, który rzekomo skrywa tajemnice podróży w czasie. Po tym, jak gang Lupina ucieka przed starciem z prawem, dziwny mężczyzna nazywający siebie Kyousuke Mamoh łączy się z gangiem Lupina setki lat temu. Teraz Lupin, jego przyjaciele i jego niezłomny rywal Inspektor Zenigata muszą szybko przejść przez dwa zwaśnione plemiona i rozwiązać tajemnicę zaginionego skarbu. W przeciwnym razie skaczący w czasie czarny charakter Mamoh usunie Fujiko z istnienia, unicestwiając jej przodka!

Kolekcja filmów Saint Seiya Classic będzie zawierać cztery filmy: Saint Seiya: Evil Goddess Eris, Saint Seiya: The Heated Battle of the Gods, Saint Seiya: Legend of the Crimson Youth i Saint Seiya: Warriors of the Final Holy Battle. Filmy na Blu-ray Discotek będą zawierać japońskie audio i angielskie napisy. Discotek wcześniej wydał filmy na DVD.


Discotek wyda wszystkie 26 odcinków s-CRY-ed po japońsku z angielskimi napisami i oryginalnym angielskim dubbingiem.


Firma wyda odcinki 1-20 Róży Wersalu w języku japońskim z angielskimi napisami.


Discotek wyda wszystkie 51 nieocenzurowanych odcinków Mon Colle Knights w standardowej rozdzielczości w języku japońskim z angielskimi napisami. Discotek szukał angielskich mistrzów dubu do anime

22. Acneo, marka kosmetyków do pielęgnacji skóry należąca do Dr. Phil Cosmetics z KOSE, zaprezentowała 8 lutego na YouTube krótkometrażowy film anime zatytułowany Ichi Nichi Shite Narazu (Not Made in a Day). Historia anime dotyczy trądziku dorosłych i jest oparta na zdobywcy głównej nagrody Acneo i konkursie opowiadań Everystar na stronie z publikowaniem powieści. Tematem konkursu było „Czy stałaś się ostatnio piękna?”


Historia opowiada o pracownicy biurowej, Mitsuki, która jest bardziej oddana swojej pracy niż własnemu wyglądowi. Postanawia poprawić swój wygląd, gdy odkrywa, że ​​jej szef Watanabe odchodzi.


W obsadzie anime znajdują się Hikari Kubota (Mejiro Dober w Uma Musume Pretty Derby) jako Mitsuki Hattori, Yuichiro Umehara (Goblin Slayer) jako Ryōta Chiba i Satoru Inoue (Magne w My Hero Academia) jako szef sekcji Watanabe.


Sabur̄ Hashimoto wyreżyserował anime. Tsukiko Sakurai napisała oryginalną historię. Ceui (ED Aoi Hana, OP Densetsu no Yuusha no Densetsu, endingi Koi to Senkyo to Chocolate, ED Kyoukaisenjou no Horizon, ED Kyoushirou to Towa no Sora, ED Toaru Kagaku no Railgun) wykonała piosenkę przewodnią do anime „birth days”.


Acneo upamiętnia premierę anime kampanią na Twitterze, w której zwycięzcy mogą otrzymać produkty do pielęgnacji skóry Acneo oraz sygnowany przez Umeharę budzik z motywem Chiby

GRY

1. Microsoft rozpoczął 9 lutego w swoim cyfrowym sklepie "wyprzedaż z okazji Księżycowego Nowego Roku", w ramach której przeceniono wiele niezłych tytułów na konsole Xbox. Wszystkie objęte nią tytuły bez problemu uruchomicie na konsolach Xbox Series X|S oraz w większości na konsolach Xbox One. Pełną listę przecenionych gier znajdziecie pod tym adresem, zaś poniżej kilka wybranych przez nas promocji.


"Yakuza: Like a Dragon" - 181,99 zł

"Watch Dogs: Legion" - 173,99 zł

"Red Dead Redemption 2" - 112,49 zł

"Immortals Fenyx Rising" - 173,99 zł

"Control Ultimate Edition" - 118,99 zł

"Batman: Arkham Collection" - 82,49 zł

"DiRT 5" - 161,24 zł

"DOOM Eternal" - 95,69 zł

"Diablo III: Eternal Collection" - 82,49 zł

"Dead or Alive 6" - 80,99 zł


2. CD Projekt RED poinformował 9 lutego na swoich mediach społecznościowych, że wewnętrzna sieć firmowa została zaatakowana i wykradzione zostały z niej wrażliwe dane, zaś odpowiedzialna za to grupa zostawiła na serwerze wiadomość z żądaniem okupu. CD Projekt RED odrazu dodał, że nie zamierza negocjować, ani spełniać żądań hakerów, a dział IT do spółki z odpowiednimi służbami pracuje nad rozwiązaniem tego problemu.


Hakerzy w pozostawionej na serwerach wiadomości twierdzą, że wykradli dane księgowe, HR, związane z relacjami inwestorskimi oraz kody źródłowe Cyberpunk 2077, Wiedźmina 3, Gwinta oraz niewydanej jeszcze wersji Wiedźmina 3 (pewnie chodzi o zapowiedzianą już edycję na Xbox Series X oraz PlayStation 5).


Trzymamy kciuki za szybkie załatanie luki, znalezienie odpowiedzialnych za to osób oraz, że wśród wykradzionych danych nie było personalnych danych aktualnych oraz byłych pracowników firmy

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Shirokuro na FB
  • Shirokuro na Tweeterze
  • Shirokuro na Instagramie

© SHIROKURO - November 2017. Created thx to wix.com