top of page

GORĄCY KOMENTARZ ODNOŚNIE JPF-u

Konnichiwa!

Watashi wa Matt Predator! Dziś znów coś ,,gorącego". Tym razem jest to komentarz odnośnie najnowszego posta na fanpage-u JPF-u. Oto co jest w nim napisane:

Drodzy czytelnicy. Przerażają nas niewiedza i ostatnie zachowania czytelników, które nas dotykają. Sprawa wiąże się oczywiście z nielegalnymi skanami znajdującymi się w sieci. Jako wydawca mamy prawo i obowiązek interweniowania w przypadku zauważenia nielegalnych publikacji/tłumaczeń naszych tytułów. Wykupując licencję na komiks narażamy się na wysokie koszty i długofalową pracę, która przyniesie korzyści po długim czasie. Publikując nielegalne skany w żaden sposób nam nie pomagacie, to nie jest promocja, tylko okradanie autora, które w świetle prawa jest karalne. Autor otrzymuje zapłatę za każdy sprzedany egzemplarz i to jest właśnie uhonorowanie jego pracy. Nie można wymagać od polskich wydawców, że będziemy ze wszystkim na bieżąco z Japonią. Jesteśmy małym rynkiem i nasze tempo wydawania dostosowane jest tempa kupowania. Do tego najczęściej zaczynamy wydawanie popularnych serii, gdy aktualna liczba tomów w oryginale liczona jest w dziesiątkach. Formalności związane z pozyskiwaniem licencji, materiałów i akceptów również wydłuża proces wydawniczy. Prosimy o więcej zrozumienia i wzajemnego szacunku. Załączamy 2 wiadomości jakie ostatnio otrzymaliśmy od "fanów", a to jest tylko wierzchołek góry lodowej. LINK DO POSTA

Powiem tak. Jestem w ogóle zaskoczony nie tyle tym, że ludzie mają pretensje do braku dostępu do pirackich skanów mang wydawanych w Polsce, ale również tymi wiadomościami, które JPF otrzymał i załączył na fanpage-u. Cieszę się, że ten post jest żywo komentowany przez internautów. Takie coś nie powinno pozostać bez echa. Pamiętajcie taką rzecz. Nasza biblioteka istnienie zawdzięcza właśnie polskim wydawnictwom mangowym i gdyby one nie wydawały ani nie ogłaszały nowych tytułów, to np. Ja nie pisałbym tu nic w ogóle, ani szef nigdy nie założyłby tej strony internetowej. Ok. 95% naszych zbiorów to mangi wydane w Polsce. Dlatego zanim ktoś coś powie, napisze czy opublikuje niech pomyśli dwa lub więcej razy.

To tyle na ,,gorąco". Napiszcie co macie na powyższy temat do powiedzenia.

Mata ne

Wyróżnione posty
Ostatnie posty
Archiwum
Wyszukaj wg tagów
Nie ma jeszcze tagów.
Podążaj za nami
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page